×
WomanOnly

Zdravotní horoskop na únor 2020 pro všechna znamení

Horoskop na rok 2018 pro všechna znamení

Zdraví je to nejcennější, co máme. Jak bychom o něj měli pečovat v průběhu měsíce února a na co si mají dávat pozor jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani, v průběhu první půlky února vás čeká zlepšení vašeho zdraví o 100 %. Pokud dlouhodobě bojujete s nějakými zdravotními problémy, únorové postavení planet k vám bude příznivě nakloněno. Budete se cítit plni energie a objevíte v sobě novou chuť do života. Od druhé poloviny měsíce se však mohou dostavit pochybnosti a nespokojenost. Dávejte si pozor na zbytečné úrazy a zlomeniny při sportu na horách, opatrujte si zuby a teple se oblékejte, ať zbytečně neriskujete zánět dutin. Přece jenom si na pořádné jaro ještě počkáme! V době od 26. do 28. února, a především od 18. do 20. února, byste se měli vyhnout návštěvě zubaře!

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci, váš únor bude spíše ve znamení rozkolísaných nervů. Pokud jste byli zvyklí na svůj klid, stereotyp a rituály, na nějakou dobu se s nimi můžete rozloučit. Opatrujte si nervy, ale i krk a dýchací cesty, mohli byste se snadno nachladit. Dávejte si pozor na stres v pracovní oblasti, ten totiž bývá nejčastější příčinou všech nemocí! Raději si zajděte na kontrolu se štítnou žlázou nebo na fyzioterapii kvůli neslavnému stavu vaší krční páteře. Zkuste si trochu odpočinout a zajet si na hory, chce to relax a ubrat v práci. Ženy, které trpí na křečové žíly, anebo k nim mají větší dispozice, by měly věnovat zvýšenou péči prevenci a správné péči o nohy. Operaci křečových žil v průběhu února raději neplánujte.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci, vám se bude v únoru dařit vymýšlet nové nápady a pokoušet se je i realizovat. Budete proplouvat na vlnách tvůrčí inspirace, ale dávejte si pozor na příliš impulzivní jednání a iracionální chování bez rozmyslu. Vaše psychika může být přetížená a něco jakoby vás neustále odvádělo od reality a od soustředění se na jednu věc. Nedělejte žádná ukvapená rozhodnutí, na výlety do hor choďte minimálně ve dvou, snažte se udržet si hlavu na krku – a hlavně si ji taky nenachladit. Rýma, alergie nebo záněty dýchacích cest, to je u vás hned. V únoru méně mluvte, a než něco řeknete, raději si to ještě jednou rozmyslete. Dávejte si pozor na virózy a udržujte si nohy v teple. Není špatné zajít si na lymfatickou masáž

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci, vy si můžete v únoru naplnit své vysněné cestovatelské ambice, a konečně bez obav opustit pohodlí vašeho domova. Příjemnější pro vás asi bude druhá polovina měsíce. Opatrujte si žaludek a hrudní oblast páteře. Pokud vám haprují vztahy a necítíte se úplně spokojení ve svém životě, je na čase zauvažovat o změně. Uvidíte, že se tím vyřeší také vaše chronické zdravotní problémy. Patřit k nim může žaludeční neuróza, žaludeční vředy, atopický ekzém nebo astma. Vaše citové problémy se mohou zhoršit na konci měsíce.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, v průběhu února budete plni energie, a také po zdravotní stránce se vám bude dařit dobře. Užijte si jarní prázdniny s dětmi nebo pobyt s přáteli na horách. Chraňte si záda, zuby, močové cesty a snažte se neprochladnout. Lehčí diskomfort může nastat na úplném konci února. Zbytečně se nerozčilujte, nechte si vyšetřit štítnou žlázu, udělat si kontrolní EKG a třeba i lymfatickou masáž. Ženy by rozhodně měly věnovat pozornost péči o křečové žíly, pokud na ně trpí.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny, vy únor obvykle nemíváte příliš v lásce, ale možná se u vás konečně něco začne dít. Někdy změna neuškodí a může přinést ledacos dobrého. Kromě sportu na horách pravděpodobně začnete dělat pořádky doma a vyhazovat nepotřebné věci. Tohle je určitě velmi přínosné, úklid v bytě totiž odpovídá úklidu v naší hlavě. Zbavte se všeho, co vám už neslouží a pročistěte si tělo, právě vy na to budete pamatovat a inspirovat k tomu i své okolí. Takový lehký půst a očista střev určitě neuškodí. A nezapomeňte také odpočívat, život není jenom práce. V první půlce února opatrně na běžkách a lyžích ať si nepolámete nohy, anebo někde neuklouznete na ledě – hodí se nesmeky.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy, pro vás bude únor společenským měsícem, což vaše přátelská povaha rozhodně uvítá. Vašim velkým úkolem je opatrovat si ledviny a močové cesty, je potřeba snažit se zabránit prochlazení a případné infekci. A totéž platí rovněž pro pohlavní orgány. Trápit vás také mohou bolesti kloubů a páteře, zaměřte se proto tedy na fyzioterapii a saunování – to vám pomůže se prohřát a uvolnit. V jídelníčku je vhodné omezit maso a mléčné výrobky, ale pokud si troufáte na něco odvážnějšího, přejděte na makrobiotiku či veganství. Lehčí půst by vám rozhodně také neuškodil. V době od 12. až 14. února, a hlavně od 18. do 20. února, vás mohou trápit záda a zuby, ale k zubaři si raději zajděte mimo tyto termíny, hlavně si nenechávejte provádět zákrok na zubech v době od 18. do 20. února.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři, pro vás bude únor trochu depresivním měsícem. Rozhodně se ale neutápějte v melancholii či temnotě, raději se zaměřte na uměleckou tvorbu, cvičte, meditujte, choďte na procházky do přírody nebo si přečtěte něco pěkného. Život a smrt, neustálý koloběh, který se střídá v určitých cyklech, vás vždycky fascinoval. Zaměřte svou pozornost na práci a vydělávání peněz, učte se efektivně odpočívat a opatrujte si své duševní zdraví. Kromě toho platí snažit se neprochladnout, dobře pečovat o své pohlavní orgány, mít nohy v teple a chránit si záda, která mohou pobolívat. Příjemnější pro vás bude druhá půlka měsíce.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci, vy budete v únoru sršet energií a vtipem. Na začátku měsíce vám možná trochu budou haprovat vztahy a vy se budete snažit něco moc změnit, ale později se situace uklidní. Pro vás a vaše zdraví je samozřejmě také důležitá naplněnost a uspokojení v milostném životě, tak se o to koukejte řádně postarat. Život není jen práce a neskládá se ze samých starostí. V únoru si zkrátka budete chtít užívat života. Věnujte se sportu, sexu, tanci a čemukoli vás napadne, ale opatrně vzhledem ke stavu vašeho pohybového aparátu. Pozor na úrazy a zlomeniny, nereálná očekávání a hlavně na alkohol a drogy. Plesy a společenská zábava jsou sice fajn, ale s alkoholem byste to určitě neměli přehánět!

