×
WomanOnly

Jak se seznámit na seznamce? Na nic si nehrajte a skutečně se zajímejte

Jak se seznámit na seznamce

Online seznamování se stává tak trochu disciplínou. Konkurence je velká a ne vždy vítězí jen svaly, prestiž a peníze. Víte, jak se seznámit na internetu?

Jak vybrat správnou online seznamku

Seznamky – je jich plný internet. Vybrat tu pravou může být oříšek. Odborníci na vztahy a online seznamování doporučují vsadit na placené seznamky. Jak se říká: “Co je zadarmo, za nic nestojí”. Přiznejme si to narovinu – nezávazný špás dnes najdete téměř kdekoli a zadarmo. Proto jsou placené seznamky vnímány jako ty víc seriózní a lidé, kteří si za seznamku připlatí jako ti, kteří berou online seznamování vážně.

Jak začít konverzaci na seznamce

Správné otázky: to je klíč k tomu jak uspět na seznamce

Pokud vám skutečně jde o to, aby se ze seznámení přes internet vyvinula první schůzka a následně vážný vztah, chce to víc než jen otřepané hlášky. Jak se máš? Máš moc pěknou profilovku. Koho tady hledáš? Nepotkali jsme se už někde? Nezajdeme na drink?… Možná už tušíte, kam tím míříme. První věta rovná se první dojem.

Pokud první kontakt zahájíte údernou otázkou, klišé, rozkazy, lacinými lichotkami apod., řadíte se k devíti z deseti lidí, kteří napsali dotyčné/mu pravděpodobně to samé, co vy. A ještě pravděpodobnější je možnost, že ani nedostanete odpověď.

Může to znít složitě, ale začít konverzaci na seznamce není nijak těžké. Klíčem k úspěchu je skutečný zájem o druhou osobu. Podívejte se, co o sobě píše na svém profilu a najděte společné záliby. Patří k jeho nejoblíbenějším filmům Pán prstenů? Začněte konverzaci hláškou z filmu. Baví ji bowling nebo třeba cyklistika? Zeptejte se třeba na počet ujetých kilometrů, počet shozených kuželek nebo na doporučení, kam zajít na bowling… Druhá strana si řekne: “Aha, tahle osoba vynaložila svůj volný čas na to, aby se o mně něco dozvěděla. Té stojí za to odpovědět.”

Ptejte se na to, co je skutečně důležité

Mnoho lidí nemá vůbec tušení na co se ptát na seznamce. Proto dokola omílají ty stejné dotazy na kariéru, zdravotní stav, loňskou dovolenou, bývalé partnery atd. Takové otázky mohou působit jako obyčejný výslech. Jde to i lépe. Stačí si jen uvědomit, že je na druhé straně osoba, která má, stejně jako vy, své plány, sny, obavy a výstřednosti, které ji/ho dělají jedinečným.

Pokud se naučíte správně ptát, získáte si pozornost druhé osoby mnohem dříve a efektivněji. Co se místo na výši platu nebo počet partnerů zeptat na to, jak nejraději tráví víkendy nebo která kniha nebo film ji/ho naposledy nejvíc rozesmál/a? Dotyčná/ý nabude dojmu, že vás skutečně zajímá a že ji/ho máte chuť poznat blíž.

Plánování prvního rande

Píšete si teprve pár dnů nebo dokonce i týdnů, na online vlně si skvěle rozumíte a chcete se konečně setkat tváří v tvář? Nezáleží, zda jste muž nebo žena. Převzít iniciativu a vznést návrh na rande jako první může kdokoli z vás. Zkuste být originální a tradiční pozvání do kina vyměňte za zajímavější program. Koná se u vás ve městě výstava street artu? Vaše oblíbená vinárna pořádá degustaci vín? Protějšek jistě ocení vaši originalitu při plánování prvního rande a navíc budete zajímavější než “konkurence”.

Jak se na internetu seznámit s mužem?

Nepsané pravidlo říká, že muž oslovuje ženu. Málokdy se stane, že dáma napíše první a většinou její hledání partnera na seznamce končí zasněnýma očima nad jeho profilovou fotkou a větou: “Kéž by mi někdo takový napsal.” Legrační je, že mnoho mužů by ocenilo, kdyby jim žena napsala první. I v tomto případě platí již zmíněné doporučení: Přečtěte si, co o sobě na seznamce píše, najděte společné záliby a na ty se v první zprávě zaměřte.

