Menu
WomanOnly
Krása

Neodolatelný pohled díky magnetickým řasám. Které vybrat a jak je aplikovat?

Ráda byste získala uhrančivější pohled, ale aplikace nalepovacích řas je pro vás pouhou ztrátou času a nervů? V tom případě můžete vyzkoušet mnohem pohodlnější alternativu v podobě umělých řas s magnetickým proužkem. Jsou bezpečné, lze je používat opakovaně a při správné péči dlouho vydrží. Jak magnetické řasy nasadit, jak dlouho se mohou nosit a podle čeho vybrat vhodný typ?

Zatímco klasickou variantu umělých řas je třeba nalepit na vlastní řasy, řasy s magnetickým proužkem se pomocí drobných magnetů připevňují k sobě navzájem. Magnety jsou téměř neviditelné, přesto spolehlivě drží a nositelka řas se nemusí bát, že by se během dne uvolnily.

Jak magnetické řasy fungují? Velmi jednoduše – sestávají ze dvou dílů, z nichž  jeden se na vlastní řasy nasadí svrchu, druhý zespodu. Během chvilky tak vykouzlíte neodolatelný pohled, který krásně doplní jak denní, tak večerní líčení.

Proč zvolit magnetické řasy:

  • vynikají snadnou aplikací i sundáváním
  • jsou hygienické
  • při správné péči vydrží déle než nalepovací řasy
  • nehrozí podráždění očí lepidlem
  • umožňují vytvořit jak přirozený, tak dramatický vzhled
  • vydrží i fyzickou námahu
  • neodlepí se, když se zpotíte

Nabídka magnetických řas je nesmírně různorodá, proto jistě najdete ty, které budou přesně vyhovovat vašim požadavkům. Je jen na vás, zda zvolíte přirozené magnetické řasy na každodenní nošení, nebo dáte přednost řasám výraznějším, vhodným spíše na večerní akce.

Jak si správně aplikovat umělé řasy. Vytvořte si svůdný pohled s našimi triky!

Magnetické řasy s linkou, nebo bez?

V zásadě existují dva druhy magnetických řas – s linkou a bez. Magnetické řasy s linkou označují produkt, který se skládá z magnetických řas a magnetické oční linky. Nejprve se podél vlastních řas nakreslí linka, k níž se řasy následně připevní. K sundání magnetických řas s linkou je zapotřebí odličovač očí s obsahem oleje.

Magnetické řasy bez linky jsou oproti tomu klasické magnetické řasy, které se na vlastní řasy nasadí ze spodní a vrchní strany.

Nelze jednoznačně říci, které magnetické řasy jsou nejlepší. Záleží totiž především na tom, jak jste zvyklá se líčit a jak moc je pro vás důležitá extra rychlá a jednoduchá aplikace. Magnetické řasy bez linky stačí nasadit, aniž byste se musela zabývat kreslením linky. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že magnetický proužek je o trochu viditelnější než proužek u nalepovacích řas. To lze vyřešit právě černou linkou, která ho dobře zamaskuje.

Jak dlouho magnetické řasy vydrží?

Magnetické řasy lze používat opakovaně a při správné péči vám vydrží klidně i rok.

Co péče o magnetické řasy obnáší? Především důkladné vyčištění po každém nošení. Můžete k tomu použít speciální přípravky určené pro čištění magnetických řas, vystačíte si však i s 90% alkoholem, který nanesete na vatový tampon a otřete jím magnetický proužek. Řasy je vhodné uchovávat v krabičce, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození.

Chcete docílit pronikavějšího pohledu? Zkuste trvalou na řasy

Jak se magnetické řasy nasazují?

Výrobky jednotlivých značek se od sebe mohou mírně lišit, proto je při aplikaci nejlepší postupovat podle pokynů na obalu. Některé řasy se například nejdřív musí zastřihnout, aby dobře seděly a vypadaly přirozeně.

Na vlastní řasy můžete, ale nemusíte nanést řasenku. S řasenkou magnetické řasy o něco lépe drží a také se snáze nasazují, proto ji doporučujeme použít.

Nakonec řasy nasadíte na své vlastní řasy – jednu část svrchu, druhou zespodu. Pozor je potřeba dávat jen na to, abyste přikládala magnet na magnet, jinak v podstatě není co zkazit. Při aplikaci si vystačíte s prsty, případně si můžete vzít na pomoc aplikátor na umělé řasy. Pinzeta by vám v tomto případě k užitku příliš nebyla, protože by se ni magnety mohly přichytávat.

Postup při aplikaci magnetických řas s linkou je popsán výše. Nejprve je nutné nakreslit magnetickou linku (linkovač bývá součástí balení, případně ho lze dokoupit samostatně) a k ní poté připevnit magnetické řasy.

Ačkoliv je nasazování magnetických řas vesměs jednoduché, trocha cviku je určitě potřeba. Pokud si je plánujete vzít na důležitou událost a zatím s nimi nemáte zkušenosti, je vhodné si jejich aplikaci nejdřív vyzkoušet nanečisto.

Snadné je i sundávání. Magnetické řasy bez linky od sebe stačí jemně oddělit prsty. Postupujte vždy od jednoho konce k druhému. Máte-li magnetické řasy s linkou, použijte odličovací přípravek na bázi oleje. Jakmile se magnetická linka začne rozpouštět, řasy se od ní samy oddělí.

Jak dlouho se magnetické řasy mohou nosit?

Magnetické řasy můžete nosit klidně celý den, a to tak často, jak vám to bude vyhovovat. Jen je nezapomeňte po každém použití dobře očistit od make-upu a případných nečistot. Samozřejmě platí, že čím častěji je budete nosit, tím kratší dobu vám vydrží, nicméně obecně mají magnetické řasy delší životnost než řasy nalepovací.

Které magnetické řasy jsou nejlepší volbou?

Při výběru magnetických řas se můžete řídit různými faktory. Co byste však určitě neměla opomíjet, je materiál, ze kterého jsou řasy vyrobené. Je to důležité hlavně v případě, že máte citlivé oči nebo trpíte alergiemi.

Běžně dostupné magnetické řasy jsou nejčastěji vyrobené z lidských vlasů nebo syntetických vláken. Rovněž se lze setkat s řasami z hedvábí nebo srsti norků. Pokud se tedy vyhýbáte výrobkům, při jejichž produkci byla nějakým způsobem využita zvířata, raději si materiál před nákupem ověřte.

Líčení očí pod brýle? I to má své zákonitosti

Další parametry už se budou odvíjet od vašich individuálních preferencí. Dostupné jsou jak extra výrazné, tak přirozené magnetické řasy, tudíž bezpochyby seženete ty pravé na běžné nošení i slavnostní událost. Jednotlivé výrobky se od sebe samozřejmě liší i cenou, a to mnohdy dosti výrazně. Nutno podotknout, že ne vždy v tomto případě platí pravidlo čím dražší, tím lepší.

Při výběru magnetických řas se zřejmě budete řídit také tím, zda jsou, nebo naopak nejsou určené pro aplikaci na magnetickou linku. Specifika magnetických řas s linkou a bez linky jsou popsána výše. Zjednodušeně lze říci, že pokud preferujete přirozenější vzhled a rychlejší aplikaci, jsou pro vás vhodnější řasy bez linky. Variantu s linkou volte především v případě, že jste zvyklá s očními linkami pracovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Neodolatelný pohled díky magnetickým řasám. Které vybrat a jak je aplikovat?