Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Konzumace jedné koly denně snižuje pravděpodobnost otěhotnění o 20 %

Redakce

Redakce

14. 3. 2018

Britský deník The Sun přišel s informací, že odborníci nabádají páry, které se snaží o dítě, aby snížily příjem šumivých nápojů. Nový výzkum totiž tvrdí, že pouze jeden nápoj s přidaným cukrem denně snižuje pravděpodobnost otěhotnění o 20 %.

O neblahých účincích slazených nápojů na naše zdraví víme už dlouho

Plechovky limonád byly již v minulosti spojeny s obezitou, cukrovkou druhého typu, předčasnou menstruací a špatnou kvalitou spermatu. Nové poznatky však naznačují, že ovlivňují jak plodnost mužů, tak i žen.

Bostonští vědci odhalili nepříznivé účinky limonád na naši plodnost

Odborníci z Bostonské univerzity zkoumali 3 828 žen ve věku od 21 do 45 let žijících v Americe a Kanadě, aby zjistili souvislost mezi cukrem oslazenými nápoji a neplodností. Dotazovali se také 1 045 jejich mužských protějšků.

Účastníci výzkumu byli nalezeni prostřednictvím studie o těhotenství amerických párů, jež probíhala na internetu. Respondenti byli požádáni, aby odpověděli na otázky týkající se jejich životního stylu, zdravotní anamnézy a stravy, včetně jejich spotřeby slazených nápojů.

Nebezpečí ukryté v plechovce. Energetické nápoje mohou způsobit selhání ledvin i srdce.

Závěry bostonských vědců

  • Spotřeba sladkých nápojů u obou v páru byla spojena se snížením pravděpodobnosti otěhotnění v daném měsíci v průměru o 20 procent.
  • U žen, které pijí více než jeden šumivý nápoj denně, byla pravděpodobnost, že by otěhotněly, nižší o 25 %. U mužů se snížila možnost oplodnění partnerky dokonce o 33 %.
  • U těch, kteří pravidelně pili energetické nápoje, byla pravděpodobnost otěhotnění ještě nižší.
  • Vědci zjistili malou souvislost mezi ovocným džusem a dietními nápoji.

Vedoucí autorka Elizabeth Hatchová, profesorka epidemiologie na univerzitě, uvedla: „Nalezli jsme spojení mezi příjmem cukru v slazených nápojích a nižší plodností, jež bylo konzistentní i po kontrole mnoha dalších faktorů včetně obezity, konzumace kofeinu nebo alkoholu, kouření a celkové kvality stravy. Páry, které plánují děti, by měly uvažovat o omezení spotřeby těchto nápojů také proto, že jsou spojeny s dalšími nepříznivými účinky na zdraví.“

60 dní bez cukru. Zhubněte a poznejte další výhody, proč nejíst cukr

Další studie stanovisko bostonských vědců potvrzují

Předchozí studie zjistily, že nealkoholické slazené nápoje mohou snížit pravděpodobnost otěhotnění ženy při podstupování umělého oplodnění. Bylo také zjištěno, že ti, kteří pijí nízkokalorické limonády nebo si dávají sladidla do horkých nápojů, s největší pravděpodobností produkují vajíčka a embrya s nižší kvalitou.

Proč nepít alkohol? Víte, jak moc škodí jednotlivým orgánům?

Jak jste na tom s pitím slazených nápojů a limonád vy? Pokud si denně neodpustíte plechovku koly a už máte dítě, napište nám, jak dlouho vám trvalo přijít do jiného stavu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Konzumace jedné koly denně snižuje pravděpodobnost otěhotnění o 20 %