×
WomanOnly

Léčba oparu doma. Známe 6 věcí z domácnosti, které vám pomohou

Zdroj: Shutterstock.com

Dnešní doba se může zdát jako velmi hektická a pro mnoho z nás stresující. Není tedy divu, že snížená imunita nebo psychická zátěž u nejedné z nás vyvolaly infekční onemocnění, zvané opar. Ten se může objevit jak na rtu, genitáliích nebo jako pásový opar. Ať už se objevil vhod či nevhod, určitě byl nepříjemný a každá z nás hledala způsob, jak se jej zbavit.

Špatná zpráva je, že nelze doporučit pouze jeden způsob, jak s tímto virem bojovat. Dobrá zpráva je, že existuje opravdu mnoho metod, jak toto onemocnění léčit v pohodlí domova. Určitě přijdete na to, který způsob je ten nej právě pro vás. Přestože viru, který tuto infekci způsobuje, se nikdy úplně nezbavíme, nezoufejme a dělejme všechno proto, aby mu nebylo dovoleno se projevit.

Jak na prevenci oparu

Samozřejmě, že snad nejdůležitějším bodem je prevence. Není doporučováno jíst ořechy, těstoviny, kukuřici nebo čokoládu. Naopak je vhodné pít mléko a jíst mléčné výrobky, sójové boby, maso, ryby. Pak dále je vhodný už méně lákavý česnek, cibule, mořské řasy, hlíva ústřičná, ženšen nebo třezalka. Že raději odstoupíte od preventivní péče? Nemusíte, pokud nemáte mořské řasy zrovna v oblibě, pak by měly postačit alespoň vitamíny B 12, C, E a zinek.

První pomoc při oparu

Ale pokud už je na prevenci pozdě, a opar už je na světě, nebo spíš na vašem rtu, pak už musíte jednat, a to co nejrychleji. V lékárně lze zakoupit mnoho prostředků, například krémy a gely s virostatiky, které však účinkují pouze v počáteční fázi vzniku oparu. Vždy je dobré mít po ruce tea tree olej, antiseptické roztoky a pasty či v dnešní době tak oblíbené náplasti.

Vyzkoušejte věci, které máte běžně doma

A co když je už lékárna zavřená nebo prostě těmto patokům nevěříte? Tak i pro vás máme řešení! Protože každému vyhovuje něco jiného, existuje mnoho návodů a každý z nich je třeba vyzkoušet.

Led či zubní pasta

Úplně nejjednodušším řešením může být led. Zkuste si svůj nový objev ledovat a doufat, že se zamrazí a zmizí. Pokud led nefunguje, sáhněte po zubní pastě. Ať už je od jakékoliv značky, všechny by měly fungovat stejně. Vhodné je využít tuto metodu, pokud se však nechystáte mezi lidi nebo nečekáte návštěvu. I když vám nános zubní pasty na rtech úplně nepomůže, minimálně opar přestane dále mokvat.

Černý nebo meduňkový čaj

Snad každý z nás má doma černý nebo meduňkový čaj, zkuste si přiložit spařený sáček tohoto čaje k nepříjemnému místu. Když už herpes nezmizí ani tímto způsobem, mělo by dojít k utlumení bolesti a zmenšení otoku.

Meduňka jako nejlepší uspávací prostředek. S čím ještě pomáhá?

Jogurt

Pokud chcete zkusit další metodu, koukněte se do své ledničky, zda-li v ní najdete jogurt, obsahující živé bakterie. Obvykle tyto bakterie obsahuje pouze kvalitní pochutina s nápisem jogurt. Výhodou je, že když nepomůže potřít vaši nevzhlednou část obličeje touto baštou, můžete zbytek alespoň dojíst.

Líh a aloe vera

Zatím nic z uvedeného nepomohlo? Nezoufejte, stále zbývá ještě pár možností a těmi je vysušování lihem nebo pokud máte doba květinu, zvanou aloe vera, můžete také zkusit přiložit. Na škodu není ani Aloe vera krém, ale ten musí být po ruce.

Šťáva z aloe vera. Na co všechno ji použít a je skutečně bezpečná?

Čemu se rozhodně vyhněte!

Přestože existuje mnoho možností, jak se nepěkného puchýře zbavit, obvykle trvá až deset dní než opar zmizí. A to opravdu není málo, když si představíme, že po celou tuto dobu bychom měli dbát zvýšené hygieny, především při užívání kontaktních čoček. Zavést si toto infekční onemocnění do oka je velmi nebezpečné a vyžaduje další léčbu. A v poslední řadě je důležité vyhýbat se líbání, kterým se velmi jednoduše může nemoc přenést na váš drahý protějšek. Tak pozor na to!

2/5 - (2 votes)
2/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*