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozorozi, u vás je na prvním místě duševní hygiena, abyste to dlouhodobým stresem nedotáhli až na lehátko v pracovně psychoterapeuta. Ostatně, proč vlastně ne? Psychoterapeut, fyzioterapeut a zubař by měli patřit k vaší základní výbavě první pomoci! Co se týká stavu vaší páteře, kolen, kůže a zubů, škoda mluvit, ale možná během února přece jen nastane úleva a otevře se vám cesta k mnoha pozitivním změnám ve vašem životě. Čerpejte tvůrčí inspiraci, choďte do přírody a jděte si stále neúnavně za svými cíli. I když jsou vaše osobní vztahy nejspíše na bodu mrazu, vaše energie od druhé půlky měsíce vzroste. Se zdravotními problémy bude třeba počítat. K zubaři na vážnější zákroky nechoďte v době od 18. do 20. února, a také 26. – 28. února, případně ještě 12. – 14. února, hrozí vám komplikace! V této době ale počítejte s tím, že vás mohou více bolet zuby a záda, anebo se zhoršit vaše dlouhodobé chronické potíže.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři, vy byste měli být v průběhu února ve svém živlu! Oslavíte své narozeniny a vstoupíte do dalšího období vašeho života, které může být velmi zajímavé a úspěšné. Pokud jste si doposud nevyřešili svůj život a trápí vás osobní či zdravotní problémy, vaše cesta ke štěstí nemusí být zrovna přímá a jednoduchá, naopak by mohla být i poněkud trnitá. V první půlce února budete plní energie a připraveni ke skoku do vaší nové a šťastnější budoucnosti. Opatrujte si záda a držte se v teple. Hlavně dbejte na to, abyste měli teplé ponožky a rukavice. Občas si zajděte na lymfatickou masáž a pokud trpíte na křečové žíly, nestůjte dlouho na jednom místě. Ani v symbolické rovině zrovna tohle vám, vodnářům, nesvědčí. Mohl by se také objevit nový vztah – což vás vystřelí až ke hvězdám. Pokud vás čeká operace křečových žil, rozhodně ji neplánujte mezi 21. – 22. únorem, ale lepší by bylo nechat ji ne březen.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby, některé z vás oslaví na konci února své narozeniny a vstoupí tak do nové životní etapy. I když se možná v první polovině měsíce budete cítit pod tlakem, přesto by pro vás nemusel být únor nepříznivým měsícem. Srovnejte si priority, udržujte se v teple a hodně odpočívejte. Od druhé půlky února půjde vaše energie nahoru a budete se cítit skvěle. Využijte to k novým začátkům, buďte tvůrčí a nebojte se změn. Pokud dlouhodobě trpíte nějakými zdravotními problémy, budete se cítit výrazně lépe. Naplánujte si nějaké jarní preventivní kontroly u lékařů, ať něco nezanedbáte. Také vás mohou zlobit bolesti zubů a páteře, hlavně se je nepokoušejte přebíjet alkoholem nebo návykovými prášky. Jestli vás už delší čas něco trápí, zkuste začít chodit na psychoterapii, cvičit jógu a meditovat. Nezapomeňte se ale také trochu uzemnit, ať to s tím duchovnem zase nepřeženete!

5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*