14 rozdílů mezi randěním s klukem a mužem

Na seznamkách najdete mnoho mužů, kteří jsou ostýchaví a doufají, že tu najdou iniciativní ženu, která jejich ego trochu povzbudí. Jsou i tací, jejichž pokusy o seznámení přes internet doprovází špatné zkušenosti a proto nejsou na seznamkách tak aktivní. Zkrátka se toho, dámy, tolik nebojte a klidně napište první.

Jak se na internetu rozhodně neseznamovat

Seznámení přes Facebook

Náhodné oslovování žen a mužů na Facebooku je velký risk i ztráta času. Spousta lidí si prostě jen vyhlídne příspěvek v nějaké skupině, rozklikne seznam lajků a podle fotky vybírá koho osloví. Takový výběr je nejenže povrchní, ale ani nefunguje. Lidé, kteří lajkují příspěvky ve Facebookových skupinách pravděpodobně vůbec nestojí o to, abyste je oslovili. Tedy pokud to není skupina, která vznikla za účelem seznámení nebo randění. Utrhnete si ostudu nebo dostanete pěkně vynadáno.

Lhaní na seznamce není sexy

Úspěšnější, krásnější, zcestovalejší, zajímavější, chytřejší… Kdo by si nepřál, aby realita odpovídala jeho profilu na seznamce? Že si uberete dva nebo tři roky je poměrně neškodné, možná až úsměvné. Všechny další lži vašemu offline Já jen uškodí. Lhát o svých zálibách, politických názorech, rodině, kariéře i životních plánech jen proto, abyste dosáhli pozvání na rande? Jen pokud to s tím druhým nemyslíte do budoucna vážně.

Věřte nebo ne, ale takové lži vždy prasknou. Mnoho průzkumů ukázalo, že lidé, kteří lžou nejsou pro druhé atraktivní. Neříkejte, že vás samotné by přitahoval člověk se sklony k neustálému lhaní. Lidé, kteří lžou jsou vnímání jako ti, kteří si nevěří, nejsou spokojení sami se sebou a trpí nízkým sebevědomím.

Dělat tlaky a urychlit seznámení

“Musíme se hned vidět, jinak to nemá cenu!” Tak tohle rozhodně nepište. Je pochopitelné, že pokud jste delší čas sami, jste netrpěliví, nemáte čas chodit kolem horké kaše a toužíte hned vědět, na čem jste. Uvědomte si, že druhá strana to tak ale mít nemusí. Hlavně jde-li o ženy. Ty jsou zdrženlivější, potřebují se cítit jistě a připraveně a nejdříve vás trochu poznat. Může to znít jako otrava, ale možná sami nakonec zjistíte, že vám tohle tempo vyhovuje.

Tykání na seznamce

Ani cizí osobě na ulici byste nezačali automaticky tykat. Slušné chování je při online seznamování základ. Tykání můžete navrhnout hned v první zprávě, ale do té doby vykejte. Je to samozřejmě jen formalita a návrh na tykání je v 99 % přijat kladně. Proč se ale neukázat v tom lepší světle jako slušný člověk?

Seznámení přes internet? A funguje to vůbec?

Statistiky mluví ve prospěch internetových seznamek. Každý třetí dlouhodobý vztah začíná na internetu. Tzn. online seznamky se postupně stávají efektivnější, než seznamování “tam venku”. Je to dáno nejen tím, že trávíme víc času v práci nebo s přáteli, ale tvoříme si více sociálních bublin a jsme opatrnější v tom, koho pustíme dovnitř.

Tvrzení, že online seznamky jsou plné úchyláků, lhářů a sňatkových podvodníků jsou nesmysl. Takové lidi totiž potkáváte i denně na ulici, na diskotékách a jezdíte s nimi autobusem. Vždy je to jen o vašem zdravém úsudku s kým se rozhodnete seznámit a jít na první rande.7 Komentáře Jak se seznámit na seznamce? Na nic si nehrajte a skutečně se zajímejte

  1. Teorie je vždy tak hezká, praxe nikoliv. Většinou to je výprodej, nebo podvod.

  2. Stalo se na placených seznamkách, že přišly chlapům e-maily od úžasných ruských krasavic, které jsou do nich hrozně zamilované, i když je v životě neviděly. Slovosled není vůbec ruský a samozřejmě jim musí poslat několik set euro, aby mu tu lásku mohly dokázat. A ještě se najde trouba, i s VŠ diplomem, který jim peníze pošle a potom se diví, že nevidí ani prachy ani Rusku. Jsem ráda, že jsem se seznámila ve městě, i když nemít tam muž tetu, kdoví, jestli by se odvážil.

