Menu
WomanOnly
Krása

Depilace voskem. V jakých partiích můžete odstranit chloupky?

Redakce

Redakce

30. 7. 2018

Už vás nebaví se každých pár dní holit žiletkou? Nic se nevyrovná tomu, když přejedete rukou po své kůži a ta je hladká bez nepříjemných chloupků. Ještě lepší je to v případě, kdy kůže vydrží bez nepříjemně pichlavých chloupků po delší dobu. Pokud jste unavené z každodenního holení žiletkou, vyzkoušejte vosk! Depilace voskem odstraňuje chloupky i s kořínky na dlouhou dobu!

Depilace voskem

Pokud máte obavy a ještě nikdy jste depilační vosk nepoužívala, popíšeme vám, jak celý proces probíhá. Ať už se rozhodnete pro depilaci doma nebo v kosmetickém studiu, vždy je dobré se předem informovat, jak zákrok probíhá. Poprvé bychom doporučili podstoupit depilaci v kosmetickém salonu. Zejména ale maminky s dětmi nemají na návštěvy kosmetických salonů čas. Depilaci voskem tedy můžete vyzkoušet doma. Určitě se ale nejprve pusťte do depilace nohou. Se složitějšími úkony jako je depilace v okolí bikin či brazilská depilace se obraťte na odborníky! Zejména jste-li úplný začátečník. Během depilace nohou můžete dobře vidět, co děláte, a nebezpečí nějaké újmy je tak minimální.

Laserová depilace. Zbavte se chloupků skutečně navždy!

Depilace voskem – intimní partie

Možná, že vám nevadí holit si nohy téměř každý den, ale co oblast třísel a nejlépe v období, kdy jste na dovolené a denně se vystavujete v bikinách? Před odjezdem na dovolenou zajděte do depilačního salónu. Depilaci intimních partií rozhodně doma sama nezkoušejte. Mohla byste si citlivou kůži podráždit, chloupky by mohly zarůstat a v neposlední řadě by se vám mohl na poraněné kůži udělat např. zánět. Doporučujeme tedy navštívit kosmetický salon, kde depilaci voskem provádějí, ať už v Praze nebo v Brně, ale i jinde jich je určitě mnoho.

Bikini depilace

V každém salónu se názvy typů depilace voskem v úrovni bikin mohou lišit. V podstatě však existují tři úrovně depilace. Nejrozšířenějšími názvy jsou americká, francouzská a brazilská depilace.

Americká depilace

Řeknete-li si o americkou depilaci, v salónu vám personál vytrhá chloupky v oblasti spodního prádla. Odstraní ty, které přečuhují a vylézají z kalhotek. Pokud se chystáte na dovolenou, vezměte si do salónu plavky, které budete nosit! Předejdete tak vyčuhování chloupků, které díky širšímu střihu kalhotek byly schovány.

Francouzská depilace

Odstraňuje se o něco více chloupků než americká, ale nezahrnuje odstranění chloupků zadních intimních partií. Chloupky mohou být ponechány ve tvaru „V“ nebo jako „proužek“. S sebou si nemusíte nosit plavky, protože při této depilaci musíte zahodit stud a odhodit kalhotky.

Brazilská depilace

Počítejte s tím, že jdete s holou kůží na trh, protože v salónu postupně odstraní veškeré chloupku v oblasti třísel, intimních partií a v místě zadečku. Možná, že první návštěvu nebudete mít na brazilskou depilaci odvahu, ale věřte tomu, že ženy, které ji jednou zkusili, bez ní už nemohou být. Nebo si nechte vzít všechno kromě něžného proužku.

Epilace perskou hmotou je šetrná a vhodná i pro citlivou kůži

Depilace voskem – postup

Nyní se podíváme na jednotlivé kroky depilace voskem.

Nechte chloupky narůst

Chloupky by měly dosahovat délky zrnka rýže. Výrazně to snižuje nepohodlí, ale dejte pozor na to, aby chloupky nebyly kratší, protože jinak by vám moc chloupků nezmizelo.

Depilace voskem

Místo zasypte dětským pudrem

Před začátkem depilace použijte dětský pudr nebo kukuřičný škrob, kterým jemně poprášíte oblast, jež se chystáte depilovat, a pak teprve aplikujete vosk. Vosk bude na chloupcích lépe držet, když bude kůže naprosto suchá.

Depilace voskem v tubě či depilačními pásky?

Pro začátek bude určitě jednodušší, když si vyzkoušíte depilaci s depilačními pásky. Aplikace vosku v tubě se však od pásků příliš neliší. Jen to chce odhadnout správnou tloušťku vrstvy vosku. Vzhledem k tomu, že aplikace depilačních pásků je opravdu jednoduchá a návod naleznete na balení, popíšeme zde podrobněji aplikaci vosku v tubě či plechovce.

