Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak léčit chřipku? Máme 5 zaručených receptů, které vám uleví

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

24. 10. 2014

Trápí vás chřipka nebo viróza? Bolí vás tělo, máte zvýšenou teplotu a celkově se cítíte mizerně? Vyzkoušejte naše osvědčené rady, díky nimž se vám zaručeně uleví.

Tak jako každý rok na nás v tomto období číhá chřipka, a to doslova na každém roku. Než poběžíte do lékárny a začnete se dopovat léky, vyzkoušejte některou z babských rad. Už za víkend by se vám mohlo ulevit.

Vypoťte se s česnekem

Dejte si cokoli s česnekem, který stimuluje pocení. Navíc látky obsažené v česneku pročistí dýchací cesty a zlepší odkašlávání.

Uvolněte krk

Zahleněný krk skvěle uvolní skořicový čaj se lžičkou medu a trochou mléka. Na sliznice navíc působí antibakteriálně. Uvolnit jej můžete také kloktáním odvaru z heřmánku.

Jak léčit kašel a nachlazení? Vede med, zázvor a bylinné čaje

Povzbuďte imunitu

Kombinace medu a křenu dokáže stimulovat imunitu. Křen obsahuje řadu důležitých vitamínů a má dezinfekční a antibiotické účinky. Nastrouhaný křen smíchaný s medem užívejte po lžičkách sedmkrát denně.

Zbavte se teploty

Vysokou teplotu sníží octové zábaly chodidel. Ručník namočte v octu, nohy zabalte a ještě překryjte suchým ručníkem. Velmi vysokou horečku sníží studené zábaly těla. Namočte prostěradlo, zabalte se do něho a přikryjte se suchou osuškou. Po chvíli se osprchujte a uložte se už pouze do suchého.

Jak rozpoznat chřipku od angíny či nachlazení? Přehled příznaků

Jak na bolest v krku?

Od bolesti v krku uleví Priessnitzův obklad. Ve studené vodě namočte šátek nebo utěrku a omotejte jí krk, přes ni pak igelitový sáček a na zábal pak ještě suchý ručník nebo šátek. Nechte působit asi půl hodiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak léčit chřipku? Máme 5 zaručených receptů, které vám uleví