×
WomanOnly

Muži a jejich penis. Proč tolik řeší jeho velikost?

Velikost penisu

Určitými změnami prochází v přírodě všechno. Je tedy logické, že i pohlavní orgány. Mužům ale některé změny příliš radost neudělají. S věkem se totiž délka penisu snižuje. Proč to tak je a jak bude ovlivněn váš sexuální život?

Muže ovládají hlavně androgeny a samozřejmě testosteron. Jeho hladina dosahuje vrcholu ve dvaceti letech a pak postupně klesá. Přibližně o 10 procent každých deset let. Když máte vedle sebe stálého partnera, můžete v podstatě na vlastní oči sledovat, co všechno se u vašeho milého mění.

Mají muži problém se svým penisem?

Průměrná délka mužského pohlavního orgánu se uvádí přibližně od 10 cm do 16 cm. Záleží, na jaké údaje se právě díváte. Jedná se tedy o ztopořený penis. V klidu se pak pohybují rozměry mezi 6,8 až 10,7 cm. Větší délka vychází, pokud se měří muži sami doma, ta menší tehdy, když měření provádí lékaři. To vás asi nepřekvapuje.

Problém malých velikostí je často zveličovaný, což potvrzují i lékaři. Potíže bývají především psychického rázu a velikost naprosto v pořádku. I přesto, že mnoho mužů se považuje za pořádné samce jen tehdy, když patří mezi šťastlivce s většími rozměry, jejich partnerky už tak nadšené být nemusí. Průměrná délka pochvy je v klidu asi 7 až 8 cm. Při vzrušení se trošku zvětší, ale samozřejmě ne zase o tolik, takže pro ně se stává takový zážitek spíš bolestivou epizodou. Když k tomu připočteme ještě to, že asi 70 % žen dosahuje orgasmu hlavně drážděním klitorisu, není abnormálně vyvinutý penis zase taková výhra, jak se může zdát.

Co dělat, když má muž malý penis? Zkuste tyto polohy

Jak stárne penis se svým majitelem?

Kolem 45 let a dále začne postupně ubývat pubické ochlupení a dokonce šedne. Penis se jeví jako menší a jeho velikost ještě zkresluje břicho, pokud ho váš muž má o něco větší, jak se mu v něm ukládá tuk. Také pohled seshora trochu zkresluje. I když možná váš muž celou situaci trochu zveličuje, když tvrdí, že se mu úplně „smrsknul“, není to úplně mýtus.

S přibývajícím věkem ovlivňují různé fyziologické procesy délku penisu. Změny souvisí se zhoršujícím se prokrvením přirození a ucpáváním tepem. Od 30 let do asi 60 až 70 let se může mužská chlouba zkrátit o více než dva centimetry.

Neviditelný penis

Víte, že penis se může stát úplně neviditelným? Samozřejmě ne doslova, ale obrazně. Jak to? V mládí má růžový až nafialovělý odstín. Může za to v tu dobu dobré prokrvování. Postupně se ale zhoršuje a zhoršuje a dříve růžová barva bledne. Obtížnější je také dosahnutí pevné erekce. Topořivá tělíska už nereagují tak jako dřív a často bývá nutné dráždit přímo pohlavní úd, aby k něčemu vůbec mohlo dojít.

Muž s 4,5 kilovým penisem. Díky silikonu se prý cítí mužněji

Lze penis zvětšit?

Existují způsoby, jak penis zpevnit a posílit.

  • Stahování svalů: pomocí Kegelovo cviků je možné penis zpevnit a prokrvit, takže po cvičení vypadá mohutnější. Navíc mají pozitivní účinky na inkontinenci a při předčasné ejakulaci.
  • Jelging: cvičení se praktikuje při poloviční erekci. Dochází k masivnímu prokrvování tkáně a zvětšení penisu. Při cvičení se nesmí objevit bolest a je nutné postupovat velice opatrně.
  • Hanging (závaží na penisu): jedná se o kontroverzní metodu, která nemusí být úplně bezpečná. Jak napovídá název, na přirození se zavěsí závaží, které ho natahuje.
  • Rotace žaludu: u tohoto cviku natahujete žalud rukou a zároveň otáčíte na 30 vteřin ve směru hodinových ručiček a na dalších 30 vteřin proti směru hodinových ručiček. Opět dochází k prokrvování a následnému zvětšení.

Chirurgické zvětšení

Hned na úvod je potřeba říct, že zvětšit penis nelze. Je možné jej pouze povytáhnou z těla, ale ne o moc a na úkor stability. Další možností je pak vpravení tuku nebo syntetické hmoty do podkoží penisu, čím lez dosáhnout optického zvětšení. Jeho funkce se ale nikterak nezmění, a protože se jedná o operaci, provází ji rizika, jako každou jinou.

Opravdový smysl má pouze v případě, kdy je muž vlastníkem opravdového trpaslíka, který v erekci dosahuje maximální délky do 7 centimetrů. Ti s normální průměrnou velikostí by si měli dvakrát rozmyslet, jestli se jim natažení o pár centimetrů opravdu vyplatí.

5 věcí, které o penisu zaručeně nevíte. Polykání sperma zlepšuje pleť

Pohlavní styk není ohrožen

I když nervy v penisu stárnou a už to není takový chlapík jako dřív, schopnost mít pohlavní styk obvykle není ohrožena a ani chuť na sex. Někdy přichází potíže se vzrušením a následně i s orgasmem. Klesají hladiny testosteronu, zpomaluje se produkce spermií, ubývá svalová hmota a varlata se stále více snaží dostat k zemi. Je to proto, že šourek lemuje hladký sval, který se stahuje a uvolňuje (například při změně teploty). Postupně přestává vykonávat svou funkci, což je viditelné na první pohled.

Proto se není čemu divit, že výrobci nevyrábí jen push-up podprsenky, ale pustili se i do slipů a trenek. Až tedy nějaký muž zase okomentuje vaše prsa a nebude to právě lichotivé, můžete stočit významně pohled dolů a vrátit mu to se vším všudy. Příroda je totiž, alespoň v tomto případě, docela spravedlivá.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*