  3. Ahoj Katko,
    je mi jasné, že je to stejné z obou stran. Proto mi tento článek připadá naprosto mimo realitu. V prvním oslovení napsat nějakou hlášku z filmu ….. no nevím, nemyslím, že je to úplně to pravé. Tak mě napadá, jakou filmovou hlášku by autorka článku použila, když má paní v profilu uvedeno …. „alkohol příležitostně si ho dopřeje“ ? Napadá mě jedna hláška z filmu Slavnosti sněženek, ale pak by bylo zbytečné čekat na odpověď. Z Tvého psaní usuzuji, že jsi mladší. Tam bych snad ještě chápal jistou nevybouřenost a možná i nezralost mužů o kterých píšeš. Já ovšem píši o ženách kolem 40 let. Žil jsem v bláhové naivitě, že takové ženy vědí co chtějí a když mají podaný inzerát, tak aspoň dokáží slušně odpovědět. Jak jsem byl naivní. Pár jich opravdu slušných bylo. To ano, ale když to vezmu z celkového počtu, tak je to naprosté minimum. Takže seznamka, je pro slušné lidi dost deprimující svět. Aspoň z mého pohledu to tak vidím.

  4. Ahoj Tome,
    musím říct, že naprosto s Tebou souhlasím. Beru to tedy z ženského pohledu, a to s čím se tam potýkáš ty, znám ze svého pohledu taky. Jsem na neplacené seznamce 2 roky a nic mi nevyšlo. Vídám tam kluky/chlapy, co už jsou tam zhruba ty 2 roky a neustále mi je systém seznamky nabízí, i když jsem s nimi přerušila kontakt. Těžko říct co tam přesně hledají, myslím si, že to mají jen na honění ega, aby ukázali na fotkách své svaly nebo auto, a aby si dokázali, jací jsou to samečci. Se spoustou z nich jsem byla venku, i s nimi něco měla a pak to vyšumělo a bylo tzv. ticho po pěšině. Nikdy se už neozvali, nevysvětlili nic, proč už nemají zájem a dále je vídám na seznamce. Je jim tak před třicítkou, člověk by čekal, že už se chystají usadit, ale jim se líbí jen holku oblbnout, nakecat ji, jak by s ní chtěli být i do budoucna a pak nakonec v podstatě jen holku využijí a vykašlou se na ní. A ošklivá ani žádná hloupá husa nejsem. Naopak se považuji za hezkou holku, se kterou je sranda. Je to opravdu, jak hledat jehlu v kupce sena (nebo spíš v kopě sena) 🙁 Takže už jsem nějakou naději víceméně ztratila.

  5. A teď skutečná realita. O placených seznamkách se toho dá na internetu najít spousta. Hlavně jak vám dokáží strhávat peníze z účtu. Další věc jsou falešné profily. Co si budeme namlouvat. Je potřeba človíčka udržet co nejdéle na seznamce a ne, aby se seznámil a tím přestal platit. Pak zbývají neplacené seznamky. Tam už motivace není taková. Problém je, že jsou tam ženy, co sice nehledají prince, ale „obyčejného“ muže. Je jen zvláštní, když už toho muže hledají 3 roky. Takže to vypadá na „honění“ ega, jak je „dáma“ žádaná, ale ve skutečnosti se seznámit nechce. Další věcí je navázání komunikace. Opravdu slušných žen, které umí odpovědět, je na seznamce velice málo. Je naprosto normální, že na slušné oslovení nepřijde vůbec žádná odpověď. A to nemluvím o těch frázích co jsou napsány v článku. Takže můj osobní názor je, že se můžete snažit jak chcete, ale šance, že zrovna narazíte na tu jednu jedinou jehlu v kupce sena, je velice mizivá.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*