Menu
WomanOnly
Krása

Laserová depilace. Zbavte se chloupků skutečně navždy!

Redakce

Redakce

21. 9. 2017

Jednoznačně nejúčinnější metodou odstranění chloupků je laser. Ať už se rozhodnete podstoupit IPL depilaci či laserovou, s chloupky se můžete jednou pro vždy rozloučit! Jedná se o naprostou revoluci v péči o tělo,. Poradíme vám, jak se na laserovou depilaci připravit a jak se chovat po ní.

Laserová depilace – princip laserového odstranění ochlupení

Laserový paprsek vychytává pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do vlasové cibulky. Tu dokáže zničit velmi vysokou energií, ať už se jedná o laserový paprsek či IPL paprsek (intensivní pulsní světlo). Obě tyto metody patří k nejúčinnějším metodám depilace vůbec.

Depilace voskem. V jakých partiích můžete odstranit chloupky a lze se zbavit bolesti?

Laserová depilace – výhody

Výhodou této metody je především její vysoký výsledný efekt. Již během několika málo opakování se chloupky neobjeví! A to ve většině případů doživotně.

Na první pohled může působit vyšší cena zákroku laserové epilace jako nevýhoda. Z dlouhodobého hlediska se ovšem jedná o výhodnou investici, pokud vezmete v potaz, kolik vás bude do budoucna stát podstupování jiných depilačních procedur, např. depilace cukrovou vatou či voskem v kosmetických salonech, příp. žiletkami doma. A to každých několik dní či týdnů. Investice do laserové depilace je vyplatí již přibližně za rok či za dva. Není tedy nad čím dlouho přemýšlet.

Nevýhody – nevýhody

Nevýhodou laserové depilace je fakt, že laser či IPL reaguje pouze na chloupky, kde je přítomen pigment. Takové jsou ovšem jednoznačně nejčastější. Málokdo má tak světlé chloupky, že by na ně laser či IPL nereagovaly! Další nevýhodou je možnost, že se chloupky u někoho mohou znovu objevit, pokud dojde k výrazným hormonálním změnám, např. během těhotenství. Nevýhodou může být také bolestivost zákroku. Ovšem jedině v porovnání s klasickým holením žiletkami, každý jiný způsob depilace je bolestivý stejně či dokonce více. V případě IPL depilace (pulsním světlem) je navíc zákrok téměř bezbolestný, což se ovšem o laseru říct nedá. Stačí si ale před zákrokem vzít analgetika nebo depilovanou oblast natřít tzv. emlou či jinou znecitlivující mastí. V některých salonech se používají lasery s dynamickým chlazením, které bolestivost zákroku snižují ještě více.

Depilace cukrovou pastou? Zbavte se chloupků bezbolestně, rychle a na dlouho!

Proč je potřeba podstoupit proceduru vícekrát?

K dosažení požadovaného efektu je nezbytné absolvovat několik ošetření – cca 6 a více v rozmezí 6 – 7 týdnů. To proto, že k účinnému zničení vlasové cibulky je potřeba zásah v její růstové fázi (anagenu), která probíhá u každého chloupku těla v jiné době. Pouze v této aktivní růstové fázi je ve vlasové cibulce přítomno velké množství pigmentu, díky kterému je možné ji zničit, aby neprodukovala další chloupky. Počet opakování laserové depilace je velmi individuální a záleží na mnoha ovlivňujících faktorech, zejména hormonálních.

Laserová depilace – jak se na ni připravit?

Nejlepší účinek depilace laserem je u klientů se světlou pokožkou a tmavými chloupky. Jak již bylo řečeno, šedé a velmi světlé chloupky, u kterých je absence pigmentu, se nedají touto metodou odstranit. Depilačním laserem tohoto typu není vhodné odstraňovat chloupky na výrazně opálené pokožce. V době laserové depilace musí být chloupky vyrostlé cca 0,5 mm nad povrch kůže. Přibližně 3 – 4 týdny před zahájením laserové léčby se doporučuje neodstraňovat chloupky pinzetou či voskem, ale pouze je holit.

