Menu
WomanOnly
Esoterika

Labradorit s nádhernými odlesky je potěchou pro oči. Tento kámen umí léčit

Taťána Kročková

Taťána Kročková

11. 10. 2022

Labradorit patří mezi oblíbené kameny, které poutají svou nevšední krásou. Jeho modravé a zlatavé odlesky vás mohou zcela oslnit. Navíc má mocné léčebné a magické účinky. Odkud tento kámen pochází, co o něm víme a s čím nám může pomoci?

Odkud pochází labradorit a jak vypadá

Labradorit je minerál, který patří do skupiny živců. Je pro něj typický mnohobarevný lesk. V roce 1770 jej objevil a poprvé pojmenoval český misionář, páter Adolf, a to na poloostrově Labrador, odkud také pochází jeho název. Vyskytuje se v mnoha barvách a odlescích, nejčastěji modré, šedé, zelenkavé, zlatavé či hnědé. Pokud zahrnuje celé barevné spektrum, říká se mu spektrolit, který vzniká velmi vzácně. Jako kámen se využívá nejen pro výrobu nádherných šperků, ale například také ve stavebnictví.

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Nejznámější naleziště labradoritu

Labradorit se vyskytuje také u nás, v České republice, ale hlavně v Kanadě, USA, Austrálii, na Ukrajině, v Norsku, na Islandu, ve Finsku, Japonsku, Německu, Rusku či Indii.

Pro jaká znamení se hodí labradorit?

Labradorit se nejvíce hodí pro znamení Kozoroha, Ryb, Raka, Vah nebo Vodnáře.

Lapis lazuli připomíná noční oblohu. K čemu slouží tento kámen?

Léčivé účinky labradoritu

Labradorit je kámen intuice, meditace, propojení s minulými životy a astrálním světem. Posiluje činnost všech vyšších čaker a pomáhá nám otevírat brány vědomí. Je vysoce ochranným amuletem, který nám umožňuje překonávat různé těžkosti v životě, deprese, melancholii, náročné životní situace a zbavovat se nepřízně osudu i odblokovávat starší duševní traumata a citová zranění. Pomáhá nám prohlédnout, najít smysl svého života, lépe komunikovat s druhými a objevovat krásu života. Uplatňuje se také při bolestech kloubů a páteře, snižuje krevní tlak, umí nastartovat samoléčebný proces celého organismu.

Podporuje kreativitu, umělecké myšlení, empatii a soucit. Spektrolit má silnější účinek při odstraňování citových a psychických blokád, bytownit, který je dalším druhem labradoritu, chrání a posiluje naši auru. Labradorit celkově chrání náš energetický obal a zabraňuje průniku negativní energie a škodlivého záření zvenčí. Chrání i před infekcemi a nachlazením.

Čištění a nabíjení labradoritu

Labradorit se čistí pod proudem chladné tekoucí vody, anebo jej můžete nechat nabít na měsíčním, anebo i slunečním, světle.

Měsíční kámen jako ochránce pocestných a rodících žen. Pro koho se nejvíce hodí?

Zkušenost s labradoritem

„Po studiích jsem nastoupila jako učitelka na gymnázium. Byla jsem mladá a nezkušená. Potřebovala jsem, aby mě studenti respektovali. Bála jsem se mluvit před druhými a nevěřila ve své schopnosti. Tehdy jsem si někde přečetla, že labradorit umožňuje lepší komunikaci a napojení, prý se dává před zkouškami nebo řečněním do úst pod jazyk. To jsem sice neudělala, ale měla jsem ho už při státnicích na krku a věřím, že mi hodně pomohl. Když jsem pak později nastoupila na gymnázium, stále jsem ho nosila u sebe. Cítila jsem se jistější v kramflecích, jak se říká, lépe se mi mluvilo, rozuměla jsem studentům, vnímala jsem sounáležitost, napojení, větší empatii a intuici a schopnost lépe vyjádřit slovy to, co cítím, co jim chci říct. Hodně si mě oblíbili, pracuji už třetím rokem a labradorit mě už i vysekal z jiných potíží, například vztahových, anebo když jsem po rozchodu onemocněla – byla to psychosomatika.” (Lenka, 27 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenost čtenářky

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Labradorit s nádhernými odlesky je potěchou pro oči. Tento kámen umí léčit