Menu
WomanOnly
Krása

Jak vyzrát na tmavé kruhy pod očima? Zkuste kosmetiku i spánek

Redakce

Redakce

10. 10. 2013

Jak na odstranění kruhů pod očima? Důležitá je jejich příčina. Roli hraje životospráva, dostatek spánku, volba kosmetiky a to, jak se o svou pleť komplexně staráme.

Každou ženu pečující o svou pleť občas trápí kruhy pod očima. Na nevzhledné tmavé stíny, které nám ubírají na svěžím vzhledu a kráse, naštěstí zabírá mnoho kosmetických přípravků. Nejdříve je nutné zjistit příčinu vzniku kruhů pod očima a až poté se rozhodnout, co dál.

Nejčastěji se jedná o nedostatek spánku, dehydrataci pleti nebo o špatnou volbu krému na oční partie. Přinášíme vám pár jednoduchých rad a tipů, jak s kruhy zatočit. Nabídka kosmetických prostředků je široká. Nemusíte hned utrácet tisíce za speciální ošetření, produkty či rady odborníků. Zkuste to nejprve samy. Třeba vás výsledek překvapí!

Kosmetický základ pro boj s kruhy pod očima

Mezi základní kosmetické přípravy určené k péči o pleť kolem očí patří krémy, gely, chladivé tyčinky, zklidňující obklady nebo make-up a krycí tyčinky, které jsou nejrychlejším pomocníkem ve chvíli, kdy chcete vypadat ihned lépe a nemáte čas se svým očím věnovat.

Pomocí chladivé tyčinky Garnier Nutriskin roll-on můžete provádět masáž podočních váčků. Tyčinka navíc obsahuje energizující kofein, který rozjasňuje pleť.

Pro regeneraci pleti je vhodný RYOR Oční krém s koenzymem Q10, avokádovým a jojobovým olejem. Ten vás navíc jistě mile překvapí nízkou cenou.

Zklidňující oční gel Aloe Vera od Oriflame vám skvěle zchladí partii očí. Obsahuje čistý bio výtažek z aloe vera a spolehlivě hydratuje a osvěžuje pleť. Otoky očí se rychle zmenší.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Jak zamaskovat kruhy pod očima

Krémy a gely na oči pravidelně používáte a kruhy přesto ne a ne zmizet? Na pomoc povolejte účinný korektor a make-up.

Dermacol Caviar Long Stay Make-up & Corrector je zpevňující make-up s kaviárem, který povzbuzuje a vyhlazuje pleť. Tento make-up vám projasní partie kolem očí a zároveň zakryje barevné nedostatky pleti. Magic Concealer od stejné firmy je neparfémovaný korektor, kterým rychle vyrovnáte barevné odchylky v pleti. Stačí pár vteřin a zbavíte se nepříjemných tmavých kruhů pod očima.

A znovu ta životospráva

Přemíra jídla škodí zdraví a tím také pleti. Podstatnou roli hraje v jídelníčku pitný režim, do kterého nepatří alkoholické nápoje, ale ideálně čistá voda. Je důležité, aby byla pleť dobře hydratovaná.

Dobrý a kvalitní spánek je dalším faktorem, který má vliv nejen na pytle pod očima, ale i na celkovou svěžest. Ideální délka spánku se pohybuje kolem sedmi osmi hodin. Pozor také na to, čemu se před spánkem věnujete. Odborníci doporučují nejíst minimálně dvě až tři hodiny před usnutím.

Pozdě večer se vyhněte náročnému sportu, který vás spíše nabudí a spánek pak nebude kvalitní. Vynechte kofeinové či energetické nápoje, které stimulují aktivitu. Než ulehnete, v ložnici dobře vyvětrejte.

Nejúčinnější pomoc, která rychle zabírá a nic nestojí, je použití studených obkladů. Můžete použít lžičky vychlazené v ledničce nebo studené vodě. Přiložte je na oči a nechte působit, opakujte několikrát. Místo lžiček můžete vyzkoušet vatové tampony nebo studenou sklenici. V drogériích jsou k sehnání také speciální gelové obklady na oči.

Pokud se vám i přesto nedaří zmírnit kruhy pod očima a nevíte jak dál, zajděte za odborným lékařem. S ním společnou cestu, jak s kruhy zatočit, určitě najdete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyzrát na tmavé kruhy pod očima? Zkuste kosmetiku i spánek