Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Trendy na barvy na vlasy na léto 2018. Která bude ta vaše?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

23. 5. 2018

Léto se blíží a s ním přichází i svěží novinky ze světa barvení a stylingu vlasů. Inspirujte se tipy světových kadeřníků a dopřejte si na léto nový odstín. Přinášíme vám přehled toho, co bude letos in!

1. Prolínání barev

Co takhle oživit vaše tmavé vlasy trochou červené v koncích? Anebo blond trochou modré? Color bleed hair aneb barevné ombre je žhavým letním trendem.

2. Flamboyage

Pokud se vám vaše tmavá blond či světle hnědá zdá příliš nenápadná, zkuste přidat kolem obličeje pár světlých proužků. Barva bude projasněná, ale přitom zůstane přirozená.

3. Odstín nude

Určitě jste slyšeli o teplých a studených barvách, víte však, že existují i barvy neutrální? Jednou z nich je odstín nude, který kombinuje teplé i studené odstíny, a díky tomu sluší každému typu pleti. Nedá na něj dopustit například modelka Cara Delevingne.

4. Bílá jako sníh

Vaše světlá blond bude ještě zářivější, pokud ji oživíte pár sněhobílými proužky v horní části hlavy.

5. Modrá

Modré vlasy nenosí jenom punkeři. Pastelové odstíny nedoporučujeme, ovšem ty tmavé mohou vypadat luxusně. Letošním trendem je denimový odstín.

6. Růžově zlatá

Zlatorůžový odstín je na léto ideální, vynikne především v kombinaci s přirozeným lookem. Pokud jste od přírody světlý typ a příliš se nemalujete, jděte do toho.

7. Máslová blond

Některé ženy se žlutavého nádechu blond snaží ze všech sil zbavit pomocí silver šampónů, avšak celebrity jako Gwyneth Paltrow vědí, že teplé odstíny blond a trochu do žluta jsou k nepřehlédnutí. Pozor však na to, že nesluší každému.

8. Skořicová

Tento odstín je ideální pro brunetky, které by chtěly svou hřívu trochu zesvětlit. Kombinace hnědé se světlejšími medovými tóny vypadá přirozeně i na tmavších typech.

4 návody na zesvětlujicí přírodní barvy na vlasy

9. Color melting

Jedná se o novou techniku, která vylepšuje klasické ombre. Díky pečlivé volbě mnoha použitých odstínů není přechod mezi tmavou a zesvětlenou částí vůbec znatelný.

10. Měděná červeň

Co se týče zrzavých a červených odstínů, trendem letošního léta je měď, která spolehlivě rozzáří i tu nejbledší tvář na světě.

11. Rovný střih

Sestříhaným mikádům už odzvonilo – teď je v módě rovný střih s ostrými hranami, který dá vašim vlasům jasný tvar. Vynikne především v kombinaci s jednolitým barevným odstínem.

12. Neonové proužky

Pokud máte rádi barvy, nebojte se oživit vaší hřívu pár neonovými pramínky. Zkusíte růžovou, modrou nebo třeba fialovou? Díky technikám prodlužování vlasů dokonce nemusíte nic barvit a až vás omrzí, jednoduše půjdou dolů.

13. Ecaille hair

Opět jde o techniku podobnou ombre, která se pomocí tří a více blízkých odstínů snaží vlasy prozářit a dodat jim objem.

14. Tmavě červená

Tento odstín, který sluší především ženám se světlou pletí a výraznýma očima, je podle kadeřníků in po celý rok. Jeho nepřítele jsou ovšem sluneční paprsky – v létě proto používejte ochranný sprej.

Tipy, jak si doma obarvit vlasy

15. Mnohostranná platina

Pokud už vás nudí jednolitá platinová blond, multifaceted platinum je přesně pro vás. Kombinace tmavých a světlých odstínů studené blond vytváří kouzelný efekt.

16. Pink-cooper ecaille

Kombinace růžové a měděné pomocí zmiňované metody ecaille – to je něco pro odvážné dámy.

17. Melír

I přes všechny inovace v podobě ecaille a ombre se do módy vrací starý dobrý melír. Pokud ovšem chcete zůstat přirozená, volte odstín, který není výrazně světlejší než váš přírodní.

18. Tmavě hnědá

Navzdory všem moderním projasňujícím a zesvětlujícím technikám má nesmrtelná klasika v podobě jednolité tmavé hnědé své kouzlo. Na kvalitních a zdravých vlasech vypadá přímo luxusně, ještě lépe pak, pokud použijete přípravek na dodání lesku.

19. Dip-dyed hair

V kontrastu s technikami, které se snaží kombinovat odstíny tak, aby přechod mezi barvami nebyl patrný, tento účes vypadá přesně obráceně – tak, jako byste si konce vlasů vymáchala v barvě.

20. Pastelové barvy

Trendem letošního léta jsou i světlé pastelové barvy jako růžová či světle fialová. Snadno je vytvoříte ze světlých blond vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Trendy na barvy na vlasy na léto 2018. Která bude ta vaše?