Menu
WomanOnly
Psychologie

Nastartujte pozitivní myšlení. Pomůže vám do života dostat štěstí i peníze

Pozitivní myšlení není jen otřepané klišé. Skutečně funguje a může změnit celý váš život. Ze všeho nejtěžší je však kontrola našich myšlenek a samotné umění pozitivně myslet. Není k tomu zapotřebí žádného zvláštního talentu, pozitivně myslet může každý. Ale bez pevné vůle a sebekontroly se neobejdete. Bez víry v sebe sama, v lepší svět a ve smysl lidské existence člověk ztrácí vůli k životu. Jaký je rozdíl mezi tím, když člověk nežije, ale jen přežívá asi všichni víme. A vzdávat předem naše životní bitvy – není to škoda?

Jak pozitivně myslet a eliminovat ze svého života negativní myšlenky

Možná si říkáte, že si nezasloužíte být šťastní, úspěšní, bohatí, zdraví a zamilovaní. Ale přejte to aspoň druhým. Vysílejte pozitivní myšlenky a životní optimismus všude tam, kam je to potřeba. A pokud chcete trochu myslet na sebe, snažte se být vždy veselí a usměvaví, vyrovnaní a s klidnou myslí, upřímní a pokorní, jen tak si do života přitáhnete to čisté a dobré, co potřebujete. Důležité je tomu věřit, nesmíte nikdy pochybovat! Jinak vaše pozitivní myšlení zcela ztratí smysl.

Copak není toho všude dost? Negativní zprávy, kam se podíváte, naštvaní, nespokojení a věčně si na něco stěžující lidé. Ono se to lehko řekne, že? Ale znáte ty lidi, kteří se usmívají i když mají své těžkosti, kteří se umí radovat z maličkostí a váží si každého dne, kdy mohou otevřít oči? Žijí skromně a nechtějí více, pomáhají druhým, nestěžují si a přijímají život takový, jaký je. Být šťastný a spokojený v jakékoliv situaci, to je umění.

A ti, kteří to neumí se čas od času seznamují s příběhy lidí, kteří jsou na tom podstatně hůře. Teprve pak si dokáží uvědomit, jaké vlastně mají ve svém životě štěstí.

Hormony štěstí a koktejl euforie v našem mozku. Zfetovat se můžete i z jídla.

Zákon přitažlivosti: co vysíláme, to také přitahujeme

Mnozí lidé mají tendence obklopovat se šťastnými a úspěšnými lidmi. Existuje zákon přitažlivosti, který spočívá tom, že co vysíláme, to také přitahujeme. Zkuste zapřemýšlet nad tím, proč stále potkáváte stejný typ lidí, proč neustále narážíte na stejné problémy v partnerských vztazích, proč se vám vyhýbají peníze nebo se vám nedaří prorazit v práci? Všechno je totiž o tom, kým jste právě vy. O tom, jak žijete, jak se chováte, jak myslíte, v jakém prostředí jste vyrůstali a dokonce i o tom, jaké osudy měli vaši předkové.

Sestavte si rodokmen a uchovejte památku na své předky pro další generace?

To, kým jste a jakým jste člověkem, se dá snadno navnímat a nacítit, a to i podvědomě. Víte, jak se to říká: někdo “smrdí korunou”, jiný člověk vyzařuje úspěch a entuziasmus. Dokážeme vnímat energetický obal člověka, neboli jeho auru, a to již z dálky. Poznáte, kdo myslí negativně, je vzteklý, kdo je agresivní a nebezpečný, kdo je manipulátor, kdo je snadno ovlivnitelný, kdo je úspěšný či kdo je nemocný. Stačí se jen dobře dívat, mít oči otevřené a všímat si maličkostí. A přesně tak se i druzí dívají na vás.

Konkrétní typy lidi přitahují pouliční zlodějíčky či žebráky, svědky Jehovovy, podvodníky, ale třeba také “anděly” žijící mezi námi, kteří vám dokáží rozzářit den i obyčejným úsměvem nebo jediným slovem či pozdravem na ulici. Každý dostane to, co právě potřebuje.

Jak si do života přitáhnout peníze?

