Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Léčivé bylinky: přírodní léky na nespavost

V dnešní urychlené době je čím dál tím větším problémem chodit spát s čistou hlavou. Nespavost, dle odborníků, trápí až 50% populace. Pomoct může ale i příroda, některé bylinky jsou lepší než celá hrst léků.

Bylinky jako řešení

Skvělým řešením nespavosti jsou různé bylinné čaje, které nejen že obsahují podpůrné látky pro snadnější usínání, ale zároveň vás donutí udělat si jakýsi rituál pití čaje, který sám o sobě stačí ke klidnějšímu spaní. Všeobecně nejznámějšími a nejúčinnějšími bylinkami jsou levandule, meduňkamateřídouška.

Meduňka

Meduňka se používá už od dob středověku pro své uklidňující účinky. Zároveň odbourává stres, uvolňuje napětí a zlepšuje spánek. Pomůže také snížit krevní tlak a tlumí bolest.

Použití: Lžičku sušených meduňkových listů přelijeme 250 ml vroucí vody a necháme krátce vylouhovat.

Levandule

Levandule je známá nejen pro své použití v kosmetickém průmyslu, ale také pro své skvělé účinky při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a také závratích. Olej vyrobený z levandulových květů zároveň pomáhá při revmatických bolestech.

Použití: zápar z jedné lžičky levandulového květu nebo dvou čajových lžiček levandulové natě zalijeme cca 250 ml vroucí vody a necháme louhovat. Scedíme a pijeme po doušcích.

Mateřídouška

Mateřídoušku pily už naše prababičky, a to nejen k potlačení nervozity a pro lepší sny, ale také při zánětech močového měchýře, proti kašli a chřipce. Mateřídouška prý také urychluje porod a pomáhá při potratech.

Použití: Lžičku sušené nebo čerstvé meduňky přelijeme 200 ml vody a krátce louhujeme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léčivé bylinky: přírodní léky na nespavost