Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Ladybox v listopadu 2013 zřejmě trochu zvolnil kvůli Vánocům

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

26. 11. 2013

Podzim pomalu přechází v zimu, a tak se v Ladyboxu rozhodli připomenout jeho nádherné barvy, dokud to ještě jde. Listopadová krabička krásy je sice skvělá navenek, ale vnitřek už trochu zaostává.

Ladybox se po dvou vydáních, která působila spíš jako reklama na určité kosmetické značky, vrátil k neutrální krabičce. Jelikož je listopad, a tedy poslední vyloženě podzimní měsíc, rozhodli se na krabičce vyřádit. Oranžové dno s lístky zdobí bílé víko, na kterém jsou nakresleny spletené větvičky a jakýsi mutant, který je asi ve skutečnosti veverka.

Krabička je vyplněná známými harmoničkami, ovšem tentokrát z hnědorůžového kartonu, takže výrobky nejsou od papíru nijak zašpiněné. Stejně tak dopis se vyvedl a celkově má tentokrát Ladybox jedničku s hvězdičkou za design.

U samotných produktů to ale už takové terno není. Vypadá to, jako by se Ladybox začal připravovat na Vánoce. Zaprvé je obsah trochu chudší, značky se opakují a objevilo se zde i jedno menší WTF. Zadruhé je šestý produkt mystery, což v překladu znamená vyprázdnění skladu.

MeMeMe Tužka na oči (1,2 g, plné balení, cena v obchodě 149,-)

Hned první produkt mohl být tím nejlepším, ale u mě osobně si odnáší nálepku největší zklamání. Nepřijde mi totiž až tak těžké rozdělit černé a hnědé tužky na oči podle dotazníků, které zákaznice kdysi vyplňovaly. Podle reakcí to totiž vypadá, že barevné preference jsou půl na půl. Tužky byly ale nakonec umístěny do krabiček náhodně, a tak jsem já našla hnědý odstín, zatímco jiné bloggerky s hnědou v dotazníku našly odstín černý…

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

O to více ještě zamrzí, že jde o značku MeMeMe, která už stihla v Ladyboxu okouzlit úžasnými rtěnkami. Původně byl slibovaný produkt na kouřové líčení, s hnědou tužkou to ale půjde těžko. Na druhou stranu má ale krásný design, stejně jako snad všechny výrobky této značky.

Použití je už trochu složitější. Linky nenakreslíte tak rovné jako třeba s fixou a výdrž je slabší, protože je tužka měkká.

Himalaya Herbals Čisticí peeling z Nimba (75 ml, plné balení, cena v obchodě 99,-)

Ale ať jen nerýpám, peeling se stal nejlepším výrobkem v listopadové krabičce. Především oceňuju fakt, že jde zatím o neokoukanou značku, která se v Ladyboxu neobjevila. Naplňuje se tak jeho poslání: vyzkoušet něco nového.

Tužší peeling obsahuje nimbu, známou pro její antibakteriální účinky, a drť z meruňkových jader. Pro citlivější pleť je trochu drsný, mastnější však bude nadšená – červená a zelená zrníčka jsou tak akorát tvrdá na vyčištění rozšířených pórů a spolu s krémem okolo, kterého není potřeba použít tolik jako u jiných peelingů, voní krásně bylinkově.

Výsledky jsou skvělé. Na pleti se už po prvním použití zmírnilo začervenání a kůže se viditelně obměnila.

Lady Speed Stick Gel Aloe (55 g, plné balení, cena v obchodě 76,90,-)

Antiperspirant je však jasný fail v tomto vydání Ladyboxu. Už jednou jsme zkoušeli Rexonu, jenže ta byla nová (a zákaznice SenzaBoxu tak byly dokonce prvními, kdo si ji v ČR koupil). Lady Speed Stick tohoto typu je na trhu už nějaký ten pátek, a navíc jde o typické zboží z drogérie.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Po vyzkoušení je antiperspirant bohužel přesně takový, jaký si ho pamatuju z lavic základky. Vůně je sice chemická, ale velmi příjemná – konkrétně aloe. Ze začátku působí gel překvapivě dobře, rychle zaschne a nezanechává bílé fleky. Jenže později během dne, kdy dojde třeba k většímu fyzickému vypětí (nebo jste prostě nabalení ve svetru a kabátu), gel přestane fungovat a podpaží se začne nechutně lepit.

