Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz box na jaře přinesl bazalkový sirup i nové sušenky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

14. 4. 2019

S přicházejícím jarem je tu i jarní Brandnooz Box, krabice s novinkami z řady jídla a pití. Tentokrát můžete ochutnat luxusní bylinný sirup anebo nové ořechové a ovocné tyčinky. Vše jsme vyzkoušeli a zhodnotili v recenzi.

Brandnooz box, dříve měsíční krabice s překvapením, bude od tohoto jara chodit méně často. Díky tomu by v boxu mělo být více ojedinělých, kvalitních výrobků, na které se vyplatí si počkat.

Realita je ale zatím jiná. Jarní box vypadal poměrně prázdně a řada produktů byla dražší, než je nezbytně nutné. Taky v něm byly navíc jako bonus dva kousky, které ale neoslnily. Snad to bude od května lepší.

Naturprodukt Bazalkový sirup (250 ml, cena v obchodě 139,-)

Nejdražší výrobek v Brandnooz Boxu, nicméně stojí za to. Jde o domácí, ručně vyráběný sirup od značky Naturprodukt. Já měla štěstí na bazalkovou variantu, ostatní zákazníci mohli najít ještě mátovou nebo fresh.

Využití sirupu je celkem univerzální, pokud tedy máte obyčejnější příchuť. Lze dát do čaje, na palačinky, do bílého jogurtu nebo třeba na vanilkovou zmrzlinu. Bazalka ale chutná poměrně výrazně, a tak z ní šlo udělat leda limonádu. Byla ovšem vynikající, voněla krásně po bazalce a nebyla nijak přeslazená.

Thomy Holandská omáčka (250 ml, cena v obchodě 24,90,-)

Tato novinka přichází na český trh v souvislosti s chřestovou sezónou. Nutno ale dodat, že když už si někdo koupí kvalitní chřest, asi ho nebude chtít zalévat polotovarem.

Omáčka je chutí poměrně výrazná a v mém případě, kdy jsem zalila směs mrkve a brokolice, nebyla zelenina skoro cítit. Proto s ní raději šetřete. Použití je každopádně velmi jednoduché, stačí vylít do hrnce a pár minut zahřívat.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Maggi Tekutý bujón (160 g, cena v obchodě 59,90,-)

Další jarní novinka, tentokrát od značky Maggi. Jde o tekutý bujón ve skleničce – v hovězí nebo slepičí variantě, kterou jsem měla v boxu já.

Pokud se rozhodnete vařit s bujónem, tenhle vás nezklame. Neobsahuje barviva, konzervanty ani přidaný glutaman sodný. Jeho základ je připraven pomalým vařením masa a kostí. Má medovou texturu a snadno se používá. Ani v chuti není cítit žádná chemie.

Bonduelle Řepa strouhaná Vapeur (425 ml, cena v obchodě 38,90,-)

Strouhanou zeleninu od Bonduelle jsme už jednou zkoušeli a ani tehdy si mě mrkev a celer nezískaly. Řepa není výjimkou. Jde o jinak levnou kořenovou zeleninu, která je ale nastrouhaná, drahá a v plechovce, kterou málokdo odnese do kontejneru na recyklaci.

Ve výsledku neekologický výrobek, který nevím, kdo využije. Strouhání zeleniny opravdu moc času nezabere. A na tomto výrobku je navíc poznat, že není čerstvý – řepa není moc křupavá a zvláštně voní.

Rej Sušenky celozrnné čokoládové (34 g, cena v obchodě 8,90,-)

Aby to ale neznělo, že jen kritizuji: sušenky se v jarním Brandnooz boxu opravdu povedly. O značce Rej jsem nikdy neslyšela, přitom jejich čokoládové sušenky chutnají skvěle. Jsou podobné známým Bebečkům, akorát nejsou tak sladké a chutnají víc po kakau. Hodí se ke kafi i na výlety.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Yes Ořechová a ovocná tyčinka (2x 35 g, cena v obchodě 2x 29,90,-)

Tyčinky od značky Yes jsou další novinkou. V krabici jsme mohli najít jednu čokoládovou s mandlemi a mořskou solí a jednu ovocnou s jablkem a červenou řepou.

První jmenovaná chutná výborně, klasická ořechová tyčinka, která ale zasytí. Navíc obsahuje méně než pět gramů cukru. Ovocná už není pro každého, ale díky přidaným mandlím je opět vhodná jako dobrá svačinka. Kombinace jablka a sladší řepy je navíc celkem originální.

Podravka Natur (18 g, cena v obchodě 38,90,- za 150 g)

Tuto směs koření a bylinek od Podravky jsme už jednou v krabici měli. Kdo ji ale nezná, v jarním Brandnooz boxu našel malý vzoreček. Možná vás mile překvapí. Neobsahuje žádná éčka a chutná skvěle třeba ke kuskusu nebo zapečeným bramborám se slaninou. Akorát pozor, je poměrně slaná, tak to nepřežeňte!

Kromě zmíněných výrobků měla být v krabici i plechovka citrusové kávy od značky Mazagrande, ta ale v mém případě chyběla. Naopak jsem měla “štěstí” na rok starý časopis a levnou zubní pastu, kterou bych si normálně nekoupila a u níž ani moc nechápu, proč by měla v Brandnooz boxu být.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz box na jaře přinesl bazalkový sirup i nové sušenky