Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak se naučit žít sama? Realizujte díky samotě své sny

Adéla Lišková

Adéla Lišková

9. 12. 2019

Osamělý život bez partnera a bez dětí je noční můrou mnoha žen. To, že jste sama však neznamená, že musíte být osamělá. A že jste single, neznamená, že musíte být nešťastná. Využijte vaší samotu na maximum a najděte v ní výhody, které vám může většina zadaných žen závidět!

Jak začít žít sama

Ať už jste se právě rozešla s přítelem, anebo se odstěhovala od rodičů, začátky života, kdy kopete jen sama za sebe, bývají nejtěžší. Aby se však tíživá samota najednou proměnila v nejlepší věc na světě, musíte si uvědomit, že život nežijete pro druhé, nýbrž pro sebe.

Strach z opuštění může stát za důvodem proč být single

Soustřeďte se na sebe

Řečeno slovy Aristotela, člověk je tvor společenský, a tak není divu, že je nám společnost druhých příjemná, avšak na druhou stranu – člověk je především individuum. Proto nepochybně platí, že nejdůležitějším člověkem ve vašem životě jste vy. Samota znamená nikoli osamělost – samota znamená možnost začít konečně žít život podle sebe, bez manipulací z vašeho nejbližšího okolí.

Realizujte se

Pokud nyní žijete sama, myslete na to, že pravděpodobně jde jen o dočasný stav. Neměla byste se ho snažit jenom přežít, ale právě naopak si ho užít. Využijte toho, že právě teď se nemusíte na nikoho ohlížet. Samota vám dává možnost plně realizovat své nesplněné sny a neuskutečněné plány. Je pravděpodobné, že tento stav nemusí trvat dlouho, proto neotálejte a stihněte toho co nejvíce, dokud můžete.

Jak se seznámit po rozvodu. 7 neocenitelných tipů, jak (ne)zůstat sama!

Zkuste nové aktivity

Nemusí přitom jít o nic typu projít Afriku pěšky nebo vystoupat na Mount Everest. Ale proč se třeba nepřihlásit do kurzu malování, nezačít cvičit pilates, anebo se učit francouzsky? Nyní jste pánem svého času a nikdo nemá příležitost říkat vám, zda jste se náhodou nezbláznila, ať už se rozhodnete realizovat jakýkoli nápad.

Pokud máte problém svůj volný čas vyplnit, plánujte. Pořiďte si diář či notýsek, a všechny zajímavé akce a věci, o kterých uslyšíte, si zapisujte. Až se jednou ráno probudíte, a podíváte se, co vše můžete dnes dělat, zjistíte, že nudit se, je opravdu nemožné.

Zaměřte se na kariéru

Dobu, kdy jste sama, můžete také využít k tomu, abyste se zamyslela, zda jste ve své současné práci opravdu spokojená. Je to doba, kdy se můžete plně soustředit na svou kariéru a zhodnotit, zda vám vaše místo poskytuje dostatek prostoru pro růst. Máte pocit, že máte navíc? Zkuste se porozhlédnout po dalších možnostech. Nemusíte hned dávat výpověď, ale zjistěte, co byste mohla mít jinde. Navíc nová práce znamená příležitost poznat řadu nových lidí a třeba tak ukončit vaší samotu, pokud je vám nepříjemná.

Jak najít ideálního partnera a proč má někdo příliš vysoké nároky?

Podnikejte

Pokud vás nenaplňuje vaše profese, i to se dá řešit, a ideální doba je na to právě teď, kdy můžete všechen svůj volný čas věnovat sobě a rozvoji vašeho podnikatelského nápadu. Přitom nemusíte začít studovat jinou školu, mnohdy stačí udělat si rekvalifikační kurz, který budete mít za pár týdnů hotový.

Nyní jste v situaci, kdy si můžete dovolit nové, i třeba krkolomné začátky. A pokud by to nevyšlo, bude vás hřát pocit, že jste to alespoň zkusila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se naučit žít sama? Realizujte díky samotě své sny