Menu
WomanOnly
Krása

12 jídel, která vybělí vaše zuby. Krásný úsměv je snadný

Veronika Tichá

Veronika Tichá

10. 12. 2018

Když se dá jídlem zahánět hlad, stres a špatná nálada nebo dokonce léčit různé nemoci, proč bychom si jím nemohli čistit zuby? Vypadá to jako oxymóron, ale opravdu existuje několik pokrmů, díky kterým budou vaše zuby bělejší bez použití chemických přípravků. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Jahody

Nejen, že skvěle chutnají, ale kyselina jablečná v nich obsažená zbaví vaše zuby nežádoucího zabarvení. Zkuste je třeba v kombinaci se šampaňským a spojte příjemné s užitečným.

Ořechy a semena

Tyto potraviny mají abrazivní účinky, takže zbavují zubů kromě skvrn také zubního plaku. Hrst mandlí k odpolední svačině dodá vašemu tělu spoustu bílkovin a zdravých tuků a za několik dní také rozzáří váš úsměv.

Cibule

Bělit zuby cibulí rozhodně nedoporučujeme před společenskou akcí, přestože její účinky jsou ověřené.

Bělení zubů nejen pro ženy

Jablka

Kousání jablek posiluje dásně a vysoký obsah tekutin zvyšuje tvorbu slin, což neutralizuje bakterie vedoucí k zápachu z úst a zubnímu plaku.

Jedlá soda

Tato ingredience je kromě pečení a vaření hojně využívána nejen proti pálení žáhy, ale také při čištění zubů. Díky jejím abrazivním účinkům po přidání do zubní pasty docílíte bělejšího odstínu zubů už po několika prvních použitích.

Celer a mrkev

Kořenová zelenina díky vysokému obsahu vody stejně jako jablka stimulují produkci slin, což pomáhá při odplavení zbytků potravin.

Jak si doma vybělit zuby? Jde to i bez chemie, jen s pomocí přírody

Brokolice

Syrová brokolice funguje díky svému kadeřavému vzhledu jako přírodní zubní kartáček. Nemusíte ji proto zabydlovat v koupelně, jako součást různých pokrmů pro vás udělá lepší službu.

Sýr

Většina druhů tvrdých sýrů je bezbarvá, takže nezanechává na zubech skvrny a vysoký obsah vápníku navíc posiluje zuby i dásně.

Pomeranče

U tohoto ovoce pozor – pomeranče sice obsahují kyselinu, která pomáhá vybělit zubní sklovinu, ale ve větších dávkách ji také dokáže nevratně poškodit, takže s pomeranči opatrně!

Zubní korunky mohou skutečně být k nerozeznání od okolních zubů a vydržet dlouhá léta

Voda

Neexistuje vhodnější nápoj, který se dá pít, když jste zdraví i nemocní. Podle lékařů čistá voda redukuje kyselost v ústech, takže má pozitivní vliv na sklovinu.

Hrušky

Hrušky díky vysokému obsahu tekutin odplavují zbytky jídla a neutralizují zápach z úst.

Mléčné výrobky

Už malým dětem klademe na srdce, že když budou pít mlíčko, budou mít zdravé zoubky. Jako jedna z mála „pohádek“, které si děti musí od rodičů vyslechnout, je ta o mléčných výrobcích založena na pravdě vzhledem k vysokému obsahu vápníku. Jen vápník ale nestačí, jídlo je sice fajn, ale bez kartáčku a zubní pasty moc velkou parádu neuděláme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

12 jídel, která vybělí vaše zuby. Krásný úsměv je snadný