Menu
WomanOnly
Esoterika

Co je aura člověka či rostliny a co označují její barvy?

Někteří lidé dokáží vidět auru. Jsou ti, kteří se tím chvástají a vybírají za to peníze. Jsou ale i ti, kteří tuto svou schopnost tají, a tak se o tom nikdy nedozvíte. Možná jste i vy někdy zaregistrovali zvláštní vjemy nebo pocit, když vstoupil cizí člověk do místnosti. Co je to vlastně aura a proč o ní ezoterikové tolik básní?

Aura je energetický obal astrálního těla každé živé bytosti. Vyzařuje až do vzdálenosti několika metrů. Její intenzita se mění v závislosti na proměnlivosti prostoru a času. Například ji silně ovlivňují naše emoce. Citlivější osoby se senzibilními schopnostmi mohou auru vidět jako stupnici různých barev, anebo jinak řečeno barevnou duhu různé intenzity. Auru dnes již dokáží detekovat a fotografovat speciální přístroje.

Aura člověka a její vibrační pole

Rozlišujeme čtyři druhy vibračního pole, které nás obklopuje – éterické, emoční, mentální a duchovní. Éterické pole je nejblíže fyzickému tělu a vyzařuje až na vzdálenosti pěti metrů a reaguje na impulzy, které přicházejí z mentálního pole. Pozitivně jej ovlivňuje pobyt v přírodě a přímý kontakt s přirozeným prostředím naší planety.

Emocionální pole je v neustálém pohybu a reaguje na proměnlivost našich emocí. Také toto pole může vyzařovat do vzdálenosti až několika metrů. Velmi silně se zde projevuje například strach a agresivita nebo naopak radost, láska a přátelství.

Mentální pole má své silné vyzařování, které je silnější než u předešlých vibračních polí, a obsahuje veškeré myšlenkové, racionální i intuitivní aspekty. Duchovní pole má pak nejvyšší frekvenci vibrací.

Čakry a jejich význam. Jak je uvolnit?

Energetický vampyrismus

Auru je potřeba také chránit. Osoby se slabším vyzařování nebo trhlinami velmi snadno podléhají takzvaným energetickým upírům a negativní energii, která k nim může velice snadno proniknout. Aura děravá jako cedník propouští cokoli, co nám může ublížit. Člověk, který se nedokáže patřičně chránit, velmi snadno podlehne vlivům jiné osoby a stává se tak i předmětem snadné manipulace. Jsou lidé, kteří do sebe všechno nasávají jako houby, což jim ve výsledku značně ubližuje. Nakonec jsou velmi unavení, oslabení a nemocní. Je to stejné, jako když vás napadne zhoubná nemoc nebo parazit.

Jak si můžeme zajistit potřebnou ochranu a pomoci zbavit se nežádoucích sil a negativní energie? Především je důležité snažit se myslet pozitivně, chovat se čestně a mít v sobě hlubokou pokoru a důvěru v život. Vždy bychom se měli snažit druhým pomáhat, ale také znát svou vlastní cenu a být asertivní. Osobní síla podpořená vhodnou stravou, fyzickým cvičením, eliminací návykových látek a zbytečně užívaných léků a drog nám může také pomoci.

Skvělé jsou různé meditace a imaginace, které nám pomáhají vizuálně chránit náš energetický obal a nepropouštět nežádoucí a vtíravé myšlenky. Pomůže i návštěva lesa a objímání stromů. Tímto způsobem si také krásně vyčistíme a uzavřeme auru, která rovněž zesílí své pozitivní vyřazování. V praxi je to všechno, pravda, složitější, ale proč se o to nesnažit, viďte?

Proč věříte horoskopům a esoterice, a proč některá znamení jí podléhají více

Negativní aura

Možná jste si sami všimli, že k sobě přitahujete stále stejné osoby. Není se čemu divit, podobné energie si prostě k sobě vždycky najdou cestu. Ne nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá. Zkrátka a dobře platí, že jaké myšlenky a jakou energii budete vysílat, právě taková se k vám vrátí. To mějte na paměti až budete třeba pomlouvat kamarádku nebo začnete podléhat pesimismu.

