Menu
WomanOnly
Manželství

9 důvodů, proč je dobré vstoupit do manželství

Veronika Tichá

Veronika Tichá

24. 2. 2015

V posledních letech to vypadá, že manželství je považováno za přežitek. Stále více párů se rozhodne neuzavřít sňatek a žít „na hromádce“. Obě varianty mají svá pro a proti, my jsme se tentokrát podívali na výhody manželského svazku.

1. Nikdo vás nebude nazývat jménem, které není vaše

A nikomu nemusíte vysvětlovat, že nejste Nováková, ale Procházková a že vaše dítě Novák nebo Nováková je opravdu vaše. Malá starost, ale autobus vám kvůli tomuto zdržení ujet může.

2. V nemocnici vám oznámí zdravotní stav manžela

Nesporná výhoda manželského svazku. I když spolu žijete x let, máte spolu deset dětí a tři králíky, pokud nebudete svoji, v nemocnici se s vámi nikdo bavit nebude.

3. Užijete si svatbu

O svatbě v nádherných bílých šatech sní už malé holčičky. Možná jsme staromódní, ale neexistuje romantičtější akt, kterým si můžou dva zamilovaní lidé stvrdit svoji lásku. A o obrovské žranici a pohádkové svatební cestě ani nemluvě!

4. Nemusíte řešit, jak oslovovat partnera

Stále si lámete hlavu, jak nazývat vašeho partnera před kolegy v práci nebo lidmi, které zas tak dobře neznáte? Přítel, partner i druh zní všelijak, po svatbě to bude jednoduše manžel. A máte klid!

5. Můžete se zbavit příjmení, které nesnášíte

Agája Vopajšlíková si může konečně oddechnout, pokud si ovšem nevezme pana Koniprda.

Jak zhubnout před svatbou a kdy s hubnutím začít

6. Můžete být oslovování jednoslovně

Vtěsnat dvě jména do miniaturního štítku na zvonku je takřka nemožné. O co bude váš život jednodušší, když si tam napíšete Novákovi? Právě o ten jeden řádek.

7. Manželství přináší značné finanční výhody

Máte daňovou slevu na manžela bez příjmů, při nabytí společné nemovitosti podáváte jen jedno daňové přiznání, zdědíte majetek v případě manželově smrti a mnoho dalších. A to se vyplatí!

8. Lidé se vás přestanou ptát, kdy bude svatba

Jednoznačně nejotravnější ze všech otravných otázek, obzvláště po tom, co spolu zplodíte dítě. Po svatbě se vás začnou ptát, kdy přijde další dítě. Zkrátka si nevyberete.

9. Budete mít úředně potvrzeno, že je muž jen váš

Co je psáno, to je dáno. Tečka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 důvodů, proč je dobré vstoupit do manželství