Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

Nitroděložní tělísko, antikoncepce hormonální i nehormonální
Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu
4.2 (83.33%) 18 hlas[ů]

Lucy z Alabamy se na svém Facebooku pochlubila zajímavým úlovkem po porodu. Takovou věc by nikdo nečekal. Miminko hlídalo „poklad”.

Nitroděložní tělísko Mirena by podle výrobce mělo poskytovat 99% ochranu před početím. Lucy už měla dvě děti a neměla zájem o další přírůstek do rodiny. Rozhodla se právě proto pro nitroděložní tělísko. Na jedné gynekologické kontrole ale dostala zajímavou zprávu, a to takovou, že je v 18 týdnu těhotenství. S tím rozhodně nepočítala. Nitroděložní tělísko doktoři ale nenašli a mysleli si, že ho ztratila, aniž by o tom věděla.

Pravda se ukázala, když v dubnu minulého roku Lucy porodila císařským řezem zdravého Dextera. Mirena se našla za placentou. Fotografie miminka s nitroděložním tělískem v ručičce se zatím stala senzací a virálem, který má přes 72 tisíc sdílení.

Rozjela se tím další diskuse bezpečnosti této antikoncepce. Odborníci se dušují, že toto je výjimka a Mirena poskytuje ochranu před početím z 99 %. U Lucy zkrátka z nějakého důvodu selhala.

Další z velkých otázek se potýká s tím, jak moc můžeme vše kontrolovat? Máme na to právo? Každopádně Lucy je z nádherného Tylera nadšená.

56 Comments on Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

  • Dexter nebo Tyler, Facebook nebo Twitter… Není to jedno? Věřte jen tomu co na vlastní oči vidíte, ušima slyšíte a sami zažijete, pomáhejte pokud můžete a dodržujte staré osvědčené desatero. A všechno bude v pohodě 🙂 . Zbytek je jen zbytečný humbuk vytvořený pro zabíjení vašeho drahého času vašeho úžasného života. Otevřete oči a rozhlédněte se kolem sebe, tam se děje život. 🙂 Bůh s vámi. Buďte vděční za to co máte.

   • Jenže, ten článek článek píše o rok staré události, stačí se podívat na datum pod fotkou z Twitteru.
    Takže stále nevíme zda Dexter nebo Tayler, ale ono je to asi jedno…

 1. Ani Dexter ani Tyler jediné co se narodilo je vychytralý virál šikovné fotografky, která to umí pěkně naaranžovat nebo to umí s photoshopem….

 2. To je ale pičovina. Když se žena hýbe tak nevěřím že se tam nějakej kus plastu nepohne a nepropustí dovnitř nic. Taky je to určitě úžasně bez zdravotního rizika, žádný záněty ani hnus se na tom plastu určitě nedrží, že? Podle mě holka co si tohle nechá do sebe vložit musí být prase. Když nechtěla děcka tak se měla nechat raději podvázat.

  • Pane Crho, za a/ jste vulgární a za b/ si nebude žena po druhém dítěti nechávat udělat podvaz, protože nikdy neví, co se stane a jestli nebude chtít další dítě.Antikoncepční tělísko je proto vhodnější.

  • Prý když se žena hýbe 😀 Když už se neumíte informovat sám, trošku vám pomůžu – Tělísko není od toho, aby zabránilo průniku spermií, ale je tu k tomu, aby zabránilo oplozenému vajíčku se usadit v děložní stěně. Navíc jsou dva typy, z nichž jeden obsahuje hormony jako v jsou v pilulkách, které se postupně uvolňují.
   Jinak děloha má samočistící mechanismy, kterými se různých hnusů uvnitř sama zbavuje. Protože ale přeci jenom nejsou dokonalé, mají tělíska životnost maximálně 5 let, po kterých se musí vyndat.
   Podvázání je, na rozdíl od tělíska, definitivní, proto se větší množství žen rozhodne raději pro tělísko, pro případ, že by si to přeci jen rozmyslely. Že byla paní ochotná svůj názor přehodnotit, je nakonec dokázáno tím, že se toto „nechtěné“ dítě narodilo.

   • Základní mechanismus účinku každého tělíska je tvorba sterilního zánětu endometria.
    Znamená to, že se jako při každém zánětu hromadí na místě bílé krvinky.
    Jejich metabolické produkty jsou toxické pro spermie.
    Takže jde v podtatě o „zabíjení“ spermií a ne o zabránění usazení oplozeného vajíčka…

  • Ty jsi kus vola… nejdřív se mrkni jak to tělísko vlastně funguje a pak teprve piš něco o prasatech, ok?

  • Tak milí pane asi ani nevíte jak tělísko funguje dle toho co zde píšete je vidět že jste totální negramot v oblasti gynekologie.

  • Zajímalo by mě, jestli se také nechá pan Crha kastrovat, až se rozhodne, že děti už nechce. To je taková kravina. Tělísko je nejšetrnější, co pro sebe může žena udělat. Bez definitivy, bez hormonů. Kromě textové chyby ve jménu dítěte tohle je tedy perlička

  • chováte se jako ignorant a blbec.. velice pochybuji že rozumíte ženskému tělu… to že momentálně nechceme děti, řešíme antikoncepcí.. pokud je nechceme již vůbec řešíme podvázáním… no ale to je učivo základní školy. jen vám doporučuji s vaším přístupem a znalostí ženkého těla …. VASEKTOMII. jenak vysvětlení najdete jak jinak na wigipedii nebo u lékaře.

