Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: SenzaBox na březen 2013 zabodoval novou funky značkou

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 3. 2013

Už vás nebaví všemožné popisky kosmetických produktů, jež slibují hory doly ve vzletných slovech, kterým občas ani není rozumět? Pak je tu pro vás Anatomicals v březnovém Senzaboxu. Přečtěte si naši recenzi, kdy jsme všechny produkty v boxu vyzkoušeli a zhodnotili.

Už na první pohled se tento měsíc Senzabox povedl. Stačí se podívat na světle růžovou krabičku s logem navrchu a ptáčky zevnitř. Jaro je tady, když už ne na ulicích, tak alespoň v kosmetice. Navíc byly menší produkty zabaleny zvlášť do speciálního bílého pytlíčku s peříčky, který také pomohl po designové stránce.

Anatomicals Banana Lip Balm (15 ml, plné balení, cena v obchodě 139,-)

A teď k produktům a značkám. Tou nejcharismatičtější se v březnovém Senzaboxu stala Anatomicals. Rezignuje totiž na fádní popisky ke kosmetice a přináší sympatickou dávku upřímnosti. Jejím sloganem je „We only want you for your body“.

První zařazený výrobek byl ve dvou verzích, ačkoliv se na to v seznamu produktů zapomnělo a muselo se to pak napravovat na Facebooku (podobná věc se přihodila i konkurenčnímu LB, ale vypořádal se s tím o něco lépe).

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

My jsme našli banánový balzám na rty, který spíše působí jako klasický lesk. Krásně voní po banánech, škoda jen, že tak i nechutná (anebo má autorka recenze už vypálené chuťové buňky). Lesk je velice jemný, stejně tak aplikátor. Rty po jeho použití nemají nijak výjimečně skvělý povrch, ale aspoň se hezky lesknou, ačkoliv banánek nebarví.

Jiné zákaznice v krabičce našly gel na oči, což je zajímavé, neboť v personalizačním formuláři mám vyplněné, že nemám ráda lesky, ale spíše matné rtěnky, a používám oční krémy. Hm…

Goldwell Dualsenses Color shampoo (50 ml, cestovní balení, cena v obchodě 282,- za 250 ml)

První reakce byla: Ach jo, další šampon, který vůbec není určený pro moje vlasy, a tak mi je k ničemu… Jenže v tomto případě oproti FdS na suché vlasy to je jinak. Výrobek od Goldwellu je sice určen na vlasy barvené, ale dají se s ním umýt jakékoliv. Zanechává je lesklé, jemné, a nevíme čím to, ale i trochu vlnitější.

Čtěte také: RECENZE: Greatbox na březen 2013 přinesl vůně i exotický hadí jed

Navíc velice příjemně voní a hodně pění, stačí ho tedy používat výrazně menší množství než od jiných značek (také ta cena pro to hovoří). Neposoudíme ale jeho funkce ohledně udržení barvy, nedávno barvené vlasy jsme nesehnali a ono ani po jednom použití by výsledek nebyl tolik znát. Do boxů byly náhodně kromě šamponu zařazeny ještě dvě masky. Jedna Rich Repair 60sec Treatment a druhá Extra Rich 60sec.

Make Up For Ever Professional Paris (0,7 g, vzorek, cena v obchodě 400,- za 1,2 g)

Už v únorovém boxu byl zařazen výrobek od MUFE (pidi řasenka), tentokrát je tomu zas (pidi tužka na oči). U řasenky její menší velikost nevadila, u tužky je to už horší. Využitelná je totiž přibližně jen polovina, protože s centimetrovou rukojetí se opravdu těžko dělají linky.

Pořád jde ale jen o vyzkoušení, že (koupit si jen tak tužku za čtyři stovky není zrovna dobrý nápad). Co se týče kvality, na tu se nedá napsat jediné kritické slovo. Nanáší se přesně a nerozpatlává se. Po celodenním nošení drží tvar (je voděodolná), ale zároveň se dá sundat běžným odličovačem. Jen by možná bylo dobré už do dalšího boxu MUFE nedávat a zabrousit i do dalších značek dekorativní kosmetiky.

Dermacol Micelární voda (200 ml, plné balení, cena v obchodě 129,-)

Tato micelárka nás příjemně překvapila. Po únorové Lirene, která pálila v očích a zanechávala lepivou pleť, se autorka recenze trochu obávala, když Senzabox na Facebooku avizoval micelární vodu v březnové krabičce. Nebyl k tomu ale důvod.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Ačkoliv bych to nečekala, micelárka od Dermacolu je zřejmě nejlepší v poměru cena výkon, na jakou jsem natrefila. Nelepí se a dokáže bez problému odlíčit make-up. Na sundávání řasenky na citlivých očích sice není úplně košer, ale dá se vydržet. Každý to má však jinak – na internetu se objevují i stížnosti, že voda od Dermacolu vyvolala nepěknou alergickou reakci.

Weleda Tělové mléko rakytník (20 ml, vzorek, cena v obchodě 341,- za 200 ml)

Od Weledy jsme tentokrát u konkurence našli tonikum 2v1, v Senzaboxu to je mléko na tělo s rakytníkem (třetí a poslední případ, kdy byly v boxech dva typy produktu – jiné zákaznice mohly najít citrusové mléko). Jde o malé balení, které se ale snadno využije – přece jen, kdo nemáte doma zbytečně moc mazadel, která se nedají vypoužívat?

Rakytníkové mléko je v přepočtu o něco dražší než citrusový kolega a jeho účelem je hydratace. To musíme potvrdit – sice se po nanesení kůže nijak neleskne, ale druhý den vypadá výrazně lépe a je hladší. Vůně také připomíná citrusy.

Anatomicals Deep clearing mud mask (15 ml, jednorázové balení, cena v obchodě 30,-)

Další výrobek od Anatomicals je jednorázová bahenní maska proti černým tečkám. Po jednom vyzkoušení se efekt nedostavil, na obalu se ale také doporučuje masku používat dvakrát až třikrát týdně. V každém případě na obličeji vypadá pěkně ošklivě a stejně tak i páchne – jak se sluší a patří na bahenní masku.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Tentokrát byly zařazeny dva nekosmetické produkty, a to speciální zrcátko s logem Senzaboxu (hezký nápad, ale nedá se zavírat, a tak se v kabelce snadno opatlá) a káva od Starbucks. Ta si nás hned získala. Nádherně voní a chuť je tak výborná, že kávu není potřeba nijak sladit, naopak.

Letáčky byly zařazeny pouze dva od Dermacolu se vzorky přiloženými uvnitř. Kdo ale u nich v poslední době nakupoval, dostal je zadarmo a už je mohl vyzkoušet, a tak to není zase takové terno. Škoda spíše, že nebyl zařazen leták od Anatomicals, o jejichž produktech by se člověk rád dozvěděl něco dalšího (i když vše je samozřejmě na internetu). Také v krabičce najdete vzorek krému od The Body Shop, což by mohlo znamenat, že se v příští krabičce dočkáme plného produktu – palec nahoru!

A co vy, objednaly jste si tento měsíc Senzabox? Jak jste byly spokojeny? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: SenzaBox na březen 2013 zabodoval novou funky značkou