Menu
WomanOnly
Domácnost

Návod, jak vybělit povlečení, aby zase zářilo

Veronika Tichá

Veronika Tichá

15. 4. 2015

Bílé ložní prádlo vypadá úžasně a čistě, kdyby ovšem zůstalo bílé, jak jsme si ho původně pořizovali. Jak docílit toho, abychom znovu vybělili polštáře, peřiny i prostěradla? Postup je velmi snadný a levný!

Skoro všechno bílé povlečení bohužel časem zežloutne, přestože ho pravidelně pereme. Nejčastější příčinou zažloutnutí bývá pot, který je vylučován i v noci, aby tělo regulovalo svou teplotu. Pot pak zanechává na povlečení skvrny, které zežloutnou a je nesmírně těžké se jich zbavit. My ale víme, jak na to. Připravte si:

velmi horkou vodu
1 hrnek pracího prášku
1 hrnek mycího prostředku do myčky
1 hrnek bělidla na prádlo

1/2 hrnku boraxu neboli tetraboritanu sodného (seženete v drogerii nebo potřebách pro zahrádkáře)

Postup je vhodný zejména pro pračky s plněním shora, ale není problém ho aplikovat na všechny druhy praček. Nejdůležitější je před samotným čištěním zkontrolovat štítek na povlečení, jestli je možné prát ho v pračce. Pokud ne, je možné je čistit i ručně.

Do přibližně třetiny pračky nalijte horkou vodu. Přidejte všechny ingredience a dlouhou vařečkou nebo jinou tyčí promíchejte, aby se vše rozpustilo. Pokud máte jiný typ pračky, vlijte ingredience zamíchané v horké vodě do dávkovače na prací prášek.

Vložte povlečení, pračku zavřete a zapněte dvojité máchání. V létě dejte polštáře proschnout na sluníčko, občas přetočte, ať polštář uschne opravdu důkladně. Uvidíte, že vaše bílé povlečení bude zase jako nové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod, jak vybělit povlečení, aby zase zářilo