 3. mé známé se v 80tých letech narodil syn a tělísko měl přilepené na čele. Bála se,aby mu nezůstal otlak celý život, ale po pár hodinách vše zmizelo.

  • I nám se toto přihodilo, bohužel jsme zvolili variantu přerušení.
   Měli jsme dvě dcery a MILÁNEK byl na cestě.Dodnes toho lituji. je mi 62let.

   • To je mi líto. A vnoučátka nějaká máte? Milánek Vám jistě dávno odpustil. Držte se, život není jednoduchý.

    • Mně se to také před lety stalo. Měla jsem už dvě dcery. Tělísko mi prorostlo dělohou do břišní dutiny. Muselo dojít k přerušení.

  • Hloupost. Stačí se jen trošku začíst do emryologie, jak vziká plod a jeho obaly. Pak by všem bylo jasné, že se tělísko nemůže dostat do amniové dutiny, ve které „plave“ embryo a plod. Takže žádné tělísko přilepené na čelíčku nebo v ručičce narozeného dítěte.

   • Pane Petře, můžete s jistotou vyloučit, že mechanismem dekubitu nemůže dojít k průniku cizího tělesa do amniového vaku? Např. je běžné, že žlučníkový kámen tímto mechanismem projde stěnou žlučníku a stěnou tenkého střeva, kde pak způsobí billiární ileus. Proč by se toto nemohlo stát podobným mechanismem? Ptám se…

 4. A mohli byste prosím vysvětlit vašemu korektorovi, že je z té čecháčkovské češtiny zblblý a aby si zopakoval základy spisovné češtiny? Nepíše se „překvapení jí čekalo“, ale „překvapení ji čekalo“.Je už únavné stále vysvětlovat, že jde o dva různé pády.

 5. Nechci se dohadovat zda je to možné či nikoliv. Ale když už něco takového najdu na internetu, napíšu o tom nějaký článek a navíc odkazuji na fotografii a video, tak se na to alespoň podívám. A vidím že mamka se jmenuje Lucy Tyler, tudíž se syn nejspíš bude jmenovat Dexter Tyler.

  • Nejmenuje se Lucy Tyler, ale Lucy Hellein. Je to napsané pod tou fotografií… Podle mě má dvě jména, Dexter a Tyler.

   • Když se ale podíváte na odkaz na fotografie dostanete se na FB jisté Lucy která píše od Dextrovi.
    Buhví jak to bylo.

 6. Má sestra také otěhotněla s tělískem, musela dlouho chodit po různých vyšetřeních a ultrazvuzích, aby se prokázalo, že nemá malý tělísko vrostené v těle a nebude muset na případný potrat. Naštěstí vše dobře dopadlo a Jožka má už 23 let…

 7. Žádné nitroděložní tělísko není 100 %, ani 99 %. Já také otěhotněla přes tělísko, měla jsem ho ani ne rok. Nepohlo se, vše bylo v cajku. Akorát protože tělísko zpomaluje chod vejcovodů a zabraňuje tak usazení plodu v děloze, těhotenství bylo proto mimoděložní. Museli mi vzít jeden vejcovod, vše bylo za pět dvanáct a mám proto trvalý následky. Nikdo mi žádnou náhradu nedal, pro toho kdo neví, tak výrobce tělísek za to ručí 6 měsíců. Takže tělísko děvčata opravdu už za mě nikdy NE.

 8. Čtu zde různé komentáře, kladné i záporné; jsem ta jedna ze sta, která i přes tělísko otěhotněla a podstoupila umělé přerušení těhotenství, asi hlavně díky tomu, že jsem v ordinaci gynekologa viděla několik rentgenových snímků, na kterých bylo vidět tělísko vrostlé do hlavičky miminka. Ještě k té antikoncepci – hormonální pilulky nám většinou způsobují nadváhu, to je jedna věc, druhou je neochota většiny mužů používat kondom, takže nic jiného než tělísko pro nás není k dispozici. Pokud se týká spolehlivosti, žádná antikoncepce není stoprocentní, kondomy dokonce jen z 97%, takže se většinou dočkáme krásného miminka.

 9. Já mám tělísko jako antikoncepci, ale taky kvůli endometrioze. Tedy aby se snížilo menstruační krvácení a tím vzniku endometriozy. Takže pro mě je tělísko nejen pohodlnější, ale hlavně lepší, než co dva roky chodit pod kudlu s nechávat si odstraňovat „srusty“.

 10. Podívat se můžete žena až po 35 letech dřív to žádný lékař neprovede pokud k tomu není vždy důvod ze zdravotního hlediska ! A e lépe které Eliško než aut dítě v popelnici!! Tak se prober a přečti si něco o tomto druhu antikoncepce!

 11. 99% znamená, že ze 100 uživatelek jedna otěhotní této ochraně navzdory. Předpokládám, že použití bude daleko četnější a tedy při jednom dítěti na 100 uživatelek to nebude zas až taková mimořádnost.

 12. 99% spolehlivost? to znamená, že pokud má žena sex 100x, tak prostě zakonitě musí jednou otěhotnět? Chudáci ženy co mají sex jednou za 3-4 dny. To v průměru musí otěhotnět je jednou do roka 😀 Nicméně gratuluji a ať se mamince i miminku daří 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*