Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Nejčastější chyby žen ve vztahu a jak je napravit

Udržet fungující vztah není nic jednoduchého. Některé ženy se ve vší snaze o dokonalost dopouští zbytečných chyb, které se jejich partnerům nelíbí. Jak by měl vypadat vztah, který funguje a jak napravit chyby ve vztahy, které už jste napáchaly?

Chyba č. 1: Chcete být pořád jen s ním

Pokud máte potřebu být se svým milým 24 hodin denně 7 dní v týdnu, váš vztah pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání. Omezování ve vztahu muži většinou dlouho nestrpí. Součástí každého fungujícího partnerství by totiž měla být i určitá dávka svobody. Oba dva byste si měli dopřát čas pro sebe, své přátele a rodinu.

Co s tím?

Zejména na počátku vztahu bývá i krátké odloučení velmi těžké. I když byste nejraději se svým partnerem strávila každou volnou chvilku, dávkujte si sdílený čas postupně. A jak nepokazit začínající vztah, případně udržet několikaleté partnerství? Pokud dnes půjdete s miláčkem na rande, zítra vyrazte třeba s kamarádkou na kávu. Uvidíte, že se na sebe budete daleko více těšit a váš partner volný čas pro sebe náležitě ocení.

Lze tolerovat ve vztahu lež a proč si partneři neříkají pravdu?

Chyba č. 2: Přestala jste se věnovat svým koníčkům

Spousta žen se pod vlivem zamilovanosti vzdá všeho, co k nim doposud patřilo. Skoncovala jste se svými zájmy a koníčky jen proto, abyste se mohla naplno věnovat svému příteli? Velká chyba! Pokud chcete mít fungující vztah, měla byste si své zájmy ponechat.

Co s tím?

Pokud se přestanete věnovat svým původním koníčkům a do středu zájmu postavíte vztah, může se váš partner cítit zatlačený do kouta. Muži nechtějí za partnerku svůj stín, ale silnou ženu s osobností a vlastními zájmy. Skoncování s tím, co máte ráda, vám může dost uškodit. Věnujte se proto i nadále tomu, co vás baví, z čeho máte radost a co vám zaručeně zlepší i den blbec.

Chyba č. 3: Žárlíte

Bezdůvodná žárlivost na bývalé přítelkyně, kamarádky a kolegyně, případně kamarády a rodiče, může váš vztah rychle zničit.

Co s tím?

Žárlivost bývá odrazem naší nejistoty a obav. Zbavíte se jí jen tím, že začnete partnerovi důvěřovat a plně respektovat jeho minulost. Uvědomte si, že partner si vás vybral, miluje vás a chce být jen s vámi. Žárlivost vám brzy přestane dávat smysl.

Vztahy podle ájurvédy. Které konstituční typy se k sobě hodí, a kde to bude skřípat?

Chyba č. 4: Neustále se ujišťujete, zda vás miluje

Věčné otázky a ujišťování se o vzájemné lásce v partnerovi mohou vzbudit pochybnosti. V horším případě svou lásku zcela zabijete.

Co s tím?

Místo toho, abyste se partnera pořád ptala na jeho city, mu dejte důvod cítit k vám něco víc než jen pouhou náklonnost. Buďte pozitivní, usmívejte se, pečujte o sebe, věřte si a naslouchejte mu.

Chyba č. 5: Nemluvíte spolu o sexu

Ženy často mívají problém hovořit s partnerem o sexu. Pokud vám ale něco nevyhovuje nebo chybí, a vy se se svými pocity nesvěříte, stane se z milování rutina, ze které se jen těžko vymaníte. Proto je lepší jít s pravdou ven, dokud je čas.

Co s tím?

Nelíbí se vám, že na to jde partner příliš rychle? Nebo máte chuť zkusit něco nového, ale bojíte se, že tím svého milého zaskočíte? Nebojte se, muži chtějí vědět, jak svou partnerku uspokojit a čím jí udělají radost. Odměnou za vaši odvahu bude krásný vztah plný uspokojivého sexu.

Chyba č. 6: Nechválíte

Snaží se vám muž splnit, co vám na očích vidí? Nebo máte naopak pocit, že se nesnaží tolik jako na začátku? Ať je to tak či onak, muži potřebují podporu a pochvalu. Uznání je jedním z hlavních klíčů, jak si udržet vztah. Pokud partnera dostatečně neoceníte, přestane se snažit úplně.

Jaké chyby nedělat, když máte vztah na dálku?

Co s tím?

Za umyté nádobí, pověšení prádla, vyzvednutí vaší maminky na letišti i uvaření večeře svého muže vždy pochvalte. Poděkujte mu za pomoc a doplňte, že to pro vás hodně znamená.

Chyba č. 7: Nevěra

Jedním z největších zabijáků vztahů je nevěra. Porušení důvěry a vzájemných citů se znovu obnovuje jen velmi těžko.

Co s tím?

Jak fungovat ve vztahu i po nevěře? Jednoduché to není. Přiznáním si sice ulevíte, ale svému partnerovi ublížíte. V tuto chvíli už záleží jen na vašem partnerovi, jak se k situaci postaví. Musíte ale počítat i s tím, že vám možná neodpustí a vztah ukončí. Druhou možností je zatloukat a přes nevěru se přenést. V každém případě je lepší se nevěry zcela vyvarovat než hasit škody.

Chyba č. 8: Špehujete

Pokud kontrolujete partnerovi mobil, hledáte, co má po kapsách a čtete jeho soukromé zprávy, evidentně nežijete ve šťastném vztahu. Soukromí toho druhého by pro vás mělo být svaté bez ohledu na to, jak dlouho spolu jste.

Co s tím?

Odolejte nutkání svého partnera špehovat a hledat vodítka, která vás dovedou k jeho údajné nevěře. Vyhnete se tak konfrontaci v případě, že by vás partner během kontrolování načapal.

Chybovat je lidské, pokud jste se tedy v některých chybách našla, nezoufejte. Stále můžete přijít na to, jak posunout vztah a žít s partnerem ve vzájemné úctě, respektu a porozumění. Nesnažte se předělat sebe ani svého muže, buďte sama sebou a nebojte se partnera dostatečně chválit.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejčastější chyby žen ve vztahu a jak je napravit