Menu
WomanOnly
Esoterika

Životní číslo aneb jak zjistit svůj osud z čísel

Zajímá vás, jak vypočítat své životní číslo a co jednotlivá čísla znamenají? Poradím vám, jak na to! Je to vcelku jednoduchý postup. Spočítat můžete číslo vás či vašeho partnera, dětí, anebo celé rodiny, kolegů z práce a známých. Pak už se jen můžete dát do kouzlení s čísly, o tom přece numerologie je!

Jak spočítat životní číslo

Životní číslo označuje součet všech čísel vyskytujících se ve vašem datu narození. Spočítat životní číslo je velmi snadné, je to matematika pro základní školy. Je potřeba jen provést ciferný součet všech číslic a výsledek zredukovat na jedno číslo, pokud vám vyjde dvojciferné číslo.

Uveďme si příklad:

Pokud jste se narodili 3. 3. 1999, bude to vypadat takto: 3+3+1+9+9+9 = 34 = 7. Číslo 34 sčítáme ještě dál, tedy 3+4=7. Vaše životní číslo je tedy sedmička.

Sedm je zkrátka všude – proč je 7 šťastné číslo?

K čemu slouží životní číslo v numerologii?

Numerologie, tedy nauka o číslech, pracuje s mnoha metodami, na základě kterých se z čísel odhaduje povaha lidí, jejich sklony, dispozice, zdravotní stav, zájmy, určuje se budoucí povolání nebo třeba to, jaké bude mít dotyčný vztahy s druhými lidmi a kteří lidé se k sobě nejvíce hodí. A právě životní číslo tvoří jakýsi základ nebo řekněme kód předurčující naše základní dispozice a výbavu do celého života. Životnímu číslu se také říká osudové, protože v podstatě určuje náš osud.

Životní čísla a jejich charakteristika

Pojďme se podívat na stručnou charakteristiku životních čísel. Existuje pouze devět základních životních čísel od jedničky po devítku, protože každé dvojciferné číslo se redukuje na jednociferné, jak již bylo řečeno. Výjimku však tvoří pouze dvě dvojciferná čísla, která někteří numerologové již dále nesčítají. Nazývají se mistrovská čísla a jedná se o číslo 11 a 22.

Pokud jste si již spočítali své životní číslo, přečtěte si, co to pro vás znamená:

Životní číslo 1

Životní číslo 1 mají lidé, kteří jsou individualisté a mají svou ctižádost a ambice. Především však potřebují mít svůj klid a soukromí. Samota jim nevadí. Potřebují uznání a obdiv, jsou rádi, když mají pozornost druhý a když jsou úspěšní ve všem, co dělají. Jsou to často iniciátoři různých akcí a vůdci, obzvláště, pokud se narodili prvního, desátého nebo osmadvacátého dne v měsíci. Jedničky bývají velmi aktivní, nestálé, zvídavé a hodně zaměřené samy na sebe. Nesnášejí kritiku nebo prohru.

Životní číslo 2

Životní číslo 2 nabízí velmi soucitnou a pečující povahu. Dvojky jsou velké citlivky a srdcaři. Jsou pro ně důležité vztahy a často bývají závislí na druhých. Pracovat mohou ve zdravotnictví nebo v sociální oblasti, rádi pomáhají druhým a mají velkou schopnost empatie a vynikající intuici. Též to bývají umělci a kreativní osobnosti, ale mohou díky své velké přecitlivělosti a labilitě mohou být někdy až nesnesitelní. Špatně snášejí stres a většinou bývají submisivní.

Životní číslo 3

S životním číslem 3 se rodí výrazné osobnosti, které nesnáší nudu. Bývají to velice dobří umělci, sportovci, tanečníci, milují hudbu a pohyb. Nikdy se nezastaví, umí naplno pracovat, jsou velice aktivní a podnikaví. Preferují život plný zážitků, akcí a dobrodružství. Jsou velmi šarmantní a bystří.

Numerologie a význam čísel. Jak ovlivňují naši povahu i zdraví?