Steamcream Hydratační krém (2 ml, vzorek, cena v obchodě 460,- za 75 g)

Steamcream by měl být super hydratační krém vyrobený z páry a čerstvých přírodních ingrediencí. Podle letáku už stihl nasbírat nejedno ocenění, a tak je cena jeho plného balení poměrně vysoká. Možnost ho vyzkoušet díky Ladyboxu je výborný tah, protože někdy člověk objeví kosmetický zázrak, a někdy zjistí, že by zbytečně vyhodil pět set korun.

Zaprvé krém hrozně páchne. Někomu může vůně vyhovovat, ale mně připomíná čisticí prostředek na záchod. Zadruhé na to, že je vyroben z přírodních ingrediencí, obsahuje poměrně dost chemie. Zatřetí jeho účinky nejsou až tak světoborné a taková Mixa by ho směle trumfla.

Určen je pro všechny typy pleti, ale pokud máte jako já mastnější, dejte si pozor na množství. Stačí opravdu málo a spíše ho nanášejte jen na noc. Pleť je po něm krásně hebká, ale po několika hodinách se už začne lesknout. Při použití příliš velkého množství je bohužel mastná ihned.

Některé zákaznice si tak stěžují, že je krému v beauty boxu příliš malé množství, jen pytlíčkový vzorek. Mastnějším typům ale bude i tak dlouho trvat, než ho vypotřebují, navíc se musí uznat, že kdyby měl Ladybox dát do krabičky větší balení, nedoplatil by se. Škoda ale, že ho i tak považuje za plnohodnotný a započítal ho mezi šest zaručených výrobků – přitom podobné vzorky dříve nebyly ani zapisovány do dopisu zákaznicím (hodnota je totiž cca 12 korun).

Lambre Hydroaktivní krém na ruce a nehty (50 ml, plné balení, cena v obchodě 89,-)

I když někdo říká, že má krémů na ruce doma dost, jak přijde zima, přesně takový výrobek se hodí. Krém od Lambre má příjemnou vůni, neurčitou, ale nijak agresivní. Design balení je celkem minimalistický, což je také plus.

Problém krému je snad jen ten, že jsem z krabiček krásy zřejmě namlsaná. Což o to, oproti takové Induloně se Lambre rychle vstřebá a lépe voní, ovšem oproti Crabtree & Evelyn nebo Kiss My Face budete po celý den krém cítit. Ruce po něm nejsou mastné, ale jednoduše okrémované, takže například pro ty, kdo jako já pracují na počítači, to nebude zrovna terno.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Výsledky jsou samy o sobě velice dobré. Ruce jsou chráněné, kůžička kolem nehtů se sice nezlepšila, ovšem samotné nehty se přestaly lámat.

Kiss My Face Whenever Šampon (2×29 ml, cestovní balení, cena v obchodě 239,- za 325 ml)

A nyní k onomu mystery produktu. Někdo v krabičce našel olivové mýdlo Kiss My Face, jiný krém na zvětšení prsou od Eveline, ti nejsmutnější pak sprchový gel nebo tělové mléko s pelikánem. Já měla štěstí, protože šampony od Kiss My Face jsem si díky Ladyboxu zamilovala – a je mi vlastně jedno, že jsem na ně tentokrát v krabičce krásy narazila už potřetí.

Jde o čistě přírodní veganskou kosmetiku, která sice nějak závratně nevoní a kvůli svému složení ani nepění, ale výsledky má skvělé. Po uschnutí se vlasy nádherně rozčesávají, jsou lesklé a celkově nadýchané. Šampony se mohou používat každý den a jsou na všechny typy vlasů.

Kromě zmíněných výrobků se tentokrát v krabičce nacházely i tři letáky. Jeden s informacemi ke kosmetice značky Himalaya Herbals, druhý s 20% slevou na výrobky od Lambre a třetí ke Streamcream, který nabízí akci 1+1 zdarma.

Jak se tento měsíc líbil Ladybox vám? Očekáváte lepší vydání o Vánocích, nebo jste byly spokojeny v listopadu? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Ladybox v listopadu 2013 zřejmě trochu zvolnil kvůli Vánocům