Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Nebaví mě spát s manželem. 8 tipů, jak to vyřešit

Jana Langová

Jana Langová

15. 11. 2017

Každá z nás to má jinak. Některá sex vyžaduje každý den, jiná jednou do měsíce a další na něj nepomyslí jak je rok dlouhý. Jenže, co dělat když vám nechuť k sexu začne nabourávat dlouholetý vztah? Aneb nebaví mě spát s manželem, jak z toho ven?

Nebaví mě spát s manželem

Potkala jste skvělého chlapa, do kterého jste se zamilovala až po uši a po nějaké době řekla své ano. Všechno vypadá dokonale, jenže i toto má své ale… Po několika letech vztahu už vás sex nebaví a berete ho jako povinnost.

Jsou ženy, které se vám rovnou přiznají, že sex berou jenom jako nástroj pro harmonickou domácnost (on je spokojený, já si to odbydu), udržení vztahu (aby nešel jinam) nebo dosažení svých cílů (nová kabelka). Po letech manželského soužití už jim sex zkrátka nic neříká, ale svého muže se nechtějí vzdát.

Ještě než se jim zařadíte po bok a smíříte se s celoživotním přemáháním a předstíráním, zkuste zjistit, jestli problém nevězí jinde než ve vašem nízkém libidu. Sice si říká, že ženám s ubíhajícími léty ve vztahu klesá chuť na sex, ale chyba může být i jinde. Nechuť k sexu s manželem je vážná věc, ohrožující vztah.

Zamyslete se nad tím, kde je chyba

V klidu si sedněte ke kávě a vzpomínejte a přemýšlejte. Je to váš první vztah, ve kterém se objevily problémy se sexem? Anebo vaše touha vymizela spolu se zamilovaností u všech partnerů? Tohle je pro další řešení důležitý odrazový můstek.

Musíte si přiznat v čem to vězí. Nebaví mě manželství nebo je to jen o tom sexu? Co byl ten bod zlomu? Děti, nová práce, nervy z manželových přešlapů… Možností je spousta a jen vy můžete objevit tu pravou a rozklíčovat váš problém.

Proč se žena nechce milovat

Když žena nechce spát s mužem, může to mít mnoho příčin, ať už banálních, vzniklých s léty vztahu nebo vážných. Může v tom být porod, psychika, neshody s mužem…

Také často nemá chuť na sex, protože je unavená. Neustálý kolotoč práce, starostí o děti a domácnost jednoho vyčerpá. Ještě k tomu, když manžel, nejbližší osoba, nenabídne pomocnou ruku a místo toho, aby večer umyl nádobí, tak vás peskuje z křesla. A pak se diví, že nechcete? Je na čase mu říct, jak se věci mají…

1) Komunikace je základem

Ze všech stran, webů a ženských časopisů se na vás tlačí heslo: „Sex je nejdůležitější věc ve vztahu!“. Věřte nám, není to pravda. Základním pilířem je umění komunikace, schopnost sdělit problémy, upřesnit nejasnosti. Včasné svěření manželovi může ledacos zachránit.

Je sice pravdou, že i vztahy s výbornou komunikací mohou pohořet, ale tam jsou na vině příliš rozdílné povahy partnerů anebo sobectví, nechuť ke změně a kompromisu.

Mluvila už jste někdy s partnerem o vašem nezájmu o sex? Pokud ne, zkuste to! Důležité je rozhovor pojmout citlivě, neobviňovat ani sebe ani jeho, nehádat se. Předestřete mu jak se věci mají a nezapomeňte přidat možné příčiny, případně i řešení, pokud vás napadlo.

Je možné, že váš muž už si dávno všiml, že v ložnici není něco v pořádku. Ač se vám to nezdá, pokud jste se svým protějškem provázáni, ten vycítí, že se do sexu musíte nutit a celý akt vám není příjemný. Zasévá to pak pochybnosti i do něj a bortí celý vztah. Proto je lepší všechno narovinu říct.

2) Nechci spát se svým mužem, máme problémy

Chladná ložnice často bývá způsobená rozkolem ve vztahu, doutnajícími konflikty a myšlenkami ve vaší hlavě. Možná váš manžel udělal něco, co vás naštvalo a dokud si to nevyříkáte, tak se situace neuvolní a mozek vás nepustí do stavu chtíče.

Chuť na sex silně ovlivňuje vaše psychika a pokud nejste v pohodě, nebude to pravděpodobně klapat ani v posteli. V tomto případě je nejdůležitější komunikace. Promluvte si se svým manželem na neutrální půdě, zkuste vyřešit své problémy. Zabráníte tak postupnému odcizování a rozkolu vztahu.

3) Zkuste v sexu experimentovat

Možná je jádro vašeho problému v nudě a stereotypu vaší ložnice. Zkuste manželovi navrhnout trochu experimentů pro váš sexuální život. Uvidíte, že bude nadšený a svolný! Opepření potěší i jeho.

Vyzkoušejte nové pozice, kupte erotické pomůcky (nemusí to být rovnou pouta a vibrátor), navrhněte milování na neobvyklém místě. Zkrátka, popusťte uzdu svojí fantazii a zkuste to, o čem jste do teď snila a co vás vzrušovalo. Inspirace je internet plný.

4) Nemám orgasmus

Jak často dosahujete orgasmu? Při každém sexu, jen když si pomůžete nebo třeba vůbec? A jak se k vašemu potěšení staví váš manžel? I tohle by mohla být příčina vaší nechuti k sexu. Je známo, že některé ženy nikdy orgasmu nedosahují. Možná si tohle myslíte i o sobě. Ale co když jste to jen správně nezkusila?

Normální není ani pokud jste nikdy nedosáhla orgasmu, ani ho nepředstíráte a váš manžel s tím nic nedělá. Rýsuje se z něho totiž pořádný sobec, který myslí jen na svoje uspokojení a vaším se nezaobírá. Anebo máte pořádnou komunikační bariéru v intimnostech, jste stydliví a neumíte si říct, a to vztahu také neprospívá.

5) Mějte se sebou trpělivost

Vaše problémy v sexu můžou mít vážnou příčinu ležící pod povrchem. Ta se špatně hledá a stejně těžce i řeší. Dejte si proto čas, zbytečně se nestresujte, tím to jen zhoršíte. Čas by vám měl dát i manžel, neměl by tlačit a případně se uspokojit masturbací.

Vyhněte se hádkám a obviňování. Nenechte se ani vtlačit do role viníka, ničemu ani nikomu to nepomůže. A během celého procesu spolu s manželem komunikujte. To je zlaté pravidlo!

6) Některé ženy sex nebaví

Dobré je si i přiznat, že některé ženy zkrátka sex nebaví. A nejenom ten s manželem. Není to žádný život ohrožující stav, jenom ho musíte dobře vykomunikovat s partnerem. Přiznat se. Nejlepší by to bylo říct na začátku vztahu, ale i teď je lepší říct pravdu než lhát a předstírat.

Další vývoj záleží jen na vašem muži. Pokud si bez sexu život nedokáže představit, může to být vážný problém. Nechcete-li oba vztah ničit, můžete dojít ke klasickému kompromisu: rozvrhnete si, kdy budete mít sex. Je to tak trošku jak z povinnosti, ale někdy to funguje. Případně můžete nabídnout jiný, nekoitální způsob uspokojení.

Navíc existují i spokojená manželství bez sexu. Jde jen o to, jak se ti dva spolu domluví, jaké mají libido. I někteří muži mohou sex vyžadovat jen proto, že si myslí, že ho žena chce, ale sami nemají příliš chuť.

7) Nebaví mě vztah

Pokud sex ve vašich předchozích vztazích klapal, chyba asi nebude ve vaší ložnici. Někdy jsou problémy se sexem prvním indikátorem toho, že vztah není harmonický, a že vás vlastně nebaví. Možná už manžela nemilujete, máte mezi sebou nepřekonatelné překážky a bylo by pro vás oba lepší vztah ukončit než dojde na nevěru z obou stran.

8) Zkuste pomoc sexuologa

Pokud žádná z těchto věcí nezabrala anebo nedokážete překročit svojí stydlivost a svěřit se manželovi, zkuste navštívit sexuologa. Jedná se o studovanou osobu, která zachová tajemství a pomůže vám rozřešit váš problém.

Pro pány: Manželka mě odmítá

Pokud jste si všiml, že je u vás něco v nepořádku a vaší ženu často bolí hlava anebo ze sexu není tak nadšená, jako dřív, zkuste si s ní promluvit. Sdělte jí své pocity, nabídněte jí pomoc s domácností nebo kompromis. Hlavně to nenechte plavat. Žena nechce sexovat z mnoha důvodů a jen komunikací přijdete na to, který to je.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nebaví mě spát s manželem. 8 tipů, jak to vyřešit