Menu
WomanOnly
Krása

5 účinných cviků pro krásný zadeček

Veronika Tichá

Veronika Tichá

26. 3. 2015

Která žena by si nepřála mít krásný a pevný zadeček, za kterým by se všichni otáčeli. Dali jsme pro vás dohromady pět cviků, díky kterým si můžete váš sen splnit už za několik týdnů.

1. Zdvihy nohou do tří stran

Nad kolena si připevněte cvičební gumu neboli „resistance band“. Cviky jde provozovat i bez ní, ale aby byly efektivní, musíte jich udělat více. Chodidla dejte od sebe, pokrčte kolena, snižte se jen malý kousek do mírného podřepu a balancujte na levé noze.

Pomalým pohybem přednožte pravou nohu až do napnutí gumy a pak se vraťte do základní pozice. Aniž byste dali pravou nohu na zem, zanožte ji a pak zase vraťte do výchozí pozice. Třetí pohyb je do strany. Cviky několikrát opakujte a pak vystřídejte nohy. Ze začátku je možné se lehce přidržovat opory.

2. Zanožování

Postavte se na pravou nohu, levou napnutou nohu zanožte a držte ve vzduchu. Přitom se snažte držet ramena vzadu a záda narovnaná, překlopte se s rovnými zády vpřed a rukama se dotkněte země. Vraťte se zpátky a opakujte.

3. Zvedání nohy vleže na boku

Lehněte si na bok, nohy mějte protažené. Spodní paži si můžete nechat pod hlavou, horní položenou na boku. Zvedněte horní propnutou nohu, boky směřují vpřed, držte je rovně a nepřetáčejte se dozadu. Vraťte nohu dolů a opakujte.

4. Výpady

Stoupněte si jednou nohou vpřed, zadní nohu nechte na zemi, koleno pokrčte. Koleno držte přímo nad kotníkem. Na každou stranu to vydržte alespoň 30 sekund.

5. Dřep na jedné noze

Postavte se na levou nohu, pravou zvedněte přímo před sebe. Stůjte rovně a nehrbte se, hlídeje si, abyste měli koleno nad kotníkem a pomalu udělejte dřep. Pro udržení rovnováhy můžete rozpažit. Zatlačte do paty a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte. Zpočátku jděte jen do mírného podřepu a pomalu ho prohlubujte, dokud to pro vás bude snadné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 účinných cviků pro krásný zadeček