Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

9 rad, jak účinně bojovat s jarní únavou

Veronika Tichá

Veronika Tichá

9. 3. 2015

Jarní únava není jen prázdný pojem, který je každoročně zneužíván těmi nejlínějšími jedinci. Je skutečně vědecky prokázáno, že existuje. Po dlouhé zimě potřebuje organismus nastartovat a my vám poradíme, jak na to.

1. Užívejte si slunce

Nedostatek slunečního světla způsobuje sníženou sexuální aktivitu, deprese a díky pohybu v uzavřených prostorách i vyšší riziko nákazy infekčními onemocněními. Navíc vitamín D nezbytný pro fungování našeho organismu se získává právě ze slunce, takže při prvních slunečních paprscích vyběhněte ven a načerpejte sílu.

2.Předcházejte nemocem užíváním vitamínů

Zejména v období chřipkové epidemie dbejte na přiměřený příjem vitamínů. Pokud budete preventivně posilovat imunitu, nemusíte se virů obávat.

3. Podpořte cirkulaci lymfy a krve

Díky zdravému otužování nebo zdravé stravě můžete docílit zlepšení oběhu lymfy a krve v organismu, což má blahodárné účinky na imunitu.

4. Pročistěte organismus

Detoxikujte své tělo od nepříznivých působení volných radikálů. Ideální jsou kopřivové čaje, nebo oblíbené májové bylinné víno. O detoxu, který je vhodný po zimě, jsme psali v článku: https://www.womanonly.cz/navod-na-zimni-detox-zbavte-tela-vsech-skodlivin/.

5. Dbejte na dostatek spánku

Dostatek spánku by vám měl zajistit kvalitní regeneraci mezi náročnými pracovními dny. V noci příliš neponocujte a o víkendu se nebojte dvě hodiny si přispat.

6. Změňte jídelníček

Z těžké zimní stravy je důležité co nejrychleji přejít na lehčí stravu. První jarní bylinky pomáhají obranyschopnosti těla, určitě je dobré vyzkoušet pampeliškové listy, pažitku nebo hrachové výhonky. Vyzkoušejte stravování podle ročních období: https://www.womanonly.cz/vareni-podle-rocnich-obdobi-hubnuti-vam-pujde-samo/.

7. Hýbejte se

Na jaře by se aktivita vašeho těla měla zvýšit kvůli odbourání tuků, které tělo nabralo během zimy. Fyzická aktivita vás naplní energií a optimismem.

8. Vyhněte se stresu

Najděte si chvilku jen pro sebe a relaxujte. Snažte se vyhýbat stresovým situacím a nepoddávejte se chmurám, optimismus je sice opium lidstva, ale v tom nejlepším smyslu.

9. Vyhledejte lékaře, pokud …

… vaše únava trvá více než 6 týdnů. Můžete totiž trpět onemocněním štítné žlázy, depresí nebo chudokrevností. Raději nic nepodceňujte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 rad, jak účinně bojovat s jarní únavou