Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Díky SenzaBoxu na červen 2013 se v létě blýsknete lakem i vůní

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 6. 2013

Červnový SenzaBox se rozhodl, že jeho zákaznice se v létě musí blýsknout. A tak přinesl třpytivou dekorativní kosmetiku i voňavou péči téměř o celé tělo. Oproti minulým vydáním si výrazně polepšil.

dubnu a květnu jsme byli ze SenzaBoxu mírně na rozpacích. U hlavního produktu se ignorovala personalizace, případně byla zařazena kosmetika z drogérky, kterou v beauty boxu zkoušet moc nepotřebujeme. Červen je ale opět ve znamení kvality a překvapení.

V týmu SenzaBoxu se rozhodli, že jejich zákaznice se v létě musí něčím blýsknout. Najdete tak luxusní značky i třpytivé odstíny výrobků. Vše je opět zabaleno v růžově prasečí krabičce, která je vyplněná syntetickou slámou. Sice nás původně na Facebooku lákali na mintový průvodní dopis (a taková krabička by byla krásná!), ale co už. Hlavní je kosmetika.

L’Occitane en Provence Sprchový gel Fleur Chérie (75 ml, cestovní balení, cena v obchodě 160,- za 170 ml)

Pro začátek představujeme hlavní tahák červnového SenzaBoxu, což je zařazení značky L’Occitane. Ta má sice poměrně dost obchodů, kde se dají výrobky vyzkoušet, ale cena není zrovna přívětivá. Navíc co se týče třeba sprchových gelů, ty se úplně v obchodech vyzkoušet nedají. A právě po nich SB sáhl.

V krabičce jste mohli najít jednu ze dvou vůní – buď pivoňku, nebo Fleur Chérie. Já jsem narazila na druhou jmenovanou, tedy pomerančový květ. Vůně je pronikavá, ale ne tak dívčí jako pivoňka, spíše ovocnější. Balení bylo zařazeno přibližně poloviční, což se skvěle hodí na letní cestování.

Při použití gel o něco méně pění, ale vše vynahradí svou vůní. Kromě ní však nic výjimečného nepřináší – jistě, voní, umyje… Ale za takovou cenu by člověk čekal něco zázračnějšího. Proto by možná bylo efektivnější zařadit třeba krémy od L’Occitane. Sice si je můžeme vyzkoušet i v obchodě, ale sprchový gel, který působí jako jiné gely za poloviční cenu, zrovna nepřesvědčí k dalšímu nákupu.

Anatomicals Day and night spot stick (7 ml, plné balení, cena v obchodě 119,-)

Ovšem skutečné zázraky přináší tyčinka na akné od Anatomicals. S touto značkou už máme zkušenost, a to v SenzaBoxu i jeho konkurenci. I kdyby nic jiného, minimálně filosofie této britské firmy je sympatická – dlouhé názvy výrobků mluví za vše.

Na krabičce k této dvojité tyčince najdete rozverný popis, což nejprve může působit tak, že obal je dobrý, ale žádné velké výsledky nečekejte. Omyl. Tyčinka se zcela vyrovná podobným výrobkům z lékárny o až trojnásobné ceně. Na jedné straně najdete gel s pěnovým aplikátorem na noc, na druhé straně je gel na den.

Denní kúra nijak závratně nekryje, což je škoda, protože by se jinak mohla používat samostatně bez různých dalších korektorů. Stejně jako noční ale výborně působí. Začervenání se viditelně zmenší a pupínky se vysuší. Otázka jen je, jestli je opravdu potřeba rozlišovat denní a noční kúru, ale vem to čert.

Models Own Lak na nehty Dancing Queen (14 ml, plné balení, cena v obchodě 160,-)

Kdo zná značku Models Own a jejich výrobky, mohl jejich výrobek v červnové krabičce odhadnout dopředu. Jde o speciální lak na nehty, který se dá nanášet samotný nebo přes jiný, výrazně barevný. Na povrchu pak vytvoří jasně barevné třpytky.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Rozhodně jde o ideální výrobek na léto. Navíc je univerzální, ať už jste blondýna nebo tmavovláska. A i kdyby se zrovna takový lak někomu nezamlouval, jeho plusem alespoň je, že se inspiroval posledními trendy, a tak zákaznice vyzkouší něco, co je nové, ale zatím si to hledá cestu na trh.

