Menu
WomanOnly
Sex

11 pozitiv, které přináší do našeho života masturbace

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

2. 7. 2018

Masturbace už dávno není nic, co by bylo zakázané. Naopak toto věnování se vlastnímu tělu prospívá v řadě ohledů. A vůbec nepatří pouze do mužského světa. Samozřejmě i v tomto případě je třeba všeho s mírou, aby neutrpěl partnerský vztah.

1. Lépe porozumíme vlastnímu tělu

Znát vlastní tělo je velmi důležité. Při partnerském soužití potřebujeme vědět, co se nám dělá dobře. Tím, že sama poznáváte tělo, lépe mu porozumíte a můžete s ním lépe zacházet.

 

TIP: Víte, jaké jsou nejčastější techniky masturbace či jaké varianty a možnosti existují? Podívejte se na nejzajímavější články o masturbaci a rozšiřte tak své znalosti.

2. Zlepší sexuální život

Až porozumíme vlastnímu tělu, zjistíme, co nám dělá dobře. Pak můžeme při partnerských hrátkách partnera nasměrovat na místa, které přispívají k většímu potěšení. V důsledku prožíváme lepší uvolnění a zažíváme větší radost.

3. Umožní více orgasmů

Tím, že poznáváme vlastní tělo, víme, co mu dělá dobře a co ne. Navedeme partnera na takové chování, které nám přinese co největší slast. Výsledkem pak může být i několik orgasmů za sebou.

Orgasmus podle tantry. Zažijte nekonečně dlouhé vyvrcholení

4. Dělá ze mě šťastnějšího člověka

Jak může masturbace zlepšit náladu? Ti, kdo masturbují, se cítí lépe. Čím to je, že přináší radost? Při masturbaci se totiž do těla uvolňuje dopamin a oxytocin, což jsou hormony zodpovědné za dobrou náladu. Výborný způsob, jak si zlepšit náladu.

5. Odstraňuje stres

Tím, že se uvolňujeme, rozproudí se endorfiny a stres mizí. Snadno se pak zapomíná na všechny starosti a nachází se potěšení v intimním a bezpečném vztahu s vlastním tělem. Jedná se o další možnost relaxace. Ačkoliv tahle je možná mnohem lepší než masáž nohou nebo cvičení.

6. Pomáhá usnout

Pokud máte problémy s usínáním může vám pomoci právě masturbace a následný orgasmus. Ten totiž zmírní napětí a lépe se zklidníte. Orgasmus snižuje stresový hormon kortizol, který pomáhá vyvolávat spánek. Uvolňovaný hormon prolaktin způsobuje uvolněnost a ospalost, což vám dopřeje brzký spánek. Skvělý uspávací prostředek.

Sexuální doteky způsobují předčasný nástup puberty

7. Uvolní sexuální napětí

Když už jste sama a nemáte třeba ani „kamaráda s benefity”, když zkrátka nevedete sexuální život s druhou osobou, pak potřebujete vyhovět vašemu libidu. Chuť na sex totiž funguje podle svého. A když jste z jakéhokoliv důvodu sama, proč si nedopřát trochu toho uvolnění. Kromě toho udržujete své tělo v kondici.

8. Při masturbaci můžete využít i pomůcky

Pomůcky můžete využít nejen při partnerském vztahu, ale i při masturbaci. Vyzkoušet můžete různé vibrátory nebo třeba Venušiny kuličky, nápadům se meze nekladou.

9. Snižuje chuť k jídlu

Oxytocin je v hormon plný lásky, který může i potlačit hlad. Zjistilo se totiž, že když se uvolňuje oxytocin, máme menší motivaci jíst a místo toho se raději věnujeme jiným vášnivým činnostem.

V období Vánoc lidé méně masturbují a pornoprůmysl přichází o miliony

10. Pomáhá od bolesti

Vědci přišli na to, že by masturbace také měla pomáhat od bolesti. Tím, že uvolňuje, může pomoci třeba od bolestivých stavů při menstruaci.

11. Je zdarma a kdykoliv k dispozici

Pokud se to s masturbací nepřehání, že by škodila zdravému partnerskému vztahu, nemá žádná negativa. Využít ji můžete kdykoliv budete potřebovat uvolnění.

Jak vnímáte masturbaci? Také si myslíte, že je to tabu, nebo má ve vašem životě pevné a jisté místo? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

11 pozitiv, které přináší do našeho života masturbace