×
WomanOnly

Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

Nitroděložní tělísko, antikoncepce hormonální i nehormonální

Lucy z Alabamy se na svém Facebooku pochlubila zajímavým úlovkem po porodu. Takovou věc by nikdo nečekal. Miminko hlídalo „poklad”.

Nitroděložní tělísko Mirena by podle výrobce mělo poskytovat 99% ochranu před početím. Lucy už měla dvě děti a neměla zájem o další přírůstek do rodiny. Rozhodla se právě proto pro nitroděložní tělísko. Na jedné gynekologické kontrole ale dostala zajímavou zprávu, a to takovou, že je v 18 týdnu těhotenství. S tím rozhodně nepočítala. Nitroděložní tělísko doktoři ale nenašli a mysleli si, že ho ztratila, aniž by o tom věděla.

Pravda se ukázala, když v dubnu minulého roku Lucy porodila císařským řezem zdravého Dextera. Mirena se našla za placentou. Fotografie miminka s nitroděložním tělískem v ručičce se zatím stala senzací a virálem, který má přes 72 tisíc sdílení.

Rozjela se tím další diskuse bezpečnosti této antikoncepce. Odborníci se dušují, že toto je výjimka a Mirena poskytuje ochranu před početím z 99 %. U Lucy zkrátka z nějakého důvodu selhala.

Další z velkých otázek se potýká s tím, jak moc můžeme vše kontrolovat? Máme na to právo? Každopádně Lucy je z nádherného Tylera nadšená.18 Komentáře Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

 1. Prosím oradu. S manželem si nevíme rady o jménu miminka. Je to holka a na výběr je

  Patricie, Ester, Klaudie.
  Díky za radu.
  Zuzka

 2. V článku je napsáno, že tělísko našli za placentou, ne že ho Dexter držel v ruce

 3. Když se ale podíváte na odkaz na fotografie dostanete se na FB jisté Lucy která píše od Dextrovi.
  Buhví jak to bylo.

 4. chováte se jako ignorant a blbec.. velice pochybuji že rozumíte ženskému tělu… to že momentálně nechceme děti, řešíme antikoncepcí.. pokud je nechceme již vůbec řešíme podvázáním… no ale to je učivo základní školy. jen vám doporučuji s vaším přístupem a znalostí ženkého těla …. VASEKTOMII. jenak vysvětlení najdete jak jinak na wigipedii nebo u lékaře.

 5. Výborný jsou hlavně ty drátky na Mereně, co při styku škrábou a doktoři, co to neumí zavádět.

 6. Jenže, ten článek článek píše o rok staré události, stačí se podívat na datum pod fotkou z Twitteru.
  Takže stále nevíme zda Dexter nebo Tayler, ale ono je to asi jedno…

 7. Pane Petře, můžete s jistotou vyloučit, že mechanismem dekubitu nemůže dojít k průniku cizího tělesa do amniového vaku? Např. je běžné, že žlučníkový kámen tímto mechanismem projde stěnou žlučníku a stěnou tenkého střeva, kde pak způsobí billiární ileus. Proč by se toto nemohlo stát podobným mechanismem? Ptám se…

 8. Narodil se Tyler, Dexter se narodil minulý rok je to napsané ve článku 🙂

 9. Zajímalo by mě, jestli se také nechá pan Crha kastrovat, až se rozhodne, že děti už nechce. To je taková kravina. Tělísko je nejšetrnější, co pro sebe může žena udělat. Bez definitivy, bez hormonů. Kromě textové chyby ve jménu dítěte tohle je tedy perlička

 10. 99% spolehlivost? to znamená, že pokud má žena sex 100x, tak prostě zakonitě musí jednou otěhotnět? Chudáci ženy co mají sex jednou za 3-4 dny. To v průměru musí otěhotnět je jednou do roka 😀 Nicméně gratuluji a ať se mamince i miminku daří 🙂

 11. Kdyby to někoho zajímalo a nedávalo mu to smysl… Jmenuje se „Dexter Tyler“

 12. Tak milí pane asi ani nevíte jak tělísko funguje dle toho co zde píšete je vidět že jste totální negramot v oblasti gynekologie.

 13. Nejmenuje se Lucy Tyler, ale Lucy Hellein. Je to napsané pod tou fotografií… Podle mě má dvě jména, Dexter a Tyler.

 14. sama jsem hříčka přírody, která se takto narodila. Výjimky potvrzují pravidlo…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*