Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 skvělých filmů o módě. Inspirujte se neotřelou elegancí na plátně

Redakce

Redakce

13. 11. 2014

Přicházejí pochmurné studené dny a my se začínáme halit do zimních kabátů. Ulice se přestávají hemžit barvami a většina z nás se jistě uchýlí k neutrální černé. Nebo ne? Inspirujete se pěticí povedených módních filmů!

Ďábel nosí Pradu

Pro milovnice módy je tento film pastva pro oči. Fenomenální Meryl Streep nám ve filmu ukazuje zcela jasně, jak důležitý je výběr správné barvy pásku či materiálu sukně. Možná i nás inspiruje k velké proměně z šedé myšky v módní divu. Ďábel nosí Pradu každpádně stojí za zhlédnutí.

Časopis Runway se stává modlou pro všechny mladé Newyorčanky, které by pro místo v redakci vraždily. Mezi ty ale nepatří mladá Andy Sachs, v podání Anne Hathaway, která coby šedá myška nastoupí na místo šéfredaktorky časopisu Mirandy Priestly. Nic ale není jednoduché a udržet si místo ji stojí veliké úsilí doprovázené slzami. Zvládne svou roli?

FOTO: Devil wears Prada

Zdroj : Bonton

Coco Chanel

Toto životopisné drama s Audrey Tautou v hlavní roli patří mezi filmy, které bychom my ženy, coby milovnice módy, měly rozhodně zhlédnout. Vypráví o návrhářce Coco Chanel, která proslula nejen svými oblečky, ale i výrokem: „Nevytvářím módu, já jsem móda.“

Coco Chanel nebyla vždy jen švadlenou, módní ikonou a uznávanou módní návrhářkou. Její životní příběh nese hned několik rolí, které musela zvládnout. Dítě v sirotčinci, kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem, kurtizána a žena, která se obléká do košil svých milenců. Všechny tyto tváře patří jen jedné ženě, která se stala módní bohyní na celá staletí.

FOTO: Coco chanel

Zdroj: H.C.E.

Funny face

V této americké romantické hudební komedii si zahrála světoznámá herečka Audrey Hepburn. Snímek, který je inspirován životem fotografa Richarda Avenona v podání Freda Astaira, byl ve své době velice úspěšný a oba herci byli řádně oceněni.

Fotograf Dick Avery se setkává s nádhernou Jo Stockton, kterou z obyčejné dívky mění na modelku první třídy. Film doprovází i několik písní a tanečních čísel, které zvládli herci zcela sami. Hepburn dříve navštěvovala baletní školu a Fred Astaire byl dokonce profesionálním tanečníkem. I z tohoto důvodu byl finančně oceněný lépe než jeho herecká kolegyně.

FOTO: Funny face

Zdroj: H.C.E.

Zářijové číslo

Připomeneme si i dokumentární film Zářijové číslo, který nám umožňuje nahlédnout blíže do jednoho z nejznámějších časopisů o módě – Vogue. Jako bonus přidává vizitku Anny Wintourové, která je šéfredaktorkou tohoto magazínu již celých dvacet let.

Ona sama do té doby nikdy neumožnila filmařům nahlédnout pod pokličku příprav módní bible, která radí mnohým žen po celém světě. I díky tomu má dokument neuvěřitelný úspěch. A proč zrovna zářijové číslo? Vydání Vogue v měsíci září totiž váží necelá dvě kila a bývá jednou z největších tiskařských událostí celého roku.

FOTO: The September Issue

Zdroj: Roadside Attractions

Kašlu na lásku

Kdo si chce připomenou Renée Zellweger ve její staré podobě, nechť zhlédne právě tento snímek. Díky Danielu Orlandi má film k dispozici více než sto kostýmů, košil a kravat, které Zellweger spolu s Ewanem McGregorem ve vedlejší roli měli možnost oblékat.

Kašlu na lásku je jméno knihy spisovatelky Barbary Novak, která chce skrze slova dokázat, že ženy mají stejná práva jako muži. Touží po skvělé kariéře a báječných milencích na jednu noc. Tento postoj se jí snaží vyvrátit novinář Catch, který jí chce zároveň ukázat, co muži doopravdy chtějí. Jak tato romantická komedie asi dopadne? Dopřejte si dávku emocí i skvělé retro módy!

FOTO: Down with love

Zdroj: Bonton

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých filmů o módě. Inspirujte se neotřelou elegancí na plátně