×
WomanOnly

Jak se naučit žít sama? Realizujte díky samotě své sny

Osamělý život bez partnera a bez dětí je noční můrou mnoha žen. To, že jste sama však neznamená, že musíte být osamělá. A že jste single, neznamená, že musíte být nešťastná. Jak se naučit žít sama?

Jak se naučit žít sama
Zdroj: pixabay.com

Jak začít žít sama

Ať už jste se právě rozešla s přítelem, anebo se odstěhovala od rodičů, začátky života, kdy kopete jen sama za sebe, bývají nejtěžší. Aby se však tíživá samota najednou proměnila v nejlepší věc na světě, musíte si uvědomit, že život nežijete pro druhé, nýbrž pro sebe.

Jak se naučit žít sama – soustřeďte se na sebe

Řečeno slovy Aristotela, člověk je tvor společenský, a tak není divu, že je nám společnost druhých příjemná, avšak na druhou stranu – člověk je především individuum. Proto nepochybně platí, že nejdůležitějším člověkem ve vašem životě jste vy. Samota znamená nikoli osamělost – samota znamená možnost začít konečně žít život podle sebe.

Jak se naučit žít sama – realizujte se

Pokud nyní žijete sama, myslete na to, že pravděpodobně jde jen o dočasný stav. Neměla byste se ho snažit jenom přežít, ale právě naopak si ho užít. Využijte toho, že právě teď se nemusíte na nikoho ohlížet. Samota vám dává možnost plně realizovat své nesplněné sny a neuskutečněné plány.

Jak žít sama – zkuste nové aktivity

Nemusí přitom jít o nic typu projít Afriku pěšky nebo vystoupat na Mount Everest. Ale proč se třeba nepřihlásit do kurzu malování, nezačít cvičit pilates, anebo se učit francouzsky? Nyní jste pánem svého času a nikdo nemá právo říkat vám, zda jste se náhodou nezbláznili, ať už se rozhodnete realizovat jakýkoli nápad.

Pokud máte problém svůj volný čas vyplnit, plánujte. Pořiďte si diář či notýsek, a všechny zajímavé akce a věci, o kterých uslyšíte, si zapisujte. Až se jednou ráno probudíte, a podíváte se, co vše můžete dnes dělat, zjistíte, že nenudit se je opravdu snadné.

Jak žít sama – zaměřte se na kariéru

Dobu, kdy jste sama, můžete také využít k tomu, abyste se zamyslela, zda jste ve své současné práci opravdu spokojená. Je to doba, kdy se můžete plně soustředit na svou kariéru a zhodnotit, zda vám vaše místo poskytuje dostatek prostoru pro růst. Máte pocit, že máte navíc? Zkuste se porozhlédnout po dalších možnostech. Nemusíte hned dávat výpověď, ale zjistěte, co byste mohla mít jinde.

Jak žít sama – podnikejte

Pokud vás nenaplňuje vaše profese, i to se dá řešit, a ideální doba je na to právě teď, kdy můžete všechen svůj volný čas věnovat sobě. Přitom nemusíte začít studovat jinou školu, mnohdy stačí udělat si rekvalifikační kurz, který budete mít za pár týdnů hotový.

A stejně tak je doba, kdy nemáte žádné závazky, je ideální dobou na to, začít samostatně podnikat, třeba s tou novou kvalifikací. Nyní jste v situaci, kdy si můžete dovolit nové, i třeba krkolomné začátky. A pokud by to nevyšlo, bude vás hřát pocit, že jste to alespoň zkusila.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*