Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Tamara (28): Manžel neúměrně žárlí. Nesmím bez něj nikam chodit

Zatímco mírná žárlivost může okořenit vztah, ta přehnaná jej může nadobro zničit. Žárlivého a majetnického muže by si žádná žena dobrovolně nevybrala, bohužel na začátku vztahu přes velkou zamilovanost mnohdy nevidíme, koho to vlastně máme před sebou. Některým ženám zájem partnera vyhovuje, ale nic se nemá přehánět. Tamara pomalu nesmí z domu a žárlivé scény jejího manžela bývají na denním pořádku. Jejich soužití se pomalu stává peklem…

Říkal mi, že jsem jenom jeho

Petra jsem poznala před pěti lety na jednom večírku. Od začátku mě silně přitahoval. Líbilo se mi i to, že se choval jako dokonalý gentleman, dalo se s ním mluvit úplně o všem a zjistila jsem, že má dobrou práci a peníze. Že se bude umět postarat o svou budoucí rodinu a poskytnout své ženě zázemí. Co více by si žena mohla přát? Bláznivě jsem se zamilovala a po dvou letech vztahu jsme se vzali a narodila se nám dcerka Beatka.

Už když jsme spolu chodili, měl někdy Petr takové vášnivé projevy, kdy mi v posteli říkal, že jsem jenom jeho nebo že by nesnesl, kdyby se na mě byť jen podíval jiný muž. Tehdy jsem byla zamilovaná a dělalo mi to dobře. Neuvědomovala jsem si první náznaky jeho žárlivosti, která mi později začala ztrpčovat život. V době největší zamilovanosti mě ani nenapadlo chodit někam bez něj, proto nikdy žádný důvod k žárlivosti ani neměl. Měla jsem oči jen pro něj a nehnuli jsme se od sebe na krok.

Žárlivá tchyně nám ničí vztah. Jak si vysloužit její respekt?

Vyptával se, kde jsem byla a s kým

Po více než ročním vztahu, který byl velká, náročná a intenzivní jízda, jsem zatoužila po tom, mít nějaký čas pro sebe. Rozjížděla jsem nové pracovní projekty a více chodila s kamarádkami na kafe nebo tancovat. Už kvůli tomu mi Petr udělal nejednu žárlivou scénu. Vyptával se mě, kde jsem byla a s kým. Podezříval mě, jestli jsem na diskotéce netancovala s jiným mužem, v podstatě mi diskotéky s kamarádkou zakázal. Jako důvod uváděl to, že se o mě bojí, když tam nemůže být se mnou. Že je tam plno opilých mužů, kteří by mě mohli obtěžovat.

Jednou jsem přišla pozdě ze schůzky s kamarádkou na naše rande s Petrem. Byl úplně nepříčetný. Tehdy jsme se pohádali a dva dny spolu nemluvili. Už se toho nasbíralo dost. Tehdy mě osočoval z toho, že jsem vůbec nebyla s kamarádkou, ale kdoví s kým. Pak se všechno jako zázrakem uklidnilo. Petr se mi omluvil, že to přehnal a oznámil mi, že pro nás našel krásný byt. O týden později mě požádal o ruku a řekl mi, že by chtěl dítě. Měla jsem z toho radost a doufala jsem, že se Petr uklidní. Moc jsem ho milovala a tohle byla pro mě šance, jak začít znovu. Jak začít náš nádherný společný život. Okamžitě jsme začali zařizovat nový byt, pracovat na miminku a plánovat svatbu.

Když jsem čekala jeho dítě, nosil mě na rukou

Vzali jsme se o pár měsíců později. To už jsem byla těhotná. Po celou dobu těhotenství mě Petr na rukou nosil a měl z toho obrovskou radost. Narodila se nám Beatka a zdálo se, že už nemůžeme být šťastnější. Během těhotenství a po porodu manžel neměl nejmenší důvod k žárlivosti. Byla jsem výhradně doma a starala se o malou. Problémy začaly tehdy, když jsem si občas chtěla s kamarádkou povyrazit a domluvila jsem si hlídání Beatky, anebo když jsem Petra požádala, aby s malou zůstal doma, že bych si chtěla někam zajít. To byl hned oheň na střeše.

