Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak vyvolat menstruaci bez hormonů? Babských rad je spousta

Pokud se vám zpozdila menstruace nebo z nějakého důvodu potřebujete svůj cyklus posunout či uspíšit, máme pro vás pár doslova babských rad. Menstruace je totiž ryze ženská záležitost. Kdo jiný by jí tedy rozuměl lépe než ženy všech generací? Pojďme si přiblížit několik více či méně ověřených tipů a možností, jak vyvolat menstruaci.

Jak vyvolat menstruaci o týden dřív? Jistota bez hormonů neexistuje!

Vyvolání menstruace o týden dříve se nemusí jen tak snadno podařit. Mít kontrolu nad svou menstruací by si asi přála každá žena, leč bohužel, nebo spíše bohudík, příroda si koná své. Cyklus ženy bývá odjakživa spojován s pohybem měsíce a jeho určitými fázemi. Lunární cyklus ženy tedy přesně odpovídá pohybu měsíce a na samotnou menstruaci působí tolik faktorů, že její řízení mimo uměle nastavený hormonální program pomocí léků snad ani není možné.

O vyvolání menstruace bez hormonů se však spousta žen snaží. Pokud ženy a dívky potřebují například odjet na dovolenou, mají před sebou závody, důležité zkoušky, svatbu, anebo se jim zkrátka menstruace jen opozdila, sahají k různým přírodním prostředkům na vyvolání menstruace.

Zpoždění menstruace může mít své důvody. Ne vždy zpožděná menstruace znamená, že je žena těhotná. Může jít o zpoždění menstruace ze zdravotních důvodů, kvůli užívání některých léků, nebo třeba ze stresu. K vyvolání menstruace se váže spousta babských rad, ale rozhodně nemůžeme zaručit jejich spolehlivost!

Příčiny opožděné menstruace. Za vynecháním měsíčků nehledejte jen těhotenství

Cviky na vyvolání menstruace: začněte kočičími hřbety!

Mezi obvyklé prostředky vyvolání menstruace patří horká vana, červené víno, které dokáží tělo pěkně prokrvit a zahřát, ale také poskoky, běh a fyzická námaha obecně. Vyzkoušet můžete například cvičení a zvýšený pohyb. Jde o to rozhýbat celé tělo a především pánev, která se tak prokrví a orgány začnou pracovat rychleji. Mezi vhodné cviky pro správné fungování gynekologických orgánů, na podporu plodnosti, proti bolestem zad, při zadním postavení dělohy a pro pravidelný cyklus se osvědčují cviky podle Mojžíšové. Cvičení podle Ludmily Mojžíšové je vynikající na všechny ženské záležitosti.

Pro začátek vám postačí obyčejné kočičí hřbety. Můžete přidat i dřepy nebo skákání přes švihadlo a jakékoli cviky na posilování břicha. Dobře vám udělá delší procházka nebo si můžete jít zaběhat. Snažte se být co nejvíce v pohybu, ale zase to nepřehánějte, pokud nejste zrovna v kondici. Není potřeba se zcela zničit, když člověk není zvyklý na pravidelnou fyzickou zátěž.

Jak vyvolat menstruaci: Citrón menstruaci vyvolává nebo oddaluje?

Jak vyvolat menstruaci s citrónem? Otázkou je, zda citrón menstruaci vyvolává, nebo naopak oddaluje. Možná nevěříte, že to funguje, ale rozhodně to můžete vyzkoušet. Popíjení čaje s citrónem nebo vody s citrónovou šťávou podle některých informací údajně může vyvolat menstruaci. Podle jiných zkušeností prý ale pití citrónové šťávy naopak menstruaci oddaluje. Žádný gynekolog vám asi nepotvrdí, že citrón menstruaci oddaluje, ani to, že citrón je vhodný na vyvolání menstruace. Zřejmě za tím vším stojí vyšší obsah vitamínu C v citrónech.

Vitamín C totiž přímo ovlivňuje mnohé procesy v našem organismu, ale skutečnou pravdou je, že jeho zvýšená konzumace může menstruaci spíše jenom zeslabit. Na základě mnoha protichůdných názorů tedy nelze s jistotou tvrdit, jak to s tím citrónem vlastně je…

Jak připravit dceru na první menstruaci. 11 věcí, které by o ní měla vědět

Jak vyvolat menstruaci: Léky předepíše gynekolog

Oddálení či vyvolání menstruace vám zkrátka zaručí jen hormony předepsané vašim gynekologem. Existuje více způsobů, jak oddálit svůj cyklus, anebo jak vyvolat menstruaci dříve. Rozhodně se poraďte se svým gynekologem, který vám doporučí nejvhodnější možnosti, které pro vás připadají v úvahu.

Jak vyvolat první menstruaci?

Jak vyvolat první menstruaci je také otázka. Někdy je totiž lepší nechat to na přírodě a počkat si až nastane ten správný čas. První menstruace matky a dcery obvykle bývá podobná, stejně tak průběh menstruačního cyklu. Pokud tedy matka měla menses velice brzy, je pravděpodobné, že totéž nastane i u její dcery. Stejně tak to platí i v opačném případě.

Spouštěč menstruace může být opravdu cokoliv a mladé dívky by měly především dobře jíst. Jestli chcete mít v pořádku svůj cyklus, měla byste být zdravá, a jak se říká, také dobře živená. Nezapomínejte tedy i na zdroj kvalitních bílkovin a železa!

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyvolat menstruaci bez hormonů? Babských rad je spousta