Menu
WomanOnly
Hubnutí

Dieta na rok 2014: Než začnete s hubnutím, udělejte si detoxikační kúru

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

11. 1. 2014

Přes Vánoce vám narostlo bříško a do nového roku jste si dali předsevzetí, že letos ale už vážně zhubnete? Ještě než s dietou začnete, naordinujte si detoxikační kúru, která nastartuje hubnutí.

 

Správně zvolený detox účinně pročistí organismus a nastartuje hubnutí. Vybrat si můžete bylinkový, zeleninový nebo vitaminový.

Bylinkový detox

Kúrou z bylinek podpoříte činnost žlučníku, trávicího traktu a zimou unavenému organismu dodáte potřebné enzymy, stopové prvky a vitamíny. Před zahájením diety oceníte především odvar z břízy, fenyklu, mateřídoušky, černého rybízu nebo brusinek. Pročistí organismus od škodlivých látek a nastartují metabolismus. Odvar nebo čaj popíjejte minimálně měsíc, tři šálky denně.

3 diety, které zaručeně fungují: Ananasem se zbavíte až kila denně

Zeleninová kúra

Tři až pět dní jezte výhradně zeleninu. Její množství není nijak omezené. Pokud víc jak tři dny nevydržíte, čtvrtý den jezte alespoň střídměji a zeleninu konzumujte v podobě šťávy nebo koktejlu. Tento pust byste rozhodně neměla držet víc jak pět dní. Nezapomínejte, že vaše tělo potřebuje i jiné živiny, jako například bílkoviny.

Vitamínový detox

Během zimného období je většina z nás bez energie. Může za to jednak nedostatek slunečních paprsků, ale i nižší příjem vitamínů. Nastartuje svoje tělo, metabolismus a energii vitamíny. Dva dny konzumujte pouze ovocné šťávy. Nejlepší je šťáva z ananasu, která urychluje spalování tuků. Tělo pročistí jablečná šťáva, která obsahuje velké množství vlákniny. S banánovým koktejlem opatrně, obsahuje více kalorií než citrusy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dieta na rok 2014: Než začnete s hubnutím, udělejte si detoxikační kúru