Flirt jako životní styl. Jak nežárlit na partnera, který neustále mrká na jiné ženy?

Začala jsem manželovi lhát

Bohužel to dále pokračovalo tak, že jsem musela začít manželovi lhát. Ochoten zůstat dvě hodinky s malou byl jen tehdy, když jsem mu oznámila, že mám kadeřnici, manikuru, pedikuru nebo masáž. Na masáž mě pouštěl pouze k masérce, nikoli k masérovi. To se hned předem zeptal a zjistil si to. Když jsem si domluvila kadeřnici, šla jsem raději ke kamarádce, kde jsem si alespoň umyla a vyfoukala vlasy, aby Petr nic nepoznal. Pokud byl v práci nebo pracovně pryč, dávala jsem malou ke své sestře nebo jsem si pozvala naši paní na hlídání.

Nesměla jsem nikam bez něj, jinak byl problém

Zcela nemyslitelné bylo, abych šla někam večer sama bez něj. Neexistovala ani oslava narozenin kamarádky, natožpak jít na pivo se starým kamarádem. Dokud byla Beatka malá a kojila jsem ji, ani jsem neměla potřebu nikam chodit. Později mi to ale začalo chybět. Když měla jít Beatka do školky, manžel jen s nelibostí nesl, že se chci vrátit na plný úvazek do práce a že bych občas chtěla někam jít. Všude, kam jsem se hnula, chodil výhradně se mnou. Nemůžu si stěžovat, když byla Beatka ještě kojenec, vzal mě třeba i do divadla, na výstavu, ke svým přátelům nebo na večeři. Problém však byl v tom, že jsem nikam nemohla sama bez něj.

Jak zvládat žárlivost? Tipy, jak zapracovat na sebevědomí

Asi si mě chce pojistit ještě druhým dítětem

Přišlo mi, že si mě Petr chce pojistit druhým dítětem. Když jsem chtěla znovu začít pracovat a malá už nastoupila do školky, řekl mi, že už dávno jsme měli mít zaděláno na druhé dítě a že bych nic z toho vůbec nemusela řešit. Pak mě objal a zašeptal mi do ucha, že mě moc miluje a že si vždycky přál velkou rodinu. Což o to, i já bych chtěla druhé dítě, ale nepřiměřená žárlivost manžela a jeho majetnické sklony mě začaly dost děsit. Není to tak dávno, co mi udělal šílenou žárlivou scénu. Když přišel z práce, byl u nás doma chlap v montérkách, který zrovna popíjel kávu na terase. Já jsem měla na sobě jen plavky, protože jsem právě vylezla z bazénu.

Marně jsem Petrovi vysvětlovala, že potřebujeme akutně vyměnit bojler a že jsem mu o tom přece říkala už dávno. Ten chlap v montérkách byl známý od mé kamarádky Vilmy, tykali jsme si a poté, co udělal svoji práci, pozvala jsem ho na kávu. Plavat jsem šla hned, jak Agátka usnula, protože jsem věděla, že až se vzbudí, těžko na to najdu čas. A to bylo pořád něco.

Už mě nepustí ani s kamarádkou do kina

Minule mě nepustil s Vilmou do kina. Prý na ten film půjdeme raději příště spolu. Já bych ho samozřejmě mohla neposlechnout, ale chtěla jsem mít doma klid. Navíc Agátka měla trochu teplotu, tak jsem raději nikam nešla.

Tak nevím, jak mám svého muže přesvědčit o své lásce a oddanosti. Tohle, co on předvádí, je chorobné a možná za tím stojí jeho nízké sebevědomí nebo strach z opuštění. Můj život po jeho boku začíná být peklem. A nejsem si jistá, jestli něčemu pomůže druhé dítě. Takhle si mě Petr připoutá ještě víc. Ale já bych opravdu chtěla mít pocit, že můžu svobodně dýchat. Co když mi zakáže chodit do práce a bude ze mě chtít mít jen domácí puťku, která mu bude vařit, uklízet a vychovávat děti? Takhle by měl totiž jistotu, že mu nikde nezahnu nebo jej neopustím…

Poznámka redakce: jména osob byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tamara (28): Manžel neúměrně žárlí. Nesmím bez něj nikam chodit