Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Čínská medicína pozná vaše zdravotní problémy v obličeji. Vyzkoušejte ji s námi

Adéla Lišková

Adéla Lišková

13. 5. 2016

Zdraví vašich vnitřních orgánů vám pomohou určit lékařské testy, mnoho vám o něm však napoví také vnější části těla – oči, uši, tváře nebo třeba jazyk. Jak je to podle čínské medicíny s vaším zdravím?

Tváře

Podle svých tváří poznáte, v jakém stavu jsou vaše plíce. Pokud mají červené zbarvení, můžete trpět zápalem plic. Příliš bledé tváře naopak značí oslabenou funkci plic. Pupínky jsou projevem hlenových usazenin či přebytečných mastných kyselin v tomto orgánu.

Žaludeční vředy dokážou pořádně potrápit. Jak je poznat a co na ně pomáhá?

Nos

Naběhlý a široký nos ukazuje na rozšířené srdce. Pokud je jeho konec začervenalý, vaše srdce je pravděpodobně přetížené. Rovněž však může jít o projev podráždění žaludku, případně zánět žaludeční sliznice. V tomto případě byste měli do svého jídelníčku zařadit spíše lehko stravitelná a zásaditá jídla.

Vrásky a rýhy

Rýha ve středu nosu, případně na konci, je projevem šelesti na srdci. Její příčinou je nejčastěji špatné stravování matky během těhotenství, zejména pak nízký příjem minerálních látek. Vráska mezi ústy a nosem ukazuje na špatný stav žaludku. Pokud máte hlubší rýhu spíše v levé části kolem úst, pak je problém ve slinivce břišní. V tom případě byste si měli hlídat hladinu cukru v krvi.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Oči a uši

Podle čínské medicíny jsou oči a uši odpovídajícími párovými orgány ledvin. Velké uši jsou navíc znakem dobré tělesné konstituce. Malé uši pak značí nejen oslabenou konstituci, ale i oslabené ledviny. Podle povislých horních víček pak poznáte slabé pumpování srdce.

Pod trpíte tmavými kruhy pod očima i přesto, že nemáte problémy se spánkem, je možné, že je na vině příliš mnoho soli ve vašich ledvinách, které pak vyvolávají tmavé zbarvení podoční oblasti. V takovém případě zkuste omezit příjem soli v potravě. Může jít ovšem také o projev nadměrné sexuální aktivity.

Pokud se pod vašima očima tvoří otoky, váčky či zduřeniny, pak může být na vině oslabený močový měchýř, případně oslabení ledvin, které nejsou schopné zpracovat nadměrné množství přijímaných tekutin. Pupínky v oblasti očí ukazují na ukládání tuku a hlenu v ledvinách. Jejich ztvrdnutí pak vede tvorbě ledvinových kamenů.

Horní část hlavy

Část čela přesně mezi obočím odpovídá podle čínské medicíny játrům. Pokud máte v této oblasti jednu nebo více vertikálních linek, je velká pravděpodobnost, že máte problémy s játry. Stav vaší sleziny zase odráží oblast vedle vnějších konců obočí. Pokud jsou tato místa zbarvená výrazně tmavěji než zbytek obličeje, slezina nejspíš nepracuje správně.

Pokud vás trápí pocení v oblasti čela, jde o znak nadměrného příjmu tekutin, který se negativně podepisuje na stavu vašeho močového měchýře. Vrásky a hluboké linky na čele naznačují na nekorektní činnost střev, stejný problém značí i vrásky na vrchním rtu. Ty ještě mohou znamenat nedostatečný příjem živin.

Rty a jazyk

Oteklý dolní ret je známkou pomalé činnosti střev. Zrychlit ji pomůže každodenní třicetiminutová masáž břicha, případně běh či rychlá chůze. Zduřelý či vystouplý spodní ret je projevem uvolněného střeva, což často způsobuje jeho nevyrovnanou činnost.

Pokud máte oteklý naopak horní ret, problém hledejte spíše v žaludku. Častá tvorba koutků značí na špatný stav dvanáctníků. Bílé skvrnky na rtech ukazují na hlenové a tukové usazeniny v trávicím traktu. Pokud mají spíše tmavší zbarvení, pak se zde začínají tvořit vředy. Stejné problémy rozeznáte i podle skvrn na špičce a u kořene jazyka.

Vlasy a pleť

Podle kvality vlasů můžete poznat stav vašich reprodukčních orgánů. Roztřepené konečky naznačují na oslabené sexuální funkce. Podobně je to i lámavými a roztřepenými nehty. Špatná pokožka s rozšířenými póry a pupínky zejména na bradě značí silné hormonální výkyvy.

Pokud má žena nad ústy náznak růstu kníru, ukazuje to na počínající problémy s pohlavními orgány. Pokud je knír silnější například na levé straně, znamená to, že levý vaječník je v horším stavu než pravý a zase naopak.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Čínská medicína pozná vaše zdravotní problémy v obličeji. Vyzkoušejte ji s námi