×
WomanOnly

Poradíme vám, jak se zbavit much a zároveň si provonět byt

Jak se zbavit much

V létě se daří snad všem živým tvorům a bohužel také hmyzu, včetně much. Mouchy jsou v teplých měsících všudypřítomné a dokážou pořádně otrávit i ty nejhezčí chvíle. Pokud si s nimi i vy už nevíte rady a máte pocit, že už jste vyzkoušela snad všechno, pak si přečtěte naše zaručené rady, jak se much zbavit. Uvidíte, že se jich zbavíte raz dva!

Mouchy jsou otravní přenašeči nemocí

Nepříjemné muší bzučení u hlavy a neustálé poletování kolem vás dokáže zaručeně každého vytočit. A pobíhat stále s plácačkou v ruce a zabíjet mouchy je velmi únavné. Navíc moucha domácí není jen otravný hmyz, ale může být také přenašečem nejrůznějších nemocí! Proto není radno nechat mouchy jen tak poletovat po bytě. Zbavte se jich pomocí našich rad!

Pomoc proti mouchám – sítě do oken

Jednou z nejlepších zbraní, v boji s mouchami, je prevence. Tou nejúčinnější preventivní metodou je instalace sítí proti mouchám přímo do vašich oken! Je to poměrně levná investice a věřte, že se jen tak nějaká moucha do vašeho domu nedostane! Sítě si můžete nechat nainstalovat jak specializovanou firmou, tak si je můžete připevnit i podomácku, záleží na tom, jak moc velkého kutila doma máte.

Jak se zbavit octomilek? Okořeňte je!

Mucholapky, nebo elektrické lapače much

Další účinné řešení v boji proti mouchám jsou klasické mucholapky za pár korun, které lze zakoupit v domácích potřebách, nebo drogérii. Obrovskou nevýhodou mucholapek je jejich opravdu odpudivý vzhled, proto je doporučujeme spíše na chaty či chalupy.

Do vašeho bytu, či domu budou vhodné spíše elektrické lapače hmyzu, které jsou však trochu dražší, než klasické mucholapky. Za to se nemusíte starat o vyhazování nevzhledných mucholapek posetých mouchami, vše totiž obstará váš elektrický pomocník!

Na pomoc proti mouchám vám přijde elektronika

Moderní a účinné elektronické přístroje jsou také např. odpařovače nebo odpuzovače do zásuvky. Odpařovač vypouští odpuzovací látky a odpuzovač vysílá pro nás neslyšné zvuky, které jsou nepříjemné pro mouchy. Jsou kompaktnější než elektrický lapač. Odpuzovač much může fungovat i na baterky, proto se hodí do každého stanu nebo chaty bez elektřiny.

Jaké nemoci přenášejí komáři? Některými se můžete nakazit i v Česku

Přírodní odpuzovače proti muškám

Pěstujte si doma nejrůznější voňavé rostlinky a uvidíte, že se much zbavíte než se nadějete. Věděli jste, že afrikány nebo muškáty mouchy také odpuzují. Jejich vůně je přírodním odstraňovačem dotěrných much, proto je můžete pěstovat pod okny nebo přímo uvnitř. Dokonce i levandule či bazalka mohou mouchám nepříjemně vonět.5 Komentáře Poradíme vám, jak se zbavit much a zároveň si provonět byt

  1. Mě zrovna fffčéra unesla moucha. To byl boj, ale jsem živý. Jen jak jsme prolétaly oknem tak to ta mrcha vzala i s rámem.

  2. Proč nejste objektivní a zveřejňujete jen to, co vám přijde vhod. Necenzurujte komentáře, pokud nejsou vulgární, urážlivé, nebo jinak závadné!

  3. Ještě že třeba ty masařky neměří 10cm ty bych musel asi střílet ale nevím jestli bych se trefil :-)))))

  4. Některé mouchy jsou velké jak špunty od necek a jsou zocelené ty musí člověk zabít kladivem

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*