Menu
WomanOnly
Krása

Jak neodolatelně vonět celý den! Hlavní triky a chyby, kterých se dopouštíme

Redakce

Redakce

16. 3. 2018

Všechny chceme krásně vonět. Mnohé z nás to stojí nespočet hodin i spoustu peněz, než najdou svou ideální vůni.

Jsou ženy, které když vejdou do místnosti, okamžitě ji svou vůní doslova naplní. Přítomným mužům se zatají dech. Chtěla byste to také dokázat? Máme pro vás 10 tipů, jak docílit dlouhotrvající vůně a cítit se svěže i v ten nejuspěchanější den.

Začněte výběrem vaší ideální vůně

To může být nejtěžší. Můžete si vybrat z mnoha vůní postavených z nejrůznějších bylin, květin a koření. Doporučujeme navštívit místní parfumerii. Zkoušejte, vyřazujte, vyberte favority. Vezměte si domů alespoň 3 vzorky a požádejte své blízké a kamarády o jejich názory, která z vůní se k vám hodí nejvíce.

Poznejte svou vůni

Jakmile si vyberete vaši vůni, vyhledejte si o ní všechny dostupné informace. Při koupi si dejte pozor, zda kupujete parfém nebo toaletní vodu, protože je v tom velký rozdíl. Parfém je mnohem koncetrovanější a bude vonět déle, zatímco toaletku musíte nanášet častěji. Zjistěte si také, z jakých esencí se váš oblíbený parfém skládá a držte se jich i při výběru dalších kosmetických přípravků, ať je to růže, vanilka, santalové dřevo nebo cokoliv jiného, co vás zaujme.

Vyberte si sprchový gel s totožnými přísadami

Aby vůně vydržela celý den, je vhodné ji vrstvit. Takže jakmile objevíte svůj oblíbený parfém, investujte nějaký čas i do hledání a výběru mycího gelu se stejnými přísadami. Tím vytvoříte skvělý základ pro to, aby váš parfém vydržel vonět celý den.

Používejte tělové mléko s obsahem stejných esencí

Umyjte se a zjemněte pokožku tělovým mlékem stejné vůně. Tak zajistíte, že vaše kůže absorbuje vonné přísady, které jste si vybrala, a bude krásně vonět celý den. Některé kosmetické společnosti prodávají parfém, sprchový gel a tělové mléko v sadě, není však problém hledat vlastní mycí gel a pleťové mléko dle obsažených složek.

Pod parfém naneste vrstvu oleje

Parfém zpravidla rychleji vysychá na suché kůži. Přidáním malého množství oleje zajistíte, že budete krásně vonět celý den. Pod parfém je vhodný například kokosový olej kvůli jeho smetanové vůni a blahodárným účinkům na pleť . Můžete použít i vitamin E nebo jakýkoliv jiný olej, který se vám líbí.

Nanášejte parfém efektivně

Dalším klíčem k prodloužení účinku vaší vůně je efektivní nanášení parfému. Vonné esence se aktivují teplem, proto rozstřikujte vůni na místa, kde můžete cítit srdeční tep, jako je krk, zápěstí, vnitřní strana loktů i oblasti pod koleny. Pokud chcete lehčí vůni, nastříkejte parfém do vzduchu a vejděte do něj.

Provoňte parfémem také oblečení

Postříkejte bundy, svetry i ostatní vrstvy oblečení, které pohlcují vaši oblíbenou vůni. Nemusíte se během dne stříkat parfémem opakovaně, protože oblečení vůni pojme a bude ji šířit do okolí. Oblečení nevoňte každý den, stačí znovu až po vyprání.

Noste cestovní verzi parfému u sebe

Pokud parfém začne v průběhu dne vyprchávat, navoňte se znovu. Výrobci kosmetiky dodávají na trh i voňavky cestovních rozměrů nebo malé kuličkové deodoranty, které jsou cenově dostupné. Tato malá investice se jistě vyplatí, až budete rovnou z práce pospíchat na schůzku a budete se chtít osvěžit i bez sprchovaní.

Přidejte kapku parfémovaného oleje i do šamponu

Parfémový olej je klíčem k dlouhotrvající vůni. Některé parfémy seženete i ve formě oleje. Případně si pořiďte olej s esencí, která ve vašem oblíbeném parfému převládá. Kapku oleje můžete přidat do pleťového mléka nebo do šamponu. Když zatřesete hlavou nebo pohodíte vlasy, budete doslova neodolatelná.

Vyhněte se ostrým potravinám

Chcete-li vonět krásně celý den, vyhněte se konzumaci výrazných pochutin, jako česnek, cibule, kari a červené maso, které svůj odér vylučují do pórů. Snažte se jíst více ovoce a ořechů. I když budete zcela dodržovat všechna ostatní doporučení, špatné stravovací návyky mohou doslova sabotovat vaši vůni. Ujistěte se, že vše, co jíte, je čerstvé, abyste se cítila čerstvě i vy!

Máte svůj oblíbený parfém, nebo ho ještě hledáte? Kupujete si pokaždé stejnou vůni, nebo parfémy střídáte? Napište nám do komentářů, která vůně učarovala právě vám.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak neodolatelně vonět celý den! Hlavní triky a chyby, kterých se dopouštíme