×
WomanOnly

Dieta na rok 2014: Než začnete s hubnutím, udělejte si detoxikační kúru

Přes Vánoce vám narostlo bříško a do nového roku jste si dali předsevzetí, že letos ale už vážně zhubnete? Ještě než s dietou začnete, naordinujte si detoxikační kúru, která nastartuje hubnutí.

briza-caj

Správně zvolený detox účinně pročistí organismus a nastartuje hubnutí. Vybrat si můžete bylinkový, zeleninový nebo vitaminový.

Bylinkový detox

Kúrou z bylinek podpoříte činnost žlučníku, trávicího traktu a zimou unavenému organismu dodáte potřebné enzymy, stopové prvky a vitamíny. Před zahájením diety oceníte především odvar z břízy, fenyklu, mateřídoušky, černého rybízu nebo brusinek. Pročistí organismus od škodlivých látek a nastartují metabolismus. Odvar nebo čaj popíjejte minimálně měsíc, tři šálky denně.

Čtěte také: 3 diety, které zaručeně fungují

Zeleninová kúra

Tři až pět dní jezte výhradně zeleninu. Její množství není nijak omezené. Pokud víc jak tři dny nevydržíte, čtvrtý den jezte alespoň střídměji a zeleninu konzumujte v podobě šťávy nebo koktejlu. Tento pust byste rozhodně neměla držet víc jak pět dní. Nezapomínejte, že vaše tělo potřebuje i jiné živiny, jako například bílkoviny.

Vitamínový detox

Během zimného období je většina z nás bez energie. Může za to jednak nedostatek slunečních paprsků, ale i nižší příjem vitamínů. Nastartuje svoje tělo, metabolismus a energii vitamíny. Dva dny konzumujte pouze ovocné šťávy. Nejlepší je šťáva z ananasu, která urychluje spalování tuků. Tělo pročistí jablečná šťáva, která obsahuje velké množství vlákniny. S banánovým koktejlem opatrně, obsahuje více kalorií než citrusy.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*