Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box vás v prosinci 2017 vybaví bylinným pivem i ořechovým tukem

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

27. 12. 2017

Vánoce jsou už za námi a stejně tak i prosincová zásilka Brandnooz Boxu, krabice s překvapením ve formě jídla a pití. Tentokrát jsme mohli ochutnat nové bylinkové nealkoholické pivo nebo kotlíkové brambůrky. Přečtěte si naši recenzi!

V prosincovém Brandnooz Boxu jsme mohli najít hned několik výrobků, které se perfektně hodily na sváteční stůl – ať už šlo o nasládlé nakládané okurky nebo hořké pivo. S rokem 2017 jsme se pak rozloučili i formou několika novinek. Jako první jsme například mohli exkluzivně vyzkoušet speciální hořčicové brambůrky.

Vše bylo jako vždy zabalené v zelené krabici vyplněné syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo.

efko Dětské okurky (370 ml, cena v obchodě 49,90,-)

Tyhle okurky si zamilujete, ať už jste dospělí nebo děti. Jsou dlouhé 3 až 5 centimetrů, takže krásně křupou a hodí se i do bramborového salátu. Vůbec nic ale nezkazíte, když si okurky dáte i samotné, jen tak. Nálev není moc kyselý.

Velkým plusem je pak i to, že při výrobě okurek nebyla použita umělá sladidla ani barviva.

Hellmann’s Tatarská omáčka Light (250 ml, cena v obchodě 32,90,-)

Do bramborového salátu raději dávám majonézu, tatarku ale využiji i na spoustu jiných pokrmů. Tahle má navíc snížený obsah tuku (35 procent), ale stále má v sobě dostatek zeleniny. Chuťově jsem nepoznala rozdíl oproti klasické od Hellmann’s.

Staropramen Extra chmelená 12 (2x 0,5 l, cena v obchodě 139,- za 8 kusů)

Kdo se už chystá na silvestra, možná ocení nový multipack osmi lahví Staropramenu 12. Cenově je celkem přívětivý a chuťově jsou piva taky dobrá – a to nepatřím mezi fanoušky tohohle smíchovského pivovaru.

Dvanáctka je hezky hořká a není tak vodová, jako to někdy v hospodách se Staropramenem bývá. Je vyrobená ze Žateckého poloraného červeňáku, který se prý řadí mezi ty nejkvalitnější druhy chmele. V boxu byly rovnou dvě lahve.

Birell Bezový květ s tymiánem a citronem & Zelený čaj s jasmínem a bergamotem (2x 400 ml, cena v obchodě 2x 19,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A kdo nemůže alkohol, ocení dva nové ochucené Birelly – s bezovým květem a se zeleným čajem. Novinka Birell Botanicals chutná jako pivní limonáda, akorát ne tolik sladká.

Pivní základ je doplněný bylinkami, takže ve výsledku může zaujmout i nepivaře. Zelený čaj byl spíš výrazně navoněný, a i když chutnal dobře, druhou plechovku bych si už rozhodně nedala. Bezový květ už uspěl víc, měl vyváženější chuť.

Lagris Čočka (250 g, cena v obchodě 32,90,-)

Do krabice byly náhodně zařazeny dva nové druhy čočky od Lagrisu: francouzská a beluga neboli černá. Já měla štěstí na druhou jmenovanou, která se perfektně hodí pro ty, co se snaží držet dietu.

Příprava byla jednoduchá, černá čočka se nemusí předem namáčet a po uvaření si zachovává svůj tvar. Smíchat ji lze s lecčím. Já k ní přidala ovčí sýr, vlašské ořechy a klíčky a byl z toho výborný a zdravý salát.

Rama S olejem z vlašských ořechů (225 g, cena v obchodě 46,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Už jsme tu měli kokosovou Ramu, teď přichází na řadu Rama z vlašských ořechů. Konkrétně rostlinný tuk ze směsi olejů, kde jeden z nich je právě i ten ořechový. Nutno ale podotknout, že slunečnicového a palmového je v Ramě víc.

Jinak jsou vlašské ořechy v tuku cítit, ale nikterak výrazně. Chutná namazaný na chlebu s marmeládou nebo medem, s něčím slaným to už bylo trochu divné. Využít se dá ale i na pečení, pokud máte alergii na laktózu. Chuťově je ale máslo nenahraditelné.

7 Days Pizzeti Sýr, rajče, olivy (80 g, cena v obchodě 27,90,-)

Už nějaký ten pátek je v televizi k vidění reklama na tenhle slaný snack, ale já ho ochutnala až teď – takže super, že byl v Brandnooz Boxu. Šlo o variantu s ementálem, rajčetem a olivami.

Jde v podstatě o známé Bake Rolls, na kterých je ale troška sýra. Rajčata jsou pak ve formě ochuceného prášku na povrchu snacku, olivy jsem vůbec necítila. Pizzeti jsou fajn, dobré na vyzkoušení, ale upřímně jsem čekala trochu víc.

Jan Zykmund Kotlíkové brambůrky Hořčicové (120 g, cena v obchodě 24,90,-)

Brambůrky od Jana Zykmunda jsme už ochutnávali, tentokrát přišla řada na kotlíkové s příchutí hořčice. Přišly mi výrazně lepší než ty z minula – nepůsobily tolik mastně a hořčice na nich byla opravdu cítit. Možná by byla na někoho až příliš kyselá a ostrá.

Minusem je ale velikost balení – brambůrků je na ten velký pytlík prostě málo. A plátky byly občas příliš tlusté, a tak se špatně kousaly.

Kromě zmíněných výrobků bylo v boxu i pár věcí pro děti: pexeso a speciální dvojčíslo Čtyřlístku. Za mě palec nahoru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box vás v prosinci 2017 vybaví bylinným pivem i ořechovým tukem