Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jaké chyby nedělat, když máte vztah na dálku?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

28. 5. 2018

Můžete mít vztah sebekrásnější, sebesilnější, ale tou pravou zkouškou kvality vztahu zdá se být teprve vztah na dálku. To se teprve potom ověří síly a slabiny nejednoho partnerství. Fyzické odloučení dvou zamilovaných lidí ověřuje sílu vztahu tím, že jej dělá otevřený emočním útokům jednoho nebo druhého partnera, vlivu sžírající osamělosti a ostatních faktorů, které má každý z partnerů kolem sebe. Pokud o vztah stojíte, je velmi důležité vyhýbat se určitému chování, které může mít na vztah nakonec devastující vliv.

Nesmíte si upírat volnost ani ve vztahu na dálku

Každý, ale úplně každý vztah, a to bez ohledu na to, zda je mezi partnery dálka celého světa anebo žijí ve společné domácnosti, je volnost. Každý člověk potřebuje dostatek místa k seberozvoji a k růstu. Prostě každý má občas potřebu rozpažit ruce a zatočit se bez toho, aniž by do někoho narážel.

Nemusíte chodit všude spolu

Pokud vás však delší dobu oddělovala dálka, možná budete chtít dělat se svým partnerem úplně všechno společně, když se na nějaký ten čas vrátí zpět domů. Možná chce jít na „jedno“ s kamarády a možná mu dokonce ani nevadí, když půjdete s ním. Nebo to tak aspoň nějak říkal, že můžete jít klidně taky. Jenomže ruku na srdce: myslel to vážně?

Po pár hodinách s přáteli venku se na vás bude těšit

Pokud se rozhodne celou dobu svého pobytu doma věnovat jenom vám, je to skvělé, pokud chce však vidět i své přátele, měla byste ho nechat jít samotného. Mít někoho, byť lásku svého života, za zadkem dnem i nocí, omrzí i ten nejzamilovanější pár. Když vypadne na několik hodin ven s přáteli, bude se za vámi zpět domů těšit.

Vy máte svůj život a on zase ten svůj

Je velmi dobré být v kontaktu každý den, je hezké přát si dobré ráno i dobrou noc, ale na druhou stranu zasahovat tolik moc do partnerových každodenních činností a společenského života, není snad ani tak nutné, natož žádoucí, nebo ano?

Musíte si důvěřovat i přes vztah na dálku

Jestliže zrovna moc nedůvěřujete lidem, se kterými se váš partner tam v dáli stýká, ano, to se samozřejmě týká i kolegyní a kamarádek, značí to zřejmě to, že nejste dostatečně emociálně vyspělá ke vztahu na dálku.

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah

Nefňukejte

Časté pofňukávání, o tom, jak je to pro vás těžké a jak vztah vás dvou trpí, vašemu partnerovi rozhodně nepřidá a časem se může stát, že ho vaše nářky budou otravovat. Dřív mu možná bylo také smutno, ale takovým chováním můžete stesk po vás dokonce i zabít.

Stesk není vlastně vůbec špatný

Když je vám smutno, nesmíte to vnímat hned jako faktor negativní. Nebylo by snad horší, kdyby vám nebo vašemu partnerovi smutno nebylo? Když už je někde daleko, patrně to má svůj důvod a také má svůj důvod, že tam nejste s ním. Možná nemůžete odejít z práce, možná to nemá cenu, protože se za půl roku zase vrátí zpět. Co je to půl roku? Vždyť to není žádná doba. Však kolikrát nadáváme na pondělí, že už je zase tady, ale ani se nenadějte a říkáte si, jak je dobře, že je už zase pátek.

Obviňování z nevěry

Zasejete-li do vztahu jednou semínko nedůvěry, bude klíčit, bude růst a pak jednou tato rostlina, říkejme jí třeba Nedůvěrník, nepůjde jen tak z vašeho vztahu vyrvat. Ano, dá se mluvit o začátku konce vašeho vztahu. I když pak rostlinu vytrhnete, zůstane po ní díra a možná kořínky v zemi, takže se jí natrvalo nikdy nezbavíte a pořád tam bude. Kdykoli bude moci zase vyrůst.