Co budete potřebovat?

ohřívač vosku
depilační vosk
čistič depilačního vosku
depilační papír
předdepilační olej
aplikátor vosku při použití vosku v plechovce (nebo depilační pásky)
podepilační olej
pinzetu

Návod na depilaci nohou

1. Očistěte nohy předdepilačním olejem, Nanášejte ho pomocí bavlněného hadříku nebo polštářku.
2. Naneste na nohy pomocí aplikátoru nebo dřevěnou špachtlí rozehřátý depilační vosk (příp. depilační pásky). Důkladně pokryjte depilované místo, ale ne příliš silnou vrstvou. Aplikujte vosk ve směru růstu chloupků, a pak je strhněte ve směru opačném. Zní to snadno, ale nezkoušejte naráz odstranit velkou plochu chloupků.
3. Přitiskněte depilační papír na vosk a párkrát jej přejeďte rukou ve směru růstu chloupků, konec papíru ve směru růstu chloupků nehte volný pro uchopení. Počkejte, než se depilační vosk mírně ochladí.
4. Uchopte volný konec depilačního papíru. Podržte jednou rukou napnutou kůži a rychlým tahem v opačném směru růstu obočí strhněte celý depilační papír. Depilační papír netahejte směrem nahoru, ale snažte se ho táhnout co nejblíže ke kůži.
5. Pomocí pinzety odstraňte zbývající chloupky, které se nepodařilo odstranit pomocí vosku.
6. Odstraňte všechny zbytky vosku pomocí vazelíny nebo odstraňovače vosku.
7. Použijte zklidňující podepilační olej.

Brazilská depilace: ta trocha bolesti se mnohonásobně vyplatí

Jak docílit (relativně) bezbolestné depilace?

Relaxujte. Dýchejte zhluboka. Nebuďte nervózní a nestyďte se. V salónu jsou na intimní partie zvyklí. Představte si, kolik žen už před vámi viděli a po vás ještě shlédnou! Pokud se opravdu bojíte bolesti, snězte půl hodiny před depilací analgetikum, které by mělo bolest snížit.

Co dělat po depilaci voskem?

Po depilaci je třeba udělat několik kroků, tak aby se zabránilo zarůstání chloupků. Jakmile se na kůži objeví malé červené hrbolky, vězte, že přichází čas na péči po depilaci. Hrbolky jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. K důkladnému odstranění odumřelých kožních buněk začněte denně používat kartáč nebo houbu, kterou používáte na mytí. Pomáhá to zvedat chloupky a olupovat kůži. Mimo to doporučujeme krémy nebo gely s obsahem kyseliny mléčné, které přispívají k odstranění odumřelých kožních buněk.

Depilace voskem – jak dlouho vydrží?

Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně. Zjistíte-li, že některá část těla je náchylnější ke vzniku červených hrbolků, použijte super-měkký kartáček na zuby s jemným mycím gelem a krouživými pohyby uvolňujte schované chloupky. Tím dochází i k odstranění staré kůže a chloupky se tak lépe dostávají na povrch.

Jak často chodit na depilaci?

První depilace může být velmi bolestivá, ale dobrou zprávou je, že chloupky pak rostou měkčí a dají se snadněji vytáhnout. Čím častěji docházíte na depilaci, tím je to snadnější a méně bolestivější. S cílem minimalizovat bolest, zajděte do salónu opětovně ve chvíli, kdy chloupky dorůstají do velikosti zrnka rýže. Interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou. Většina žen má mezi depilací i několik týdnů volna. Takže rezervujte si schůzku v salónu nebo si pořiďte depilační vosk domů a můžete si vychutnat hladkou pokožku už napořád!

Depilace cukrovou pastou? Zbavte se chloupků bezbolestně, rychle a na dlouho!

Depilace voskem – cena?

Cena depilačních pásků se liší. Většinou však pořídíte balení za cenu okolo 100 Kč. V kosmetickém salonu byste za ni zaplatili mezi 500 Kč až 1000 Kč dle rozsahu.

Depilace voskem – diskuze

Pokud si nejste jistá, zda se pro depilaci voskem rozhodnout, doporučujeme projít si zkušenosti žen. Některé jsou nadšené z výsledku, ale často zaslechnete názor, že to až tak bezbolestné nebylo. Dle zkušeností si však časem zvyknete. Občas si ženy stěžují na zarůstání chloupků, ale to jsme již informovali výše, že je potřeba odstraňovat starou kůži peelingem či kartáčkem. Takto problému předejdete.

Několik rad na závěr

Studený vosk se zdá být jednodušší, ale výsledek je horší oproti teplému vosku. Vždy otestujte malé množství vosku na zápěstí aby jste se ujistila, že není příliš horký. Pokud máte křečové žíly nebo jiné kožní problémy, vždy se poraďte se svým lékařem.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Depilace voskem. V jakých partiích můžete odstranit chloupky?