 

Rekonvalescence po laserové depilaci

Rekonvalescence se vztahuje pouze k místu, které bylo ošetřeno a je závislá na typu a citlivosti pokožky. Ošetřené místo může být několik dnů mírně začervenalé. Je nutné se 14 dní chránit před intenzivním sluněním a používat na místo ošetření krém s faktorem SPF 30 – 50. Podzim a zima jsou proto těmi nejvhodnějšími obdobími, kdy laserovou či IPL depilaci podstoupit.

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

IPL depilace

Pod touto zkratkou se nachází anglické pojmenování Intense pulsed light, česky intenzívní pulzní světlo nebo také fotoepilace. Je to nová metoda depilace, trvalá a podobná laserové depilaci. Někdy se jí říká laserová depilace IPL. Funguje podobně jako laser, k odstranění chloupků však používá xenonovou výbojku, která produkuje velmi intenzívní krátký záblesk světla. Světlo funguje na selektivním principu. Je absorbováno tmavým pigmentem (eumelaninem) koncentrovaným ve vlasovému folikulu (cibulce). Toto světlo se poté promění na teplo (asi 70 °C) a zničí vlasový kořínek i vlasovou cibulku. Proto je při ošetření cítit teplo či štípnutí.

Takto zasažené chlupy odpadnou samy za několik dní, protože přestanou být vyživovány z vlasového folikulu. Je třeba 3 – 8 opakování, protože stejně jako laser, působí pulzní světlo pouze na chloupky v růstové fázi, které představují podíl asi jedné čtvrtiny až jedné poloviny všech chlupů oblasti.

IPL depilace – jak se na ni připravit?

Na rozdíl od laserové depilace musejí být v případě IPL depilace chloupky před procedurou oholené. Světlo působí přímo na folikul a vyrostlý chlup by zbytečně ubíral světlu energii. Před a po proceduře se nedoporučuje několik dní slunění ať už venku či v soláriu. Čím je kůže světlejší, tím lépe metoda funguje.

Výhoda IPL

IPL se používá nejen k depilaci, ale také k ošetření kožních anomálií či fotorejuvenaci pokožky, vyhlazení vrásek a léčbě projevů akné. Některé přístroje v současnosti již fungují také na světlé a šedivé chloupky (na rozdíl od laseru). Ošetření je navíc rychlejší, než laser. IPL je o něco levnější než laser. Co se týče účinnosti, tak zastánci této metody deklarují u nových a kvalitních přístrojů stejné účinky jako při depilaci laserem.

Soutěž o domácí IPL epilátor BaByliss v hodnotě 10 000 korun

Laserová depilace intimních partií

Laserová depilace intimních partií je čím dál tím oblíbenější. Už vás nebaví se každé dva dny holit? Navíc problémy se zarůstajícími chloupky patří k evergreenům péče o intimní partie. Je na čase odhodit stud a podstoupit odstranění chloupků na intimních partiích jednou pro vždy. Záleží na vás, jak rozsáhlou depilaci zvolíte. Zda jen oblast bikin či celé intimní partie. Pokud je vám návštěva salonu přeci jen nepříjemná, můžete si domů pořídit IPL depilační přístroj.

Kvasinková infekce v těle. Jak se jí konečně zbavit!

Laserová epilace doma

V současnosti je již na trhu velké množství IPL zařízení, díky nimž si můžete dopřát trvalou depilaci v pohodlí domova. Ne každý má čas podstupovat proceduru laserové depilace v kosmetickém salonu. V mnoha kosmetických salonech mají navíc přístroje zastaralejší, než je nyní možné pořídit domů. Ceny šly dolů, zatímco úroveň a výkonnost strmě nahoru. V žádném případě se ovšem nevyplatí investovat do levného přístroje. Zaměřte se na kvalitu. Raději se domluvte s kamarádkou, sestrou či maminkou a kupte si dohromady dražší přístroj, se kterým budete spokojená, než levný, ale k ničemu.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Laserová depilace. Zbavte se chloupků skutečně navždy!