Menu
WomanOnly
Láska

Romantická láska Bonnie a Clyda? Skutečnost byla jiná

Bonnie a Clyde byli proslulá americká gangsterská dvojice, která se milovala. Love story ale neměla žádný šťastný konec a realita neodpovídala přehnaně romantickým představám o jejich společné životní jízdě plné krádeží, vražd a jiného nekalého dobrodružství. Jací vlastně byli a jak skončili?

Kdo byla Bonnie Parkerová?

Bonnie Parkerová (1910–1934) se narodila v texaské Roweně v rodině zedníka a švadleny. Otec jí zemřel ve čtyřech letech a se svými sourozenci a matkou žila v chudobě. Odmalička se však jevila jako nadané a inteligentní dítě a vyhrávala literární soutěže. V šestnácti se provdala a i když se svým násilnickým manželem Royem Thorntonem žila jen krátce, až do své smrti ve svých čtyřiadvaceti letech nosila snubní prsten. Její manžel ji přežil jen o tři roky, kdy byl zabit při pokusu o útěk z vězení. Bonnie ale svou lásku dala někomu úplně jinému. Tím mužem byl Clyde Barrow, jemuž se zcela oddala.

5 moderních filmů podle nejslavnějších romantických příběhů světa

Jeden z největších zločinců všech dob: Clyde Barrow

Clyde Barrow (1909 –1934) pocházel z Texasu z chudé farmářské rodiny. Poprvé byl zatčen v patnácti za drobné krádeže, podruhé s bratrem za přechovávání kradených slepic. V osmnácti začal vykrádat trezory, obchody a kradl i auta. Kvůli těmto excesům se ocitl i několikrát ve věznici, kde byl údajně sexuálně zneužíván mužem, jehož nakonec utloukl kovovou tyčí. To byla údajně jeho první vražda, kterou na sebe vzal jiný vězeň, odsouzen na doživotí. Clyde dostal za ozbrojenou loupež původně čtrnáct let, ale byl propuštěn už po dvou letech, zřejmě díky intervence své matky.

Po propuštění v roce 1932 sestavil zločinecký gang, který neváhal profesionálně vyloupit kdejakou banku nebo leckoho zastřelit. A k tomu je potřeba mít i dobrou zbraň. Clyde měl prý svou oblíbenou M1918 Browning Automatic Rifle. Na útěku z akcí totiž bohužel často docházelo k nehodám a zabití policistů nebo dalších lidí, kteří byli nešťastnou náhodou či díky neblahému osudu na daném místě.

Bonnie kradla už jako teenagerka, ale prý nikdy nevraždila. Když byla zatčena jako zlodějka, nebylo jí nic prokázáno, vše uhrála na to, že je unesená oběť gangu a nakonec byla propuštěna. Zato Clyde měl se svou bandou na kontě smrt přibližně 13 lidí v průběhu dvou let, kdy aktivně řádili jako nebezpečná a profláknutá tlupa hledaná FBI.

Opravdu love story jak z románu?

Spojila je hospodářská krize i stejné rodinné poměry. Bonnie byla vdaná, ale to nebyla pro Clydea žádná překážka. Nikdo ale dnes neví, jak se vlastně slavná dvojice přesně seznámila a jak začalo jejich životní dobrodružství plné vášně a romantiky jak z románu a jako za hrob. Údajně se setkali poprvé v roce 1930. Ona vzrůstem malinká servírka, která psala básně a byla v té době už vdaná, on potulný a svobodný zlodějíček. Krátce na to šel do vězení, kam mu Bonnie propašovala zbraň, pomocí níž utekl. Když ho chytli, nějakou dobu si odseděl, ale pustili ho v roce 1932, kdy se k Bonnie vrátil a byli už spolu.

I když média líčila jejich příběh v těch nejrudějších a nejsladkobolnějších barvách, realita byla asi jiná. Svět je měl pomalu za hrdiny ve špatné kapitalistické době, ale jejich zidealizovaný příběh byl ve skutečnosti úplně mnohem střízlivější a dá se říct, že zřejmě i špinavější.

10 nejlepších filmových párů: S kým byste chtěli zažít happy end?