Životní číslo 4

Životní číslo 4 mívají konzervativci a tradicionalisté, kteří potřebují mít svůj režim a klid. Bývají velmi pracovití, manuálně zruční, zodpovědní, vytrvalí, oddaní své věci. Člověk se na ně vždy může spolehnout, jsou ale snadno zranitelní a upřednostňují vlastní pohodlí a bezpečí. Nemají rádi změny.

Životní číslo 5

Životní číslo 5 mají lidé, kteří se nebojí změn a výzev. Mají v sobě velké odhodlání, elán a nadšení. Bývají však často proměnliví a nestálí, nesnáší nudu a rádi si dělají věci po svém. Nemají problém se sebevyjádřením, obvykle jsou velice komunikativní a mají charisma. Vyznávají nezávislost a svobodu, milují dobrodružství a cestování.

Životní číslo 6

Životní číslo 6 mívají umělecky založení lidé, kteří mají svůj vkus a styl. Mají své ideály a představy o životě, které neradi mění. Je pro ně důležitá rodina, přátele a společnost. Jsou přátelští, pohodoví a mají rádi všechny požitky života, které se nabízí. Mohou dosáhnout slávy a bohatství, jen si musí hlídat rovnováhu a nesklouznout na opačnou stranu, ztratit vůli a kontrolu nad svými touhami.

Hormonální jóga aneb jak ovládnout hormony a zbavit se problémů s váhou i kosmetickými strašáky

Životní číslo 7

Životní číslo 7 mají lidé, kteří jsou duchovně založení a rádi se obklopují stejně smýšlejícími lidmi. Jsou pro ně důležité vztahy, ale také vlastní svoboda, životní hodnoty a ideály. Velice se zajímají o své zdraví a pečují o svoji duši. Jsou empatičtí a senzitivní, milují hudbu a zážitky. Říká se, že lidé s životním číslem 7 mají léčitelské schopnosti a jsou stvořeni k tomu, aby pomáhali druhým.

Životní číslo 8

Životní číslo 8 se pojí s materiálními hodnotami a praktickou stránkou života. Osmičky bývají často silné a dominantní osobnosti nebo lidé, na které se mohou druzí spolehnout a o které se mohou opřít. Často touží po tom mít se v životě dobře, proto se pro to snaží hodně udělat. Osmičky mají rády peníze a dokáží si je vydělat. Někdy se osmička pojí s velmi těžkým osudem, protože jde o karmické číslo, proto pak záleží na tom, jak člověk zvládne zkoušky osudu. Osmičky mají velkou schopnost sebeprosazení, silnou vůli a výdrž. Stejně jako šestky si musí dávat pozor na rovnováhu a to, zda budou stát na straně dobra či se nechají ovládnout svými špatnými vlastnosti a touhou po moci.

Životní číslo 9

Životní číslo 9 mívají velmi vyspělé a rozumné osobnosti, které bývají vzorem či oporou pro ostatní. Mají to v hlavě srovnané, chovají se zodpovědně a zároveň to nemusí být žádní suchaři. Znají své možnosti a cíle, jsou velmi nezávislí a k životnímu štěstí nepotřebují vztah, bývají to samotáři. Nepotřebují ani peníze, vyznávají hodnoty jakými jsou pravda, čest, spravedlnost, víra a bezpodmínečná láska. Tíhnou k náboženství a filozofii.

Tarotové karty a jejich výklad. Jakou mají historii a nakolik jim můžeme věřit?

Životní číslo 11

Životní číslo 11 mají velmi senzitivní lidé se silně rozvinutou empatií a intuicí. Věnují se duchovnímu způsobu života, všechno silně prožívají a mají tendence pomáhat druhým, například v pomáhajících profesích, zajímají se o psychologii a ezoteriku. Někdy mohou trpět svou přecitlivělostí a bývají nestálí, někdy labilní. Mají velmi citlivé radary a špatně snášejí stres.

Životní číslo 22

Životní číslo 22 mívají umělci, kreativní osobnosti s výraznými duševními schopnosti. Mají silně rozvinout empatii a intuici, ale zároveň umí být oporou pro druhé a dokáží nabídnou praktickou pomoc. Patří mezi velmi vyspělé osobnosti, často se zajímavým osudem. Většinou mají velice důležité poslání, které neváhají následovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Životní číslo aneb jak zjistit svůj osud z čísel