×
WomanOnly

5 věcí, které se změní, když přestanete jíst cukr

Zdroj: Shutterstock.com

Vysoký přísun cukru není pro naše tělo nic moc přínosného, to se všeobecně ví. Dokážeme ale říct, co se v našem organismu změní, když ho úplně vynecháme? Někdy neuškodí si uvědomit, jaké látky v některých potravinách přijímáme, abychom začali jíst zdravěji.

Zdroj: Shutterstock.com
Když úplně vynecháte sladkosti, bude to mít pozitivní vliv nejen na vaši postavu! Přečtěte si, co vás čeká.

1. Budete mít více energie

Cukr vás sice dokáže na velmi krátký okamžik probrat, ale z dlouhodobého hlediska způsobuje chronickou únavu, protože blokuje schopnost organismu uchovávat zásoby energie. Jakmile ho tělo stráví, začnete znovu pociťovat únavu. Z tohoto začarovaného kruhu se dostanete pouze omezením příjmu cukrů.

2. Stabilizuje se vám váha

Drtivá většina průmyslově vyráběných potravin obsahuje obrovské množství soli a cukru a spolu s nimi vaše tělo získává přebytečné kalorie. Cukr navíc vyvolává pocit hladu a nutí vás se přejídat. Takže omezte cukry a vaše váha půjde rychle dolů.

3. Váš trávicí trakt bude lépe pracovat

Trávicí ústrojí zpracovává cukr nejrychleji ze všech látek. Pokud je ho příliš, pak vaše trávení jednoduše nestíhá zpracovávat přijatou potravu, máte pocit těžkého žaludku a logicky se necítíte dobře.

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

4. Vaše pokožka získá zdravější vzhled

Pokud se v lidském těle vyskytuje přebytek glukózy, kůže se vysušuje, a snadno se pokrývá pupínky. Podle doporučení Světové zdravotnické organizace bychom během dne neměli ze sladkostí získat více, než 5 procent potřebné energie. Proto byste měli sledovat složení výrobků, které nakupujete a nahradit nezdravé cukry zdravějšími alternativami, jak si můžete přečíst zde: https://www.womanonly.cz/7-jidel-ktera-obsahuji-kvalitni-sacharidy-bez-kterych-se-neobejdeme/.

5. Přestanete mít chuť na sladké

Jestliže cukr úplně vyřadíte z jídelníčku, za krátký čas přestanete pociťovat abstinenční příznaky a přestanete po něm toužit. Je to jako s jakoukoliv jinou drogou, zkuste to, a dorty a nadobro zmizí z vaší domácnosti.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*