Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Cibulové ponožky. Zbavte se chřipky a nachlazení!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

18. 3. 2015

Cibule se hojně využívá nejen při vaření, ale i v medicíně. Pokud vás trápí chřipka nebo nachlazení, mnoho lidí bude tvrdit, že neexistuje lepší lék než cibule. Vyzkoušejte například cibulové ponožky, opravdu to zabírá!

Cibule jako lék

Cibuli byste se měli naučit jíst nejen kvůli výrazné chuti, ale i kvůli nesporným léčivým účinkům. Je bohatá na vitamin C a E, beta-karoten, hořčík, draslík, chrom, sodík, vápník, železo a zinek. Cibule je také zdrojem flavonoidů.

Snižuje cholesterol

Její síla tkví v antibiotických účincích, zvyšuje také sekreci trávicích šťáv v žaludku a střevech, které dezinfikuje. Výborně odhleňuje a stimuluje nervový systém. Dále blahodárně působí na srdce a cévní systém. Konzumace cibule zvyšuje chuť k jídlu, upravuje metabolismus a snižuje obsah cukru v krvi i hladinu cholesterolu.

Ponožky proti chřipce

Nejvíce ji ovšem oceníte při prvních příznacích nachlazení a chřipky. Jedním z nejúčinnějších triků proti těmto nemocem jsou tzv. cibulové ponožky, které mají silně čistící efekt, regulují látkovou výměnu, uvolňují hlen a zmírňují bolesti.
Jak je možné, že se jejich účinek projeví i přes to, že cibule přijde do kontaktu jen s našimi chodidly? Celé kouzlo spočívá v reflexních zónách na chodidlech, přes které se prospěšné látky dostanou do celého těla.

Aromatická medicína

Příprava cibulových ponožek není vůbec náročná. Zhotovíte je tak, že rozkrájíte nadrobno velkou cibuli. Rozložte si ji na plátýnko nebo bavlněný šátek, rozmačkejte ji a ohřejte na pečícím papíře na topení nebo na obrácené poklici hrnce na sporáku. Šátek si položte na chodidlo tak, aby se pokrájená cibule dotýkala chodidla. Natáhněte si tlusté ponožky přes nohy a udržujte je v teple. Měli byste takhle vydržet celou noc.
Nohy vám sice druhý den ráno vonět nebudou, ale uvidíte, že se budete cítit o poznání lépe. Věděly to už naše babičky a jejich rady jsou mnohdy účinnější než veškeré léky dostupné v lékárnách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Cibulové ponožky. Zbavte se chřipky a nachlazení!