Menu
WomanOnly
Domácnost

Nejčastější chyby při uklízení a jak je napravit?

Redakce

Redakce

26. 2. 2018

Přinášíme vám 7 tipů, jak správně a efektivně uklízet, plnit myčku, měnit pytle do koše nebo jak používat deodorant.

Udržování uklizeného a čistého domova vás může stát velmi mnoho energie. Pokud se navíc staráte o malé děti nebo domácí mazlíčky, jako psy nebo kočky, může to být někdy doslova nadlidský úkol. A i když si třeba myslíte, že domácí práce zvládáte na výbornou, špatnou zprávou je, že pravděpodobně provádíte některé činnosti špatně.

Jak správně leštit nábytek?

Myslíte si, že váš dům bude čistý jako klícka, pokud se bude nábytek lesknout díky leštěnce? Zdá se, že přílišné rozstřikování leštěnky na povrch nábytku ho může dokonce ještě více znečistit. To také znamená, že se více nadřete, abyste nečistoty odstranila. Jednoduchý trik je rozstříkat čistič přímo na hadřík a tím poté otřít nábytek.

Jak odstranit prach?

Při odstraňování prachu z poliček a vystavených předmětů používá většina lidí klasické barevné prachovky, aby se zbavili nečistot a špíny. Prachovka se sestává z rukojeti a koncové části s přirozeným či umělým peřím, jež tvoří čisticí povrch. Prachovky využívají statické elektřiny k posbírání drobného prachu. Vypadá to však, že prachovky prach a špínu pouze přesouvají z poličky na zem. Odborníci doporučují používat spíše čisticí utěrky z přírodních materiálů.

Jak nesušit oblečení?

Když venku zmokneme, pravděpodobně přehodíme mokré oblečení přes radiátor nebo rozkládací sušák na prádlo uvnitř domu. Odborníci však varují, že je to špatně. Vlhké oblečení v interiéru může přispět k šíření plísní a prachu vzduchem a způsobit vám zdravotní problémy. Vhodnější je používání sušičky nebo v ideálním případě prádlo sušit venku.

Jak ušetřit čas při úklidu. Čím si přiděláváme nejvíc práce?

Jaký nejlépe odstranit záhyby z oděvů?

Většina lidí se snaží dostat nevzhledné záhyby z oděvů pevným přitisknutím žehličky k látce. Ukázalo se však, že snadnější je použít alobal a položit ho pod látku lesklou stranou nahoru. Kovová fólie odráží teplo a záhyby na oděvech se odstraní rychleji a bez námahy.

Jak správně používat myčku?

Myčky nádobí by nám měly především usnadnit práci. Mnoho lidí však nádobí před umístěním do myčky oplachuje a napálená místa dokonce drhne drátěnkou. Časopis The Kitchn ale tvrdí, že oplachování zabraňuje správnému fungování mycího prostředku, což znamená, že talíře pak nejsou zcela čisté. Nepřidělávejte si práci a použité nádobí vkládejte rovnou do myčky bez ohledu na to, jak moc je špinavé.

Jak efektivně měnit pytle do koše?

Možná si myslíte, že vložení jednoho černého pytle do koše je nejjednodušší způsob, jak schraňovat odpadky. Efektivnější a rychlejší metoda je umístit do koše pytlů hned několik. Při odebrání plného pytle zůstane v koši připravený nový.

Jak vyčistit žehličku? Vystačíte si se zubní pastou a octem

Jaký je správný způsob používání deodorantu?

Aplikace deodorantu do podpaží je pro většinu lidí součástí každodenní rutiny. Je ale možné, že ho celou dobu používáte špatně. Lékařka Dawn Harperová říká, že mnoho lidí se po nanesení deodorantu okamžitě obléká. Pokud ale chcete, aby účinek deodorantu byl co nejdelší, je nutné ho nechat zcela zaschnout, než si vezmete oblečení.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejčastější chyby při uklízení a jak je napravit?