Menu
WomanOnly
Esoterika

Nehádejte se v ložnici! Hrozí vám nespavost, deprese či impotence

Ložnice je místo odpočinku a spánku. Člověk se nachází ve změněné hladině vědomí, v různých fázích spánku a nasává do sebe veškerou energii z místnosti. Určitě jste už slyšeli například o tom, že byste neměli mít v ložnici pracovnu s počítačem, a dokonce ani zrcadlo. Co se stane, když v ložnici proběhne pořádně destruktivní manželská hádka? Přemýšlejte…

Ložnice jako oáza klidu a bezpečí

Každé místo určené ke spánku by mělo být především klidné a bezpečné. Člověk se po usnutí stává nejzranitelnějším tvorem na světě. Působí na něj nejrůznější vlivy v místnosti, ne nadarmo se často hovoří o škodlivých účincích geopatogenních a psychosomatických zón nebo elektromagnetického záření. Člověk si má během spánku co nejvíce odpočinout a načerpat nové síly, ne se nechat se vysávat a vyčerpávat negativními energiemi. Jak si můžeme ložnici zařídit dle svých představ, abychom se v ní cítili jako v ráji a zbavili se všech nežádoucích vlivů?

Neklape vám to s partnerem v posteli? Možná za to může váš domov!

Jak se zbavit negativní energie v místnosti

V prvé řadě je potřeba dodržet základní pravidlo. Ložnice by měla být určena pouze ke spánku, nikoli k práci a k řešení náročných životních situací. Neměla by být místem hádek, emočních afektů, hysterických scén ani soukromých dramat, jak tomu v mnohých případech bývá. Neměla by být ani místem manželské nevěry nebo zcela zvrácených sexuálních praktik, protože v jakých energiích žijete a spíte, takové vás vždy budou ovlivňovat. A každý člověk si může vybrat, v čem je mu příjemně, v čem chce být či nikoliv.

Ložnice by měla být zařízená v neutrálních nebo příjemných pastelových barvách. Je na vás, zda zvolíte studenější a svěží odstíny jako jsou modrá a zelenkavá či jemná růžová, fialková, vínová, teplá oranžová, béžová, smetanová nebo losová. Často větrejte a občas v místnosti zapalte svíčku nebo aromalampu s vaší oblíbenou vůní, která podporuje kvalitní spánek. Po každé případné hádce s partnerem byste měli očistit prostor vhodnými způsoby. Někteří lidé mají u postele také misku s vodou nebo svůj oblíbený krystal, například křišťál, ametyst nebo růženín pro větší ochranu před nežádoucími energiemi.

Zrcadlo v ložnici je vhodné na noc zakrýt

Věděli jste, že podle učení Feng Shuej byste v ložnici neměli mít vůbec zrcadlo? Přitom většina z nás obvykle v právě v této místnosti zrcadlo má, například bývá součástí šatní skříně. Ženy též měly od pradávna ve svých ložnicích toaletní stolky se zrcadly. Jak to tedy vlastně je, a co nám od zrcadla hrozí?

Prvním důvodem je to, že zrcadlo představuje bránu do jiných světů, které se právě v noci otevírají. Ve spánku, kdy je člověk nejzranitelnější, může mít touto cestou zpřístupněný blízký kontakt s paralelními světy a případnými bytostmi, které se v nich vyskytují. Uvádí se, že zrcadlo otevírá cestu našim zemřelým, kteří se díky zrcadlům na nás mohou chodit dívat.

Zrcadla také mohou odrážet negativní energie v místnosti a zesilovat jejich účinek. Proto je vždy lepší je na noc zakrývat, pokud tedy nějaká v místnosti, kde spíte, máte. Po ránu pak vždy otevřete okno, aby se všechno negativní vyhnalo ven.

Trpíte nespavostí či chronickými bolestmi? Vyzkoušejte jógovou terapii

Počítač u postele zvyšuje únavu a snižuje imunitu

Kromě zrcadla je snad ještě větší tabu mít v ložnici počítač nebo wifi či mít notebook přímo v posteli. V podstatě totéž platí také pro telefon. Vliv elektromagnetického záření na zdraví člověka rozhodně potvrzují také odborníci. Může docházet k silné únavě, bolestem hlavy a páteře, ke snížení imunity, k nespavosti a celkovému vyčerpání i nejrůznějším chronickým potížím. Abychom co nejvíce eliminovali vliv elektrosmogu, je vhodné mít wifi vysílač umístěn mimo tuto místnost, a ideálně jej také na noc vypínat. Telefon u postele si klidně vypněte také, budík vám nastavený zůstane. Namísto sledování filmů na notebooku si před spaním raději něco hezkého přečtěte.

