Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Dlouhodobé používání kondicionéru zničí vaše vlasy. Jak jim škodí?

Redakce

Redakce

20. 11. 2017

Vlasy jsou vizitkou každé ženy. Mnohdy i na úkor náležité domácí péče nevypadají dobře nebo dle její představy. Jak je to s kondicionéry a jejich vlivem na lidský vlas?

Technika v rámci používání kondicionéru spočívá na bázi, kdy dojde k obalení vlasu a následnému uhlazení. Tímto dochází k regulaci negativního náboje. Kondicionér neplní jen účel pro efektivní rozčesání vlasů. I když je uváděn zároveň jako ochrana před vnějšími vlivy. Nicméně dlouhodobé používání kondicionéru zničí vaše vlasy.

Dlouhodobé používání kondicionéru v roli nepřítele

Nejen pro lepší úpravu vlasů po umytí šamponem je používán kondicionér. Avšak kondicionéry obsahují složky, které jsou nazývány surfaktanty. Jedná se v podstatě o stejné molekuly, které se používají v prostředcích na mytí. Ve výsledné fázi v rámci negativních účinků dochází k oslabení svrchní vrstvy vlasu. Nejen značným množstvím a častým používáním se tak ničí kutikula. Touto cestou dochází k oslabení chemické ochrany a tím dlouhodobé používání kondicionéru poškozuje vaše vlasy.

Jojobový olej na problematickou pleť či suché vlasy. Proč tak pomáhá?

Hrozba v podobě sulfátů a parabenů

Jedná se o látky, kterým je záhodno se ve vlasové kosmetice zcela vyhnout. Parabeny jsou konzervanty, které se v podstatě chovají jako hormony. Zároveň je diskutabilní eventualitou, že mohou být i rakovinotvorné, přestože to zatím nebylo vědecky na základě studií prokázáno.

Sulfáty v přípravku zvyšují pěnění, tím navozují klamný dojem účinnosti. Nicméně tomu tak není. Naopak nejčastěji používané sulfáty Sodium Lauryl Sulfate a Sodium Sulfate působí jako ničitelé ochranné bariéry pokožky, jsou toxické a dráždí nejen pokožku hlavy.

Silikony nerozpustné ve vodě aneb nebezpečí pro vlasy

Silikony nejsou doslova až tak zdraví škodlivé, nicméně lidským vlasům neprospívají. Byť se to na první pohled může zdát jako mylné, neboť ze začátku se jeví, že vlasy po silikonech oplývají leskem, působí svěže a zdravě. Lépe se rozčesávají.

Ale! V případě silikonů nerozpustných ve vodě se po určitém čase používání vlas stává těžkým a ztratí výživu, lesk, pevnost a začne se lámat. Dlouhodobý negativní účinek silikonů nerozsputných ve vodě má za následek, že používáním kondicionéru se zničí vaše vlasy. Nejenže vlasy u hlavy těžknou, konce jsou velmi suché a roztřepené, vlas je matný a je zcela bez lesku, ale stejně tak i pokožka hlavy je podrážděná.

Co na roztřepené konečky vlasů? Oleje, masky a přípravky, které pomohou

Rovněž kondicionér disponující značným množstvím obdobných olejových složek, které plní funkci obalení lidského vlasu, následného dodání objemu, zářivého vzhledu a lepšího rozčesání, má škodlivý efekt na vlasy. Po čase vlasy ztratí na kvalitě a jsou zcela poškozeny.

Řešení neboli vhodná alternativa

Zde se vyplatí vsadit na profesionální vlasovou kosmetiku. S kvalitním kondicionérem to je jako s parfémem. Jestliže máte originální parfém, vydrží vám intenzivní vůně po celý den. Stejně je tomu tak u kondicionéru. Pokud zakoupíte kvalitní kondicionér bez obsahu veškerých výše uvedených škodlivých složek, výsledek bude patrný na pohled i na dotyk.

Profesionální kosmetika je rovněž efektivnější nejen v rámci působení. Výrobci hodnotné vlasové kosmetiky nahrazují nejen sulfáty jemnější variantou, mezi které náleží například látky či výtažky z aloe vera, kokosového oleje nebo obilí. Stejně tak silikony rozpustné ve vodě, které se nachází v profesionální kosmetice, se na vlasech neusazují. Pouze se vymyjí neboli odstraní při oplachování.

Olej na vlasy. Proč ho ženy s krásnými vlasy zařazují do péče a jaký vybrat?

Adekvátní volbu poskytuje i přírodní kosmetika, kde jsou silikony nahrazeny, jako například jojobovým olejem nebo skvalenem, což je sloučenina získaná z olivového oleje.

Ohodnoťte tento článek:
2,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dlouhodobé používání kondicionéru zničí vaše vlasy. Jak jim škodí?