Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Aprílové počasí oslabuje imunitu. Jak ji posílit?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

9. 4. 2015

Extrémními změnami počasí, které nás zasáhly v posledních dnech, netrpí jen zvířátka nebo rostlinky, ale také lidské tělo. Poradíme vám, jak posílit imunitu v náročném období teplotních výkyvů.

Apríl dostál svému jménu

Všichni Češi už ví, co je to aprílové počasí. Jasnou a slunečnou oblohu střídá do několika vteřin déšť, krupobití nebo dokonce sněžení.  Doprava kolabuje pod zátěží extrémních změn počasí.  Těžkou zkouškou po zimě prochází i náš organismus ohrožený oslabenou imunitou, kterou způsobuje přicházející jaro a s ním spojená únava a také počasí posledních týdnů.

Proměnlivé počasí nepřítelem imunity

Výkyvy venkovních teplot, časté přeháňky a nenadálé změny počasí jsou velkým náporem na naši imunitu. Odborníci proto doporučují nepodceňovat péči o ni, zvláště v těchto dnech. Aby se vám vyhýbaly chřipky nebo nachlazení, je dobré užívat preventivně vitamíny ve formě ovoce, zeleniny, ale také potravinových doplňků. Zdravá strava by měla být samozřejmostí.

Důležitý je také pravidelný pohyb, ale zároveň byste se měli naučit efektivně odpočívat. Jestliže se dokážete vzdát takových nešvarů jako je kouření nebo alkohol, uděláte pro své zdraví také velkou službu.
Dbejte nejen o své tělo, ale i psychiku! Stres hraje při oslabování imunity jednu z hlavních rolí, proto se snažte stresovým situacím vyhýbat.

Nekuřte, nepijte, hýbejte se

V tomto počasí nepodceňujte také oblékání. Nebojte se ráno obléci do více vrstev, přestože se může stát, že odpoledne budete vláčet těžký kabát v ruce. Myslete na to, že v těchto dnech je důležitější praktická stránka vašich oděvů.
Když vás nemoc přece jen přemůže, po vylečení odborníci doporučují pozvolný nástup do fyzických aktivit provozovaných v době před nemocí. To v praxi znamená, že by měl člověk po zvládnutí boje s nachlazením či chřipkou prvních čtrnáct dní odpočívat. Závěrem nutno dodat, že by lidé měli dbát o své tělo v každém ročním období.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Aprílové počasí oslabuje imunitu. Jak ji posílit?