×
WomanOnly

Negativní účinky tibetské houby. Může vám kefírový nápoj něco udělat?

Negativní účinky tibetské houby

O tibetské houbě se často mluví jako o zázraku, který dokáže léčit bezpočet rozličných neduhů organismu. Může na nás ale působit i negativně?

Tibetská houba nevypadá zrovna vábně, lidé po celém světě ji však málem vynáší do nebes pro její blahodárné účinky, a to zejména při hubnutí. Věří, že nápoj připravený z kefírové houby dokáže urychlit metabolismus, odstranit problémy s nafouklým břichem a detoxikovat celý organismus.

Opěvovaný všelék z Východu

Podle vyznavačů alternativních metod toho však dokáže tibetská houba daleko více. Prý podporuje imunitní systém, snižuje vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu. Má také pomoci při nejrůznějších problémech s trávením, při onemocnění jater, ledvin, slinivky i močových cest. Je prezentována jako přírodní antibiotikum i jako energetická bomba.

Domácí kefír jako elixír dlouhověkosti

Kefírový nápoj, který byl dlouho chráněn tajemstvím, jelikož staří Tibeťané věřili, že je receptem na dlouhověkost, se vyrábí zalitím houbiček mlékem, a to v poměru zhruba tři lžičky na půllitr mléka. Směs se nechá den odstát a vzniklý kefír se pak před spaním pije po dobu dvaceti dní.

Možné vedlejší účinky

Už omezená doba používání však u mnohých z nás vyvolává pochybnosti o výlučně příznivých účincích tibetské houby. Proč nebo čeho se lidé nejčastěji bojí?

1. Nevolnost

Kefír nechutná zrovna dobře, už jeho konzumace tak může být pro mnohé negativním zážitkem. Obsahuje také různé hleny, které mohou u některých citlivějších osob vyvolat zvracení. Nejedná se však o nic vážného, tělo si na netradiční nápoj musí nejprve zvyknout.

2. Obsahuje bakterie a kvasinky

V tibetské houbě jsou kromě bílkovin, cukrů a tuků opravdu obsaženy i bakterie a kvasinky. To ale není špatně, nýbrž naopak; pouze díky nim může symbiotická kultura přelitá mlékem začít kvasit, a vytvořit tak léčebný kefírový nápoj. Vzniklé prospěšné látky dokáží zničit skutečně škodlivé bakterie a kvasinky v našem organismu a zamezit hnití potravy ve střevech.

3. Zažívací potíže

V rámci svých detoxikačních účinků působí tibetská houba mírně projímavě. Mírné průjmy zpočátku kefírové kůry jsou důkazem, že se tělo účinně zbavuje škodlivin a toxinů. Pokud si ale večer dáte kefír, neměli byste potom už nic jíst, jinak by jej trávicí trakt nemusel snášet dobře.

Jak pěstovat tibetskou kefírovou houbu? Udělejte si zdravý kefír doma

Škodí nám tibetská houba?

Vědecké studie o působení kefíru z tibetské houby stále probíhají, dosud však nebyly zjištěny nějaké jednoznačně negativní účinky. Pokud tak domácí kefír vyrobíte správně a dodržíte podmínky užívání, nemělo by vás až na drobné výše uvedené obtíže nic zlého potkat.

Nápoje z kefírové houby mohou užívat i osoby alergické na laktózu. Denně byste neměli vypít více než 5 šálků denně. Uvedených dvacet dní je maximální doporučená délka kůry, nepřekračujte ji tedy. Po desetidenní přestávce lze začít znova, i během pauzy je však potřeba prolévat houbu čerstvým mlékem.9 Komentáře Negativní účinky tibetské houby. Může vám kefírový nápoj něco udělat?

  1. Zdravím,houbu mám namnoženu,v případě zájmu zašlete sms. na 730 630 551. Zd

  2. Kefir uzivam pravidelne pokial kozicky doja ked nie kupujem kravske uzivan od pol litra denne niekedy aj liter nigdy som nemal ziadne následky akurad po 3 rokoch sa mi vysoka bolerioza dostala na hranicne hodnoty a citim sa o 20 rokov mladsi kto to nevyskusal neveri vdaka tomu uz nejem ziadne lieky ani vytaminy po ktorých ma iba svrbila pokozka a staly nemale peniaze mozno sa mylim dakujem.

  3. Nevím, nad čím se rozčilujete, článek přece všechny argumenty proti houbě vyvrací. Přečtěte si ho znovu !!!

  4. Co to tady kdo plácá, tibetská houba ještě nikomu neublížila a jestli to někomu nechutná at si jde do marketu koupit ten odporně kyselej kefír anebo at pije vodu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*