Výdrž laku je dostačující – je ovšem průhledný se třpytkami, takže i když se trochu oťuká, není to na něm poznat. Ještě lépe vypadá, když je nanesen přes výrazný odstín, třeba tmavě fialovou.

Kiss My Face Krém na ruce (22 ml, cestovní balení, cena v obchodě 180,- za 118 ml)

BIO značku Kiss My Face jsme už také zkoušeli, a to konkrétně produkty na vlasy. Tentokrát u zákaznic rozhodovalo štěstí – některé našly v krabičce náhodně umístěný krém na ruce, jiné tuhé mýdlo s olivovým olejem. Já osobně raději používám gely a tekutá mýdla, a tak jsem péči o ruce uvítala.

Krém s příjemnou grepovou vůní (ale nijak výraznou) je v podstatě stejný jako ten, co jsme našli v SB v únoru od Crabtree & Evelyn. Člověk si ho může dát na ruce, kolik chce, ale nikdy nebude umaštěný. Rychle se vstřebává, přitom kůži na rukách viditelně zlepšuje. Jistě, neodstraní záděrky ani nezlepší kvalitu nehtů, ale ruce již nejsou suché a menší odřeniny také zmizí. Výhodou je, že je krém vhodný i pro vegany.

Paese Tvářenka s arganovým olejem (4 g, plné balení, cena v obchodě 55,-)

Paese je jedna z levnějších značek. Původem je z Polska, které je poslední dobou často kritizované kvůli potravinám, ale co se týče kosmetiky si to nezaslouží. Jistě, cena tvářenky je dost nízká, a tak člověk nemůže čekat zázraky, ale v poměru cena výkon vychází výborně.

Zařazen byl klasický růžový odstín, který je co nejvíce univerzální (i když tmavší typy asi budou zklamané). Škoda jen, že tvářenka neobsahuje moc třpytek, protože pak by byla na léto úplně ideální.

Nanášení není zrovna pohodlné. Tvářenka je sice jemná, ovšem nejde příliš do ztracena, a tak si s ní musí člověk vyhrát. Když tomu ale obětujete o něco víc času, dostanete dívčí odstín tváří, který mi vydržel celý den, i když patřím mezi ty, co si pořád sahají na obličej. Plusem je složení, protože i když je cena výrobku dost nízká, obsahuje arganový olej na výživu pleti, naopak ale v tvářence nenajdete parabeny ani alergeny.

Beauty UK Tužka na oči (50 ml, plné balení, cena v obchodě 140,-)

Beauty UK je stejně jako Paese další levnější značka, kterou by byla škoda přehlížet. Opět je ale potřeba pamatovat, že nejde čekat zázraky. V krabičce byla zařazena metalická tužka na oči, a to náhodně buď fialová, nebo zelená. My jsme měli štěstí na první jmenovanou.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Tentokrát trochu mate průvodní dopis, kde se uvádí cena 140 korun, ovšem v britském e-shopu ji najdete za 2,49 liber (ale připočtěte si i poštovné). Zatím se Beauty UK v Česku neprodává, ale zřejmě ji můžeme očekávat v e-shopu SenzaBoxu.

Sama tužka je určena spíše pro mladší ročníky. Dá se použít místo stínů nebo na třpytivé linky. Doporučujeme spíše linky, protože jako stíny za tři hodiny skončí ve vráskách víček (a to i s použitím báze). Odstín ale vypadá na očích krásně, i když jen na krátkou dobu.

Kromě šesti zmíněných výrobků v krabičce nebylo zařazeno žádné nekosmetické překvapení ani malé vzorky nebo letáky.

A co vy, objednaly jste si tento měsíc SenzaBox? Byly jste s ním spokojeny více než s květnem, nebo naopak? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Díky SenzaBoxu na červen 2013 se v létě blýsknete lakem i vůní