Menu
WomanOnly
Esoterika

Co všechno předpověděla Baba Vanga a která proroctví se už splnila

Taťána Kročková

Taťána Kročková

12. 11. 2021

Baba Vanga byla proslulá slepá věštkyně, která předpověděla mnohé významné události v dějinách lidstva. Ani současné období 2021/ 2022 nezůstalo bez předpovědi. Co všechno už Baba Vanga předpověděla a co nás ještě v budoucnu čeká?

Kdo byla Baba Vanga

Baba Vanga, vlastním jménem Vangelia Pandeva Dimitrova – Gušterova (31. ledna 1911 – 11. srpna 1996) byla bulharská slepá věštkyně, která prožila velmi zajímavý život. Byla považována za senzibilku, která má nadpřirozené schopnosti a umí věštit budoucnost. Kromě toho také měla i léčitelské nadání. Údajně přišla v dětství o zrak při silné bouřce, kdy ji tornádo odhodilo někam do pole a oči jí zasypalo hlínou a prachem. Od té doby byla jasnovidná a přezdívalo se jí balkánský Nostradamus.

Během socialismu navázala mnohé kontakty s tehdejšími státníky a její věštby byly brány vážně. Podle Weiser Field Guide předpověděla rozpad Sovětského svazu, datum Stalinovy smrti, katastrofu v Černobylu nebo třeba smrt princezny Diany.

Věštění z kávové sedliny vám může pomoci s životním rozhodnutím

Ztráta zraku Baby Vangy

Podle dostupných informací Vanga jako dvanáctiletá dívka prožila tornádo, při kterém byla několik dní nezvěstná a kdy jí prudký vítr nafoukal do očí hlínu, prach, písek a kamení. Následkem nedostatečné léčby kvůli chudobě rodiny postupně přišla o zrak. Protože však byla nadaná a inteligentní, naučila se se svým handicapem žít. Uměla Braillovo písmo, hrát na klavír, denně zvládala běžnou práci v domácnosti, pletení, vaření, uklízení i péči o mladší sourozenci poté, co jim zemřela matka. V dospělosti pak prodělala závažný zánět pohrudnice, ale překvapivě se z něj vyléčila.

V průběhu 2. světové války pomáhala lidem. Uzdravovala raněné a jasnovidnou cestou zjišťovala, zda jsou blízcí ještě naživu. Za války se také vdala, a to za bulharského vojáka Dimitara Gušterova. Manželství ale nebylo šťastné, Dimitar byl povolán do Řecka, postupně propadl alkoholu a zemřel dva roky po válce – a po pouhých pěti letech manželství.

Baba Vanga a její kontakty s Brežněvem

Po válce věhlas Baby Vangy rostl. Začala se i přátelit s významným sovětským politikem Leonidem Brežněvem (1906 – 1982), se kterým údajně navazovala kontakty i po jeho smrti.

Jak vykládat runy a umíte si vyrobit ochranný amulet?

Smrt Baby Vangy

Baba Vanga zemřela roku 1996, ve svých 85 letech na rakovinu prsu. Přišly se s ní rozloučit celé davy lidí.

Předpovědi Baby Vangy

Baba Vanga předpověděla lidstvu proroctví až do roku 5079, kdy snad údajně nastane konec světa. A jak to bude například v příštím roce 2022? Nevypadá to příliš růžově, v Evropě prý bude probíhat hned několik ozbrojených konfliktů, budou hrozit teroristické útoky a v lidech bude sílit obava z muslimů. Již v roce 2021 podle Baby Vangy dojde k demografické krizi, ale Rusko prý časem zlepší vztahy s mnoha zeměmi.

V roce 2021 se podle Baby Vangy posune oběžná dráha Země. Jasnovidka také lidstvu celkově předpovídá množství zemětřesení, bouří, tornád a tsunami, které způsobí závažné škody a připraví spoustu lidí o život. To vše bude následek změny klimatu a ekologické krize. Vlivem tání ledovců se objeví pro nás dosud neznámé viry a bakterie, které přežily v ledu a které nakazí a zabijí masově mnoho lidí. Velký nárůst tání ledovců má nastat od roku 2033.

„Silný drak převezme lidstvo. Spojí se tři obři … Lidé budou mít červené peníze. Vidím čísla 100, 5 a mnoho nul.“ Tohle lze vykládat různě. Odborníci tvrdí, že drak je čínská velmoc a tři obři jsou Čína, Rusko a Indie. Červené peníze mohou být například rubly nebo juany a může jít i o možnost nadvlády Ruska nebo Číny. Také časem zřejmě přestanou existovat papírové peníze a lidé budou platit pouze bezdotykově.

Věštění s kyvadlem. Jak jej vybrat a co všechno se s ním dá zjistit?

Baba Vanga a léčba rakoviny

Baba Vanga se rovněž vyjádřila k léčbě rakoviny. Prý bude „spoutána železnými řetězy”. Opět ale těžko soudit, co tím vlastně myslela. Bude snad lék na rakovinu obsahovat hodně železa?

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Sibyla jako symbol věštkyně. Kolik jich vlastně bylo a máme je i v Česku?

Vymřou včely a dojde pitná voda

Alarmující proroctví představují tyto řádky: „Nehnojte zbytečně hnojivy a chemikáliemi, protože příroda se dusí. Včely vymřou, mléko bude otráveno. Zavařujte vodu do sklenic. Přijde den, kdy se ze Země ztratí různé rostliny, zelenina a zvířata.” To Baba Vanga prohlásila již v roce 1981. Voda bude kontaminovaná a bude velice těžké vůbec najít pitnou vodu. Její cena bude nesmírně vysoká.

To nejsou žádné nadějné vyhlídky. Pokud vás Baba Vanga zajímá víc, sežeňte si knihu Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové.

Měla Baba Vanga pravdu?

Jestli má či měla slavná jasnovidka ve všem pravdu se nedá s jistotou prokázat. Některá proroctví se nenaplnila, jiná zase ano a s naprostou přesností. Protože však  slepá Baba Vanga neuměla psát a její proroctví vždy jen někdo zaznamenal, mohlo velmi snadno dojít k jakémusi efektu tiché pošty a ke zcela přirozenému pozměnění významu jejich věšteb. Vždy se přece najde někdo, kdo něco špatně pochopí či se mu zase hodí něco přidat navíc. A správná interpretace jejich věšteb je opravdu náročná, můžeme se v některých případech jen domnívat, co tím asi myslela.

Kromě toho podle express.co.uk z roku 2012 prý byla spousta proroctví Baby Vangy vytvořená ruskými internetovými trolly.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co všechno předpověděla Baba Vanga a která proroctví se už splnila