Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Proč se pojistit na cesty? Oceníte to nejen při úrazech

Veronika Tichá

Veronika Tichá

13. 4. 2015

Možná vás už první sluneční paprsky nalákaly na předčasný nákup letní dovolené. Proč ne, včasná rezervace se často finančně vyplatí. Neměli bychom ale řešit pouze finanční stránku dovolené, ale také tu bezpečnostní.

Mezi vybíráním turistických destinací a nákupem nových plavek byste neměli zapomínat na úrazové a cestovní pojištění. I v případech, kdy plánujete vyrazit do zahraničí v rámci Evropské unie, kde se neděsíte různých exotických nemocí a podobných nástrah, nepodceňujte důležitost pojištění.

Chrání vás i proti zlodějům

Pojištění hraje důležitou roli nejen v situacích, kdy se vám stane úraz, ale také kdybyste se stali obětí místních kapesních zlodějů. Může se stát, že když v zahraničí přijdete o peněženku, bez pomocí pojišťovny můžete mít velké problémy dostat se domů, což se českým turistům nejednou přihodilo.

Něco podobného se klidně může stát i vám. Navíc, pokud cestujete s malými dětmi, není rozumné spoléhat se na štěstí. I obyčejná ztráta zavazadla nebo zdravotní potíže jako chřipka nebo zánět močového měchýře vám v zahraničí mohou pořádně zasáhnout do rodinného rozpočtu a zkomplikovat pobyt.

Pojištění se vyplatí i v EU

Mějte na paměti, že Evropský průkaz zdravotního pojištění nekryje všechny náklady na poskytovanou zdravotní péči v Evropské unii. Pokud nebudete mít uzavřené cestovní pojištění, budete muset například poplatky za pobyt v nemocnici, místní poplatky u lékaře a podobně, hradit ze své kapsy. Ve většině států EU si totiž pacienti na zdravotní péči připlácejí a nejedná se o malé částky.

Slevy na rodiny s dětmi

Na trhu se také objevují taková cestovní pojištění, která berou v potaz fakt, že cestujete s rodinou. Některé z pojišťoven nabízí výrazné slevy nejen rodinám, ale i větším skupinám lidí. Navíc už je dnes možné sjednat si pojištění online, takže nejste vázáni na otvírací dobu poboček a nemusíte ztrácet čas ve frontách za přepážkou.

Pojistit se na dovolenou je velmi snadné a finančně nenáročné, proto by to pro vás mělo být samozřejmostí a ne zbytečný stres navíc. Nemusíte vytvářet děsivé scénáře, ani předvídat to nejhorší, ale být připravený se jednoduše vyplatí. Nenechte si tedy zkazit dovolenou tím, že budete lehkomyslní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč se pojistit na cesty? Oceníte to nejen při úrazech