Možná partnerovi dostatečně nevěříte

Pokud tedy budete vašeho partnera obviňovat, že s někým něco má, nebo že má pro některou kolegyni zvláštní slabost, možná ho k tomu dokonce, ač nevědomky, dokopete. Pokud nemáte sebemenší důkaz, že je vám váš partner nevěrný, a přesto mu děláte žárlivé scény, znamená to jediné – nevěříte mu.

Možná máte problém vy

V budoucnu se žárlením budete mít možná problém, ať už budete mít partnera daleko anebo nedaleko. Možná je vaše žárlivost tím červotočem, který má na svědomí nešťastný konec vašich předcházejících vztahů.

Jak zjistit, že mě podvádí? Máme tipy, jak na to!

Neberte svého partnera jako samozřejmost

Není dobré se na partnera příliš upínat, příliš plakat, že vám chybí a ani příliš žárlit. Ani druhý extrém však není v pořádku. Když vám partner sejde z očí, neměl by sejít z mysli. Jenom na čas odjel a nejste odloučeni natrvalo. Měla byste se snažit udržovat váš vztah při životě, byť na dálku, pokud tedy o pokračování vztahu i po návratu partnera stojíte.

Nevylučujte ho ze svého života

Možná se vám zdá, že jste na všechno sama a do jisté míry máte pravdu. Řadu věcí, které vyžadují okamžité jednání a které byste ráda prodebatovala s vaším partnerem, žel je daleko a momentálně stejně nemá čas, si musíte rozhodnout podle svého.

Je snadné si na to zvyknout

Ono je velmi jednoduché si na toto zvyknout a rozhodovat se podle sebe v řadě jiných případů. V řadě jiných případů, které se však týkají i vašeho partnera, jako je třeba kompletní přemalování bytu. Neměla byste ho vynechávat z těchto záležitostí, jinak snadno nabude pocit, že je jaksi mimo všechno.

Buďte k zastižení

Kdykoli, když vám bude partner volat, vždy se snažte vzít telefon, byť byste mu řekla, že zavoláte později, pokud se vám povídání teď zrovna nehodí. Je důležité být stále v kontaktu, ať už po telefonu či po zprávách. A také díky webkameře si můžete povídat z očí do očí a trošku tu tíži dálky zmírnit.

Nepodvádějte ho

Jedna z největších chyb, kterých se můžete v takové situaci dopustit, je najít si někoho jiného. Prostě někoho třetího, kdo vám vyplní najednou zející místo v rozvrhu. Pokud tento třetí vztah vnímáte pouze jako na teď a pak se plánujete vrátit zpět k vašemu partnerovi, víte sama moc dobře, že to není to pravé ořechové. Rozbíjíte tak vzájemnou křehkou důvěru, kterou jste dosud k sobě chovali. Není to pouze nevěra, ale také to značí to, že sama tomuto vztahu nijak zvlášť nevěříte a neberete jej vážně.

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

Nedejte na řeči druhých

Když někomu řeknete, že teď s vaším partnerem budete žít nějakou dobu odděleně, ať už kvůli pracovním nebo studijním povinnostem, řada lidí vám bude možná říkat Tak uvidíte, jak to nakonec dopadne... Moc důvěry ve vás dva nemají, viďte? Zkrátka budete z jejich soustrastných pohledů a útěšných slov cítit nedůvěru. Je to normální, ne každý totiž má na to vztah na dálku ustát, a ne každý si to vůbec dokáže představit. Nenechte se však tímto zviklat. Pokud oba vašemu vztahu věříte, neohrozí jej ani sebevětší dálka.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké chyby nedělat, když máte vztah na dálku?