Přepadení vězeňského transportu bylo osudové

Clyde po svém propuštění z vězení v roce 1932 do party přibral i další vězně, kterým pomohl k útěku při přepadení vězeňského transportu. Byl mezi nimi i jeho kumpán z vězení Roy Hamilton, který gang později opustil, a také Clydeův bratr Ivan řečený Buck, který se k nim přidal se svou ženou Blanche po svém propuštění z vězení v roce 1933. Buck byl však smrtelně zraněn při přestřelce v roce 1933, po pěti dnech zemřel, a jeho žena, která prý se zločineckou činností svého muže nikdy nesouhlasila, skončila na deset let v ženské věznici.

Na jejich hlavy byla vypsána tučná odměna a zločince se vydalo hledat FBI i speciální policejní tým v čele s texaským rangerem Frankem Hamerem. Tomu se v dubnu roku 1934 podařilo dopadnout Hamiltona, který dostal doživotí, ale kvůli pokusu o útěk si nakonec vysloužil elektrické křeslo. To byla pro všechny velká rána a zbytek zločinecké bandy už měl namále. I když utekli a schovávali se, Bonnie měla navíc po autonehodě zraněnou nohu, policisté si na ně posvítili a počkali si na velkolepé dopadení. To nastalo 23. května 1934 v Lousianě.

Jak zemřeli Bonnie a Clyde?

Když v květnu roku 1934 nastoupili do kradeného Fordu, obklíčili je policisté, kteří auto prostříleli jako cedník. Nenávist a snaha dopadnout zločineckou dvojici za každou cenu musela být dost silná, protože se uvádí, že na auto se snesly desítky kulek, kterými byla prostřílena jejich těla. Každý jich měl v sobě prý tak na padesát. K tomu zcela jistě přispěla tučná odměna vypsaná na jejich mrtvá těla. Jako supi se na ně pak vrhl rozvášněný dav lidí z města, který měl zájem ze senzace něco pro sebe získat. Hodně lidí bylo i na pohřbu, holt ze slavné dvojice se už za jejich života staly celebrity.

Nikdo však neřešil, že Bonnie se nikdy nepodílela na vraždách a docela klidně mohla být obětí, zcela oddanou a zamilovanou do Clydea. Veřejnost ji však už znala jako drsnou gansterku s doutníkem v puse z fotky, kterou našla a zabavila policie při jednom prohledávání v domě. Bonnie ani Clyde nedostali šanci se vzdát, což by pravděpodobně stejně asi neudělali. Drsný policejní zákrok byl však veřejností kritizován.

Bonnie prý nějakou dobu přes smrtí napsala tuto báseň, která byla nalezena společně s profláknutou fotkou, na které kouří doutník: „Jednoho dne zemřou společně a budou si přát být bok po boku. Jen málo bude slzí v oku. I policie řekne si: Konečně! Avšak Bonnie a Clyde se mrtví budou držet za ruku…“

Nejlepší romantické filmy roku 2017: Tyhle snímky vás rozpláčou i rozesmějí

Poslední člen gangu pracoval v dětském útulku

Poslední člen gangu Ralph Fults zemřel ve věku 82 let v Dallasu v 90. letech. Po smrti Bonnie a Clydea byl zatčen a odsouzen na 20 let, poté byl v roce 1954 propuštěn při amnestii. Zbytek života pracoval v dětském útulku a sekal latinu.

Rozstřílený Ford byl v roce 1988 prodán za 250 tisíc dolarů majiteli kasina, který vydražil i Clydeovu rozstřílenou košili a jeho kalhoty. Auto bylo vystaveno v kasinu s figurínami Bonnie a Clydea, který byl oblečen do svého vlastního rozstříleného oblečení.

Na motivy příběhu Bonnie a Clydea bylo napsáno několik knih a natočeno několik filmů. Informace se však různí, ať už jde o konkrétní životní události nebo skutečný počet kulek v jejich autě. Jejich láska je ale zůstává nesmrtelná a opředena vášní, romantikou a tajemstvím…

Zdroje: www.history.com, www.fbi.gov, zpravy.aktualne.cz, stoplusjednicka.cz, muzivcesku.cz, extralife.cz, What Happened To Bonnie And Clyde’s Death Car?

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Romantická láska Bonnie a Clyda? Skutečnost byla jiná