Menu
WomanOnly
Móda a styl

Nosíte tanga? Zde je 6 věcí, které byste o nich měla vědět

Adéla Lišková

Adéla Lišková

29. 3. 2018

Některé ženy je nenávidí a jiné zase neobléknou nic jiného. Pokud patříte k těm, které tanga milují, či je obléknete alespoň občas, zde je 6 věcí, které byste měla o jejich nošení vědět.

1. Způsobují infekce nebo ne?

Známým mýtem, který je spojen s tangy, je, že jejich nošení vede zejména ke dvou věcem – k zánětu močových cest či k bakteriální infekci. Anebo k obojímu. To je často pravda, ovšem obecně to platí zejména u žen, které jsou k těmto problémům náchylné. Pokud vás nikdy nebo téměř nikdy nic podobného netrápilo, tanga bez obav můžete nosit stále.

Bakteriální infekce pochvy stále dokola. Co pomůže z kola ven?

2. Nejlepší jsou bavlněné

Krajkové či hedvábné kalhotky jsou na pohled sice atraktivnější, ovšem u tang platí to samé jako u všech ostatních kousků spodního prádla – nejšetrnějším materiálem k pokožce je bavlna. Ta totiž vstřebává vlhkost, která jinak svědčí zejména bakteriím. Přechod na bavlněné prádlo často řeší problémy se svěděním a podrážděním.

3. Při nemoci nenosit

I když k infekcím jinak náchylná nejste, pokud jste nemocná, tanga byste raději nosit neměla. Váš imunitní systém je totiž v této době oslaben, a tudíž více ohrožen. Bakterie, s kterými si tělo jindy poradí, vám tak mohou zadělat na zdravotní problémy. Lépe vás před nimi ochrání normální kalhotky.

Jak léčit zánět močových cest doma bez antibiotik. Na co nezapomenout!

4. Do posilovny také ne

Pokud na sobě máte tanga a intenzivně se pohybujete, jak už to obvykle při cvičení bývá, existuje reálné nebezpečí, že se vaše rektální bakterie dostanou do vaginy, a následně způsobí infekci. Do posilovny tedy raději klasiku.

5. Pozor na příliš těsná tanga

Pokud jsou vám tanga příliš těsná, zařezávání šňůrky vám může způsobit hemeroidy či zánětlivou nemoc zvanou lichen sclerosus. Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění vaginy, které se projevuje svěděním a vznikem bílých skvrn. Příliš těsná tanga mohou také podráždit váš klitoris.

Jaký model kalhotek je pro vás ten pravý?

6. Nemusíte je nosit

Někomu může být nošení tang zkrátka nepříjemné, i když mu žádné zdravotní problémy nezpůsobují. Není potřeba podléhat módnímu diktátu „čím méně látky, tím více sexy“ – prostě je nenoste. Výzkum NPD Group z roku 2015 ostatně dokázal, že víc trendy jsou vlastně kalhotky, které toho zakrývají co nejvíce. Zatímco tržby za prodej tang v posledním roce klesly o 7 %, u spodního prádla s vysokým pasem a kalhotek s nohavičkami došlo k nárůstu o 17 %.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nosíte tanga? Zde je 6 věcí, které byste o nich měla vědět