Jsou lidé, kteří jsou nám hned sympatičtí a přitahuje nás jejich pozitivní energie. Třeba právě naše vlastní vyčerpanost nás vybízí k tomu, abychom si prostřednictvím docela obyčejného úsměvu nebo lidské laskavosti dobili baterky. Tahle výměna energií je naprosto v pořádku. Jsou zkrátka lidé, kteří kolem sebe šíří dobrou náladu a ostatním je v jejich přítomnosti dobře. Určitě jste ale i někdy zaznamenali zvláštní svíravý pocit, když vstoupil konkrétní člověk do místnosti nebo jste na ulici potkali člověka, kterému byste se z vám neznámého důvodu snažili okamžitě vyhnout. Dejte na svou intuici a vyhýbejte se lidem, kteří vás takzvaně vysávají. Bohužel to často bývají i naši nejbližší nebo příslušníci vlastní rodiny.

Sexuální touhy podle horoskopu: Je libo fetiš nebo sadomaso?

Aura – barvy a jejich význam

Každá barva zastoupená v naší auře má svůj význam. Pomocí barev lze ale také velmi snadno ovlivnit náladu, anebo dokonce i léčit. Barvy naší aury úzce souvisí s tím, kterými barvami se rádi obklopujeme, které pro sebe potřebujeme, a které nás naopak velmi dráždí. Souvisí i s tím, jak se oblékáme, a jaké barvy oblečení preferujeme. Zkuste se sami zamyslet nad tím, které barvy máte rádi a přinášejí vám pohodu a klid, a které vás naopak provokují a snažíte se jim vyhýbat.

Bílá – má v sobě celé barevné spektrum a je symbolem čistoty a duchovního poznání, i když může u někoho vyvolávat pocit sterility, prázdnoty nebo nepříjemného nemocničního prostředí. Představuje spiritualitu a touhu po vyšším poznání.

Černá – v oblečení bývá znakem elegance, v auře je symbolem negativního myšlení a špatného zdraví. Černé barvě se raději vyhýbejte. Ne nadarmo se o ní hovoří jako o negativní barvě představující odvrácené stránky života. Je vlastně přirozeným protipólem k životu, proto při zastoupení v auře ukazuje na silně negativní myšlení, zlo, nemoc nebo zánik života. Patří zde i různé odstíny šedé nebo tmavé hnědé barvy, černá a hnědočervená barva též ukazují strach.

Modrá – tato barva je symbolem uzdravení, klidu, harmonie, věrnosti a moudrosti, ale též jisté uzavřenosti, emočního chladu a sklonu k melancholii a depresím. Záleží na jejím odstínu.

Zelená – ukazuje na přirozenost a sounáležitost s přírodou, praktičnost, klid, sklon k sebeobětování, přátelství, empatii a altruismus, ale její tmavší odstíny mohou představovat sebestřednost, přílišný materialismus a přízemnost

Zvěrokruh a jídlo. Jak se stravují jednotlivá znamení horoskopu?

Fialová – je duchovní barva, vypovídá o bohaté fantazii, dobré intuici a uměleckých schopnostech, ale i o jisté uzavřenosti, silné individualitě nebo až aroganci

Žlutá – intelektuální barva symbolizující optimismus, veselí, bystrost, racionální myšlení a organizační schopnosti, silně žlutou mívají i manipulátoři a sobci, citrónově žlutou nebo zelenožlutou nedůvěryhodné a prolhané osoby

Růžová – představuje emotivitu, jemnost a cit, ale některé odstíny také naivitu, infantilnost, nezralost, přehnanou potřebu pečovat o druhé

Oranžová – ukazuje na sebedůvěru a inteligencí, někdy zaujetí člověka sama sebou

Červená – představuje vitalitu a dobré zdraví, sexualitu, ctižádost, ale různé odstíny i přehnané pudy a vášně, agresivitu nebo sníženou schopnost sebeovládání

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co je aura člověka či rostliny a co označují její barvy?