“Můžeme si do života přitahovat, co chceme, třeba i peníze. Vždy ale riskujeme, že si tvorbu sami svou nedokonalostí pokazíme. Je totiž důležité mít silné a čisté myšlenky bez jakýchkoliv pochybností a nechat Vesmír tvořit, žít podle toho, co nám přináší. Chce to silnou pránu (životní sílu), sattvu (čistotu mysli) a silnou shraddhu (vnitřní víru) – hlubokou víru, že nám Vesmír dá vždy správné množství toho, co potřebujeme.

Jak se stravovat v zimě podle ájurvédy, proč nepít kávu a jak si posílit imunitu?

Ale nemluvit mu do té tvorby je náročné, jsme jen lidé a máme své touhy a chtění (tj. udržet čistotu mysli je náročné). Je pak potřeba rozlišovat mezi nerovnovážnou nečinností – voláním nezpracovaných tužeb a přáními mysli/ega, která se snaží o kontrolu, a čistým vnitřním (vesmírným) impulsem,” říká ajurvédská terapeutka Andrea Lazarská.

3 minuty pro štěstí – deník pozitivního myšlení

Psychoterapeuté doporučují na konci každého dne shrnout si všechno pozitivní, příjemné a krásné, co se vám za den stalo. Na koho jste se usmáli, kdo se usmál na vás, komu jste pomohli, co se vám podařilo, na co jste pyšní, čeho jste dosáhli, v čem jste se překonali, z čeho jste měli radost, kdo vás potěšil a tak dále. Tyto šťastné a pozitivní životní okamžiky totiž hledáme mnohdy daleko obtížněji, než ty negativní. Většinou si mnohem snáze vybavíme všechny křivdy, neúspěchy, to, co nás naštvalo a co nás zklamalo.

K tomuto účelu může například skvěle posloužit i zapisovací kniha doplněná krásnými motivačními citáty a obrázky s názvem 3 minuty pro štěstí od Moniky Kopřivové z vydavatelství Familium. Slouží k zachycení pozitivních okamžiků vašeho života po celý rok.

Pozitivní afirmace a jak s nimi pracovat

Pozitivní afirmace jsou krátké věty silného významu, které jsou určeny k tomu, abychom je měli neustále na očích. Můžeme si je opakovat jako mantry, mít je někde napsané a nalepené, abychom si je stále připomínali. Jde o sílu myšlenky a její pozitivní význam. Účelem pozitivních afirmací je změnit svůj život k lepšímu.

Příklady pozitivních afirmací:

Mám se ráda. Jsem zdravá. Umím zvládat to, co život přináší. Den ode dne se cítím lépe. Umím říkat ne. Co vysílám, to také přitahuji. Jsem tvůrce svého života. Potkala jsem muže svých snů. Jsem na správné životní cestě. Přitahuji do svého života úspěch. Brzy zbohatnu. Já jsem já. Jsem sama sebou. Jsem šťastná a spokojená. Nikdo a nic mě nevybočí z mé rovnováhy. Učím se kontrolovat své emoce. Usmívám se na všechny každý den…

Pomocí těchto afirmací a pozitivního myšlení může člověk dosáhnout i velkých cílů, může se uzdravit z vážné nemoci, naučit se rozumět sám sobě a kontrolovat svoji mysl i své emoce. Tato práce člověka sama na sobě vede ke kvalitnímu a lepšímu životu, dosažení úspěchu a rovnováhy, pomoci sám sobě i druhým. Oč je tohle lepší než žít v přesvědčení, že náš život stojí za psí lejno, nic si nezasloužíme, nemáme rádi sami sebe a nežijeme, jenom přežíváme a čekáme na smrt, až tohle pozemské utrpení skončí?!

Příznaky transformace vědomí aneb jak nemít toxickou mysl?

Ať už se nacházíme v jakékoliv životní situaci, důležité je nikdy neztrácet víru. Věřit, že tohle není napořád a že je v naší moci to změnit. Umět být šťastný za jakýchkoli podmínek a vytvořit si takovou budoucnost, jakou si přejeme pro nás i pro naše děti. Vždyť my sami jsme přece tvůrci svého života – a může být přesně tak šťastný, radostný a naplněný, jak jej vidíme ve svých snech.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nastartujte pozitivní myšlení. Pomůže vám do života dostat štěstí i peníze