Nespavost jako důsledek psychického rozrušení

Vraťme se k hádkám v ložnici. Každá hádka člověka psychicky rozruší. Vzduchem létají emoce a mnohdy i jiné předměty. Určitě chápete, že pokud se pohádáte před spaním a nedojde k odpuštění nebo k vášnivému usmíření, s těžkým srdcem se vám bude usínat. Hutná energie hádky zůstává v místnosti, dokud řádně nevyvětráte, nezapálíte si vonnou svíčku nebo aromalampu s jemnou květinovou vůní či místnost nevykropíte vodou, která nemusí být vůbec svěcená.

Pokud se budete hádat častěji, nespavost, deprese, impotence nebo rozvrat manželství vám nebudou hrozit jen jako důsledek negativní energie nakumulované v místnosti, ale také jako důsledek všech nevyřešených problémů, které spolu máte! Ale nezapomeňte, že jednou z možností řešení a podpory harmonie vašeho vztahu je i pravidelná očista prostoru, ve kterém spíte a směřování diskuze a řešení případných konfliktů mimo domov.

Psychosomatická mapa strachů odhalí příčinu vašich nemocí

Psychosomatická zóna může sužovat obyvatele domu či místnosti

Víte, co jsou to psychosomatické zóny? Právě svými častými hádkami na jednom místě si takové zóny vytváříte. Jedná se o místa, na kterých se v minulosti udály tragické události spojené se silnými negativními emocemi. Může jít ale o místa, kde lidé nebyli šťastní, často se hádali, křičeli, plakali nebo si stěžovali na život, byli vážně nemocní nebo zemřeli náhlou či násilnou smrtí. Může jít také o místa, kde se prováděly různé obřady, dělo se bezpráví a podobně.

Pokud se při pobytu v nějakém prostoru vůbec necítíte dobře, po zádech vám přechází mráz nebo vnímáte silnou únavu a vyčerpání po návštěvě takového místa, máte nejspíš co do činění s psychosomatickou zónou. Vždy je lepší se takovým místům vyhýbat. A pozor, nepleťte si psychosomatické zóny s těmi patogenními. Ty se váží k zemskému povrchu, spodním vodám a podobně. Také tyto zóny mohou negativně ovlivňovat náš pokojný spánek v našich ložnicích. Pokud máte nějaké pochybnosti a necítíte se už delší čas dobře, zkuste se poradit se zkušeným proutkařem, který vám může doporučit vhodné řešení vaší situace. Někdy stačí jen přesunout postel.

Jak často prát ložní prádlo a jak se o něj starat?

10 tipů pro zdravý spánek

  • důkladně větrejte místnost, ve které spíte, ideálně ráno, a pak ještě těsně před spaním
  • každý den natřepávejte lůžkoviny a nechejte rozvířit energii soustřeďující se kolem postele
  • mějte na nočním stolku misku s vodou, která pohltí případnou negativní energii, ráno ji vylijte
  • u postele rovněž můžete mít krystal svého oblíbeného polodrahokamu nebo třeba amulet, lapač snů a podobně, předmět by vám měl být příjemný, přinášet pocit klidu, důvěry a bezpečí
  • před spaním se vždy osprchujte, spousta lidí se myje až ráno, ale uvědomte si, kolik toho na sebe za celý den nasbíráte – a nejedná se pouze o fyzickou špínu, jestli mi rozumíte
  • mohou pomoci i bylinky a aromaterapie – meduňkový nebo mateřídouškový čaj před spaním, levandulový polštářek nebo pár kapek levandulového olejíčku na polštáři
  • svou sílu má také meditace, vizualizace nebo modlitba před spaním
  • před usnutím si můžete pustit svou oblíbenou hudbu, například i zurčící potůček, zvuky lesa, šumění moře nebo zpěv ptáků
  • vytvořte si své oblíbené rituály navozující pocit bezpečí, může jít o čtení pohádek před spaním nebo třeba jen poloha, ve které usínáte
  • spánek a harmonii ovlivňují také barvy, a to nejen barevné ladění celé místnosti, ale třeba i barva lůžkovin a spacího úboru, vyberte si to, v čem se cítíte příjemně a uvolněně!

Sex přes usnutím? Proč ne, ale jen ten dobrý!

Někomu pomáhá dobrý sex. Pokud usínáte v lásce a harmonii, je všechno v pořádku. Pokud však sex příliš dobrý nebyl a cítíte nespokojenost či napětí a neporozumění z různých jiných důvodů, asi se vám nebude usínat zrovna nejlépe. Ne každý partner s vámi bude chtít uprostřed noci rozebírat či řešit vaše pocity proto, abyste mohli pokojně usnout, když on sám třeba žádný problém nevnímá a už dávno spí. Zkuste se uvolnit a naladit na láskyplnou vlnu. Pokud ho/ji milujete, není co řešit….

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nehádejte se v ložnici! Hrozí vám